Rucne nastavenie vysky xenonu ?

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Rucne nastavenie vysky xenonu ?

Príspevok od používateľa Midnightt »

Zdravim. Co poviete na vysku svetla na vodicovej strane ?
Netreba ho pridvihnut ? Alebo to takto ma byt ? Je to moje prve auto s xenonom tak preto sa pytam. Viem ze sa to neda nastavovat ako s halogenom (aj ked to sa steluju oba naraz).
Na internete som ale cital ze vraj sa to da ze pri svetle je nejaka sruba s ktorou sa to da nastavit. Otazka teda znie ze ci to takto ma byt alebo to musi ist vyssie, zarovno s tym lavym svetlom.

Dakujem za info.
Tu je foto -
Obrázok

Obrázok

to lave svetlo je nizsie no.

/honda accord
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

a) Tak rozbita cesta a statie voci krivej stene nehovori o nastaveni svetiel nic. Skus najst nieco rovnejsie.


b) Lava strana svieti nizsie vzdy. Prava strana osvetluje viac do dialky krajnicu a znacky pri ceste, lava strana je stiahnuta, aby neosvetlovala protiiducich vodicov - a takto svietia oba svetlomety, dolava nizsie, doprava vyssie. Skus striedavo zakryt jeden/druhy svetlomet (nie ze ti napadne odpajat kable, je tam cez 10 000 V) a uvidis ci je prava strana luca v rovnakej vyske.

Teraz to mozno viac vnimas, lebo cim viac to svieti (xenony, LED), tak to musi byt zatienene, aby to neoslepovalo ostatnych a tym vznika ostrejsi prechod medzi svetlom/tmou, na halogenoch to nie je take viditelne.


c) Ak mas stale pochybnosti alebo to chces nastavovat, chod do servisu (nejakeho lepsieho, nie ze si fixkou obkreslili svetla jedneho auta na stenu a hotovo) a tam na nivelizovanej podlahe zasvietia do regloskopu a za par eur nastavia.
Robi sa to srobami, diagnostikou alebo kombinaciou diagnostika+sroby (neviem co tam ma Honda).
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Dakujem.
Nasiel som medzitym fotky ako by to asi malo svieti, ak takto, tak potom mam moje svetla v poriadku...

Vdaka este raz. // toto nieje moje auto. Je to fotka z googlu ako maju svetla svietit.
Obrázok

//ta rozbita cesta je len odbocenie z hlavnej aby tam nesvietilo poulicne osvetlenie :P najst rovnu cestu kde je tma je tazke v okoli :-\
Naposledy upravil/-a Midnightt v 22.10.2018 21:59, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Podla tychto fotiek by som povedal,že svetla svietia O.K.

Prave svetlo /na strane spolujazdca/ može svietiť ešte trocha vyššie...
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Midnightt napísal:Nasiel som medzitym fotky ako by to asi malo svieti, ak takto
Presne tak to ma vyzerat. Tie dva "kopceky" v strede su miesta, kde sa zdviha profil jedneho a druheho svetlometu. Nahrubo obtiahnute (cervena lavy, modra pravy):

Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Žiadne havarie !

Svietivosť svetiel určuje PREDPIS !!!

A ten hovorí do akej vzdialenosti maju dosvietiť stretávacie svetla a do akej vzdialenosti dialkové ,
nechcem tu zbytočne trepať nejaké čísla, no spomínam si, že stretavacie musia osvetliť do vzdialenosti min. 30-40 m
a dialkove do vzdialenosti okolo 120 m

Ja mam svetla tak nastavené, že kužel praveho svetla /na strane spolujazdca/ mi osvetľuje celú dopravnú značku /na výšku/ na tuto spomínanú vzdialenost,
a ked som bol na STK , technik povedak, že svetla su nastavené "veĺmi dobre"
samozrejme hovorím o svetlach čo používaju žiarovky H4
Naposledy upravil/-a laco1871 v 21.10.2018 21:41, upravené celkom 1 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Z tých fotiek, čo tam zavesil jednoznačne sa dá určiť , že ide o svetla stretávacie.
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Chlapi klud :D
Svetla su stretavacie. So xenonami nebolo nic robene. Nebolo nic nastavovane. Ako som spominal, toto je moje prve auto ktore ma xenony. Prislo mi divne ze jedno svetlo svieti nizsie ako druhe. Preto som sa to tu pytal a uz viem ze vsetko je v poriadku a tak mi tie svetla maju svietit.

Hotovo :2f93:
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Precitaj si tuto temu od zaciatku. Dakujem :) a nevsimaj si fotky iba v prvom poste.
Ale nie. Mas pravdu. Svietili mi dialkove svetla pri vypnutom motore a hodinu pred tym jak som ich fotil som ich rozsteloval pajsrom. OTAZKA ZNELA CI JEDNO SVETLO MA SVIETIT NIZSIE AKO DRUHE.... to je vsetko. ANO MA TAK SVIETIT. Koniec temy. :3906:
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Preco mam ist do servisu ? Kde je problem ? V com mam problem ?
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Na regloskop nastavit svetla
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Dovod ?
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ak sa takto musis pytat, problem je hlavne v tebe a je zbytocne to vysvetlovat.
Ja ti tie 4 eura za nastavenie a kontrolu v servise kludne dam, ok?
LS600h
XC90
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Pisal som niekedy o tom ze mam nejaky problem so svetlami ? Alebo ste fakt poniektori v nedelu vecer trosku prispati ? Moja otazka, znova to opakujem, znela ze ci maju svetla svietit tak ze jedno svieti nizsie ako druhe. Z odpovedi na tomto fore, ale aj inde, aj na youtube som sa dozvedel ZE ANO MAJU TAK SVIETIT..... tak naco pre kristove rany mi tu vypisujete ze mam ist do servisu si dat nieco nastavovat. Ja nastavovat nechcem NIC a ani NIEJE TREBA lebo svetla svietia tak ako svietit maju...
Midnightt
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 14.05.2011 13:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Midnightt »

Pojdem do servisu ok ? :300f:

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných