Rozmrznuty motor po zime

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
akri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2017 12:02
Zdieľať na Facebook

Rozmrznuty motor po zime

Príspevok od používateľa akri »

Zdravim pani, nejedna sa celkom o auto, ide o 6valcovy motor z bagra. Na bagri mi pracovali experti ktory pred zimou zabudli vypustit vodu z motora. Dnes som sa ho snazil nakopnut a po doliati kvapaliny som videl ako mi vyteka voda z motora. Tak som to prezrel a prisiel som nato ze chladic oleja je roztrhnuty, tak som ho vymontoval zavaril a namontoval nas5. Skutocny problem nastal az teraz, ako som nalieval vodu do chladica tak som pocul ako nieco vteka do motora, skontroloval som odmerku a v motori je uz voda a to aj bez toho aby bol motor nastartovany. Chcem sa preto opytat ze kde mam hladat chybu? Je to hlavou valcou alebo praskol blok motora?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Šak to je už teraz jedno, nie ?

Rozobrať to musíš tak-či-tak... :zg282:

len nechápem tu šetrnosť na nesprávnom mieste.. :::
myslíš ,že keby si kupil aspoň 4 l nemrznucej zmesi,a pred zimou ju tam nalial, žeby si skrachoval ???
akri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2017 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akri »

No praveze o tu kvapalinu nejde lebo ta vnom bola vzdy, urcite by som na 10-20eur nespekuloval. Len praskla nanom hadica od chladica a pani mi to zabudli pripomenut ze dolievali vodu. Je nejake slabe miesto kde to zvykne najskor trhat? Aby som vedel ze kde a na co sa konkretne zamerat.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To by nepomohla ani veštecká guľa, praskne to tam kde boli k tomu vhodné podmienky, každý motor to môže mať inak, možno by mal vplyv aj náklon motora. Len rozobrať a uvidíš, tak či tak musíš dať hlavu dole, ale v bloku je obvykle viacej vody a tenšie steny.
Sám mám teraz taký problém, včera som na záhrade zistil že na ručnom vodnom čerpadle je horný diel prasknutý. Manželka pred zimou síce dole otočila ventil, ale zabudla aj pohýbať pákou, aby aj z hlavy čerpadla voda vytiekla.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Píšeš že rotrhlo chladič oleja, olej asi nezamrzol, ak je to vymenik voda olej tak ten bude roztrhnuty do oleja a to zvonku neuvidiš ani nezavariš.
Blok ma mrazove poistky, tie by malo mrazom vytlačit v lepšom pripade ak je mraz silny tak odtrhne stenu bloku valec nezykne prasknut. Hlava by prasknut mohla ale tak aby si počul ze nalievaš vodu do oleja pochybujem.
akri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2017 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akri »

No ten vymennik som vybral von a trhlinu vnom som zavaril, pozostava z dvoch casti takze tam nebol problem s vyvarenim tej praskliny. Protimrazove poistky tam su ale ani jedna nie je vytlacena. No skusim este natocit ten moror ci pripadne nebude tlacit vodu alebo olej niekde.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Do toho vymeniku ide aj voda aj olej?
akri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2017 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akri »

Ano. Je to v podstate take veko ktore je prisrobovane na blokom motora a je vnom nerezova spirala cez ktoru ide olej
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ak som dobre pochopil, lieval si vodu do nádoby spojenej s chladičom. Voda však tiekla do kartra, bloku, olejovej vane motora. Ak je to tak, zvyčajne býva problém hlava valcov, prípadne tesnenia pod hlavou. Až následne vytláča mrazove poistky. Nepíšeš o aký motor ide, diesel, benzín, objem výrobca. Doplň informácie, možno sa dockas serióznej odpovede.
akri
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2017 12:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa akri »

Nalieval som vodu do chladica, normalne ako sa ma naplnat chladiaci system a pocut ako nateka voda do motora, co je aj vidiet nakolko stupa hladina oleja. Mrazova poistka nie je ani jedna vytlacena. A voda v chladici dost rychlo ubuda. Je to naftovy radovy 6 valec komatsu.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ak ti tecie voda do oleja,z blokom sa rozluc.V lepsom pripade mrazove poistky.Bud rad,kamosovi vytrhlo aj ventile,vlozky,blok.Ale pokial sa to nerozoberie,nikto nebude vediet co este roztrhlo.A neskusaj to startovat.Znicis aj to,co sa da este pouzit.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

sjaro napísal:Do toho vymeniku ide aj voda aj olej?
normalne je to chladic oleja len kazdy to vola vymennik koli tomu ze olej sa chladi vodou nie vzduchom.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

akri napísal: Je to naftovy radovy 6 valec komatsu.
Daj dole vanu a zisti kade to tecie.Je vela moznosti.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Bacha aby nebola voda aj vo valcoch.To uz mozu byt valce hrdzave.Takze opatrne stym startovanim.A ked vo valcoch je voda tak aby si pri startovani neohol ojnice.Ak silou mocouchces skusit startovat tak predtym skus rucne pretocit motor
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: adam1345, uwa0940988732 a 91 neregistrovaných