rozbite zadne svetlo

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

swinkacik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.06.2017 14:36
Zdieľať na Facebook

rozbite zadne svetlo

Príspevok od používateľa swinkacik »

Ahojte, na suzuki vitara mi okoloiduci rozbil krytku zadneho svetla. Cast cervenej krytky na svetle ostala a smerovka je plne funkcna s oranzovou farbou.

Oprava bude trvat dlhsie kvoli papierom z havarijnej poistky. Potrebujem vycestovat do Talianska. Mam sa obavat pokuty?

(Poprosim iba objektivne odpovede a zdovodnenie ci je to OK alebo nie.) Nemam v zaujme sa pretvarovat na sposob, ze to sa muselo stat prave teraz a som na ceste do opravy. Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ten tvoj odkaz sa nedá otvoriť.
Samozrejme že to nie je OK, svetlo na aute bolo schválené tak ako bolo nepoškodené, ale zase treba to brať s rezervou.
Ja sám som teraz v podobnej situácii, nacúval som nedopatrením do dopr.značky, celkom sa rozbil krycí červený plast zadného svetla, takže aby to nevyzeralo tak zle, som ten vonkajší kryt celkom odstránil, ale napodiv všetky žiarovky na tom svetle fungujú, tak s tým jazdím. Dokonca za mnou išli zo 2 km v meste slovenskí policajti, aby ma odstavili na kraj cesty a slovne napomenuli kvôli drobnému priestupku, ale to zadné svetlo vôbec nespomenuli, takže asi ich neiritovalo.
Čiže myslím si, že si nerob nadmerné starosti, podstatná je funkcia všetkých žiaroviek, to jednoznačne. Prípadne to trocha uprav, aby to nadbytočne nekričalo do očí a kľudne choď do Talianska. Osobne mám opakovanú skúsenosť že rakúski aj talianski policajti sú o kus empatickejší ako tunajší, pokiaľ nerobíš zbytočné psie kusy tak ťa nebudú zbytočne buzerovať.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

presne tak, priesvitna paska, elektrikarska cervena paska, sekundove lepidlo.... narobia hodne parady za malo penazi, apropo odkaz neriesim, keby si napisal radsej co to mas za bucoru presne, mozno by si sa divil jak zalacno kupis zadnu lampu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Odkaz sa dá otvoriť, len treba vedieť pracovať s PC...

https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5D31D0EE

A nerozumiem tomu, že oprava bude trvať dlhšie lebo...
veď dnes je každý lepší servis partner poisťovne takže idem, nafotia si, vymenia a všetko s poisťovňou zariadia...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

a ten naraznik ??? nejak ho nespominas, to si das urobit za svoje? aj ten je na poistovnu...
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No niekto s počítačom umí, kto neumí čumí.
Tak keby sa mi také stalo ako je na obrázku tak dám to dokopy lepidlom na úrovni kanagonu, prelepím to potom pre istotu priesvitnou lepiacou páskou a môžem ísť bez obáv do Talianska.
Lorak, no veď asi kvôli tomu poškriabanému nárazníku tá oprava bude trvať dlhšie si myslím, ale tým nás zadávateľ nechcel vyrušovať.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Ako píše wilz pekne zlepiť a jak bude vhodný čas tak sa to vymení.
daniello44
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 11.10.2016 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa daniello44 »

to aj prelepíš, nie je to také strašné a potom keď na to budeš mať as tak tam dáš nové, no ale zas nevravím, že tak s tým máš jazdiť rok
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných