Rozmer pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Rozmer pneu

Príspevok od používateľa noreason »

Dobry den, v pripade ze mam v TP zapisane R16 205/55, mozem pouzit R16 205/60 ? je v tom technicky problem? musia byt zapisane aj tie 60 v TP? dakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to blbosť, za jedno ti bude inak ukazovať tachometer a za druhé je možné že pri vytočenom volante to môže drať o plastové podblatníky a tak isto sa nemusia vôjsť pod tlmič, teda "misku" čo drží pružinu

Taký rozmer do TP nikdy nedostaneš, dajú sa dopísať také rozmery, kde sa +- zhoduje obvodová dlžka, respektíve vonkajší priemer pneu. DOpisuje sa na základe certifikátu

205/55R16 je tak bežný rozmer že ani nemá zmysel špekulovať
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Uz som dostal info ze tie 60tky sa pouzivaju vecsinou na "crossovery".. sekol som sa, myslel som si ze to je sirka pneu. :/
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

ivko1 napísal: ti bude inak ukazovať tachometer a za druhé je možné že pri vytočenom volante to môže drať o plastové podblatníky a tak isto sa nemusia vôjsť pod tlmič, teda "misku" čo drží pružinu

Ivko, ten rozdiel je minimálny, len sa trocha zväčší obvodový priemer kolesa, šírka zostáva nezmenená, takže nejaké drhnutie o plastové podblatníky neprichádza do úvahy a rovnako netreba mať obavy o misku tlmiča, na žiadnom aute to nie je robené tak, že by tam bola len niekoľko milimetrová rezerva.
Samozrejme že formálne to nie je dovolené, mali by byť obuté len také pneumatiky aký je zapísaný rozmer v TP.
Ale zase sú prípady ako môj, keď takáto zmena priniesla technické zlepšenie.
Pri predpísaných 202/55 pneumatikách, pri prejazde cez prahy a spomalovače na ceste, mi chytal spodok auta o zem, po montáži 205/60 je všetko bez problémov, tých pár milimetrov zdvihnutia auta stačilo. Auto troška lepšie pruží, jazda je príjemnejšia.
Čo sa týka tachometra, všetky ukazujú viac ako je realita, po montáži tých väčších pneumatík sa stav trocha zlepšil, keď bol predtým rozdiel 5%, teraz sú to cca 2%, obdobne aj počítadlo km, takže zmena je pozitívna.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak potom, aj ja začínam uvažovať o "vyšších" pneumatikach,
ked to prinaša zlepšenia vo viacerých ohľadoch....
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných