Rover?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peetypeet
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.08.2017 08:14
Zdieľať na Facebook

Rover?

Príspevok od používateľa peetypeet »

Zdravím, chcem sa opýtať či náhodou neviete čo je s Rovermi? (neviem ako sa to skloňuje) .. kedže tie staršie modely idú tak lacno a aký názor máte na taký Rover 75 100th anniversary. Vzľadovo sa mi vždy páčil takýto štýl aut. Len ako vieme vzhľad nieje všetko a človek nechce kúpiť niečo čo sa kazí "každý týždeň" a oprava je neuveriteľne drahá. :D

Pre niektorých rýpalov, nie nevyznám sa do áut, každý máme iné záľuby, preto som tu a pýtam sa. :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to rozporuplné a tak ako sa dá povedať veľa velmi príjemného,sú aj veci menej príjemné.Ja mám 1,8 verziu a zvolil som ju preto,lebo výkonove bohato stačí a stále to je štvorvalec kde je všetko pod kapotou krásne prístupné a prehľadné.Ďalšie varianty tj 2,0 2,5 sú už šesťvalce do V a to má toľko nevýhod po stránke servisu že jednoducho nie.Keby bol radový to je iné to beriem hneď.
Po uživatelskej stránke je auto velmi príjemné a tichučké aj na velmi špatnej ceste je vnútry ticho.Až potom nad 100 km narastie aerodynamický hluk pomerne prudko,takže tá neskutočná pohoda z rádiom na tichučko na dialnici pri 130 a viac končí.
Štvorvalce trpia na poruchy tesnenia pod hlavou asi systematicky,čo je daň za kilometrové skrutky,takže predpokladám výmenou prešiel už každý čo má 200 tis.km alebo ho to práve čaká.
Jediné čo je fajn,krásne je prístupný a teda dobre sa robí.Čo majú zrejme velmi kvalitné je lak,auto po troche čistenia je ako nové.Podvozok trpí povrchovou hrdzou,čo funkčne nie je problém,ale vyzerá to desivo.Karoséria je korozívne slabá asi iba na konci prahov,tam sa už tlačia pluzgiere každému.
Podvozkovo to je vlatne BMW,a teda je podvozok stabilný a pevný,konštrukčne ale hlavne vzadu skôr odpudivý a nerobí sa ani lahko ani dobre.Ja musím prednú aj zad.nápravu kompletne zvesiť a budem pieskovať lebo sa nato nemôžem pozerať.ja som si vlastne všetko kúpil v polsku,prednú aj zadnú nápravnicu aj z pakšamétami,stojí to menej ako ho..o a to sa týka vlastne úplne všetkých dielov až na to najexponovanejšie - hlava valcou.Za tú sa pýta veľa,inak všetko sú haliere.Alternátor,štartér,servočerpadlo,škrtiaca klapka a pod za 3-5 e.- ceny klučiek,centrálov,sťahovačiek,klimatroniku,lišty niklové,kapoty blatníky dvere aj pod 10 e.- Poliaci toho navozili,ale nechce to ani pes,je toho ako nakakaného a kupcov niet.Hlava valcov ale je cena polovici auta.Diely proste problém nie sú.Diagnostika je naštastie výborná tiež už aj v obyčajnej Delplhi 150 e
Spotreba nie je silná stránka.Tou je vizáž,šlachtický interiér v retro štýle,ticho a nesmierna pohoda v aute,ale iba do nárastu rýchlosti na dialnici.Úplne svetlý interiér zachovaného kusu je pocitove velmi luxusný a tichučko robí jazdu nesmierne príjemnou,klímatronik výborný,človek si jazdu vyslovene užíva ešte aj v kolone,vytváre pocit auta vysokej triedy,a útulnosťou predčí 90% prémioviek. v rozgajdanom som nesedel.
Autá nemajú prakticky žiadnu cenu,ja som ho kúpil tiež za haliere,len kúpa trvala vyše roka lebo som hladal auto od prvého a jediného majiteľa...a podarilo sa ho zohnať v krásnom stave za 1200 e.- z komplet dokladmi už od kupy.O nafte sa nezmieňujem,do auta tohoto typu nesedí tak príkro,že som takú myšlienku zavrhol okamžite.Nevyše diesel je od BMW žiaľ ale už CR a to je cesta do pekla a nie pohody.
Na čo sa treba pripraviť je že to auto prakticky nebude mať kto servisovať,je neznáme,systém dielní je nastavený na "rýchle" peniaze.Takže ak dopredu nie je jasné kde sa bude servisovať,tak ani do neho neísť.ja som možno jediný blbec že som si to vybral ako možno posledné auto,zabezpečil k nemu prakticky všetko náhradné (haliere) svetlá kapoty blatníky klučka von/dnu stťahovačky,klíma kompresor,altík štartér atd. práve mením hydroštely.Proste auto na najbližších 10 rokov kým skolabuje cestná sieť.
Peniaze strkať do auta je volovina,voziť sa treba,nie platiť,toto spĺňa že sa aj vozí človek luxusne,aj ho to stojí minimum nevyhnutného.A vozí sa lepšie než vo väčšine 50 násobne drahších.Dokonca štýl je taký,že si ho obídu všetci ak niekde prídem.
[img]https://s30.postimg.org/tuz4zutp9/rover.jpg[/img]
[img]https://s30.postimg.org/4q84mfu8t/MX5_039.jpg[/img]
peetypeet
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.08.2017 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peetypeet »

Ďakujem za peknú a obsiahlu odpoveď, je nad čím rozmýšľať.
karcika
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 19.07.2016 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcika »

ak zozenies dobry kus, bude to podla mna dobra volby, su to pekne auta
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

:hero: proste ARISTOKRAT. Je to niečo nádherné neopozerané.
peetypeet
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.08.2017 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peetypeet »

Ako tak pozerám tie 1.8 teraz niesu veľmi k dostaniu tu na SK bazároch, asi treba vyzerať.

Je to fakt krásne auto. A keď sú súčiastky také lacné tak je to len +.. Len treba vyhliadnut nejaký dobrý kus a zistiť či by to tu niekto servisoval. Na náhradné diely som tu videl asi 10 inzerátov len ako som to prezeral.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tie 1,8 sú zriedkavé ale na servis jedinečné,tak unikátne je prístup ku všetkému.Zrejme treba poďakovať obave z neznámeho že je dielov na to (na Allegre) že by šli zhrńať buldozérom.Keď som videl nádherné blatníky aj z ochromovaním a smerovkou za 20 e.- som neodolal a tak som za doslova smiešne ceny poobjednával snáď úplne všetko čo sa môže na jednom aute stať.Teraz toho je kopcom a cenu to nemá žiadnu.
Dodatočne som kúpil vyšívané koberce s emblémom a to už každý pred nastúpením si obzerá vlastné topánky,keď je auto tip top je úchvatné ,neopozerané a dôstojné.nesmierne mu sedia tmavé farby keď vynikne chróm ktorý lemuje prakticky všetko.No a lak majú nenormálny,to ako vyleštený kus je ozaj pekný.Ak tu často čítam tie špekulácie s kúpou a potom si uvedomím že tieto unikátne autá sú za haliere,no je to zaujímavé.Raz som si ho na YouTube všimol,a odvtedy som ho hladal až sa zadarilo presne v tejto staroanglickej tmavej zelenej
https://www.youtube.com/watch?v=jI6WIJugw_A
peetypeet
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.08.2017 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peetypeet »

Fakt krása, normálne mam chrobáka v hlave z toho asi budem priebežne pozerať, či sa niečo nenájde.

Lepšie by bolo keby sa viac význam do áut ale mame automechanika v rodine tak s tým to obkecam :2f93:
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

kamos to mal pred 15 rokmi....kupil novĂ˝ ale aj tak to bol anglickĂ˝ scrap
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre človeka čo má v zadku dve diery je aj RR iba kráp
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

maloktore auto si pamatam taku dobu, 75ku som zazil na autosalone ked bola novinka :-\, hned sme aj s kamaratom leteli k tomu, lebo svietilo otvorene z dialky, vsetko super, je to klasika, urcena pre konzervativnych zakaznikov, ziadne sialenosti, ale decentnost a solidnost, jedine sklamanie bolo trocha menej miesta pre posadku vzhladom na vonkajsie rozmery auta, ono to je trocha aj dana klasickou karoseriou - dan za krasu, aj kvalitou sedaciek, kde hrubka a rozmer musi byt

akoze toto oznacit za krap ? potom dame na stol 99% dnesnu produkciu to budeme oznacovat ako ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Akože tresnúť nejakú kravinu to má vždy hlbokú výpovednú hodnotu.Dá sa kadečo vytýkať a na všetkom sa to dá,ale to treba pomenovať čoho sa týka inak to nie je kritika ale hlúposť pisateľa.A vôbec je zábavné sledovať ľudí keď to prvý raz vidia zblízka.Najprv pozerajú z rozšírenými zrenicami,akože paráda,potom že koľko to stálo.A keďže poviem skutočnú sumu najprv si myslia že akože srandičky,keď na tom trvám nastanú rozpaky a ticho a koniec chválenia.Zažil som týchto situácií nespočet a radšej sa tom nebudem zmieňovať lebo to dokladuje úplne presne kde začíta a kde končí ľudská tuposť
peetypeet
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 24.08.2017 08:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peetypeet »

Veľkú pravdu má pán mhlavaty. Presne nad tým som sa zamyslel, že väčšina ľudí musí to auto brať najprv, že "wow" a keď zistia cenu, tak si to viem predstaviť, pretože keďže ľudia sú veľmi hlúpi až nadmerne v niektorých prípadoch a viac ich zaujíma cena toho auta ako samotné auto. Niečo môže byť skvelé, kým nezistia, že je to lacné, to už je pre nich fake a šmejd.

Mne sa to auto rozhodne páči, len sa zamýšľam či s tým nebudú zbytočné komplikácie.

A ešte sa chcem spýtať Allegre je tá stránka na objednávanie z Poľska? Ak som dobre pochopil z toho čo ste písal a čo som googlil.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tam nemá veľmi čo odradiť od samého auta,jedine že bude problém nájsť to pravé aby to nebol kšeftár.
Diely sa ide cez toto
https://tovarzpolska.sk/referencie/autofra/
Väčšina ľudí to pozná pod názvom AutoFra,ale tam sa to vyzerá že sa nejakému chytrákovi podarilo ukradnúť doménu AutoFra takže to vyzerá na riešenie krádeže domény,dokonca ten čo to urobil je tu v AB EU registrovaný predbežne jeho nick zverejńovať nebudem,snáď urobí to čo sa patrí,vráti čo ukradol
Pre tú srandičku som nahodil dvere Rover 75 a oni začínajú na cene 6 e.- treba pozrieť
https://allegro.pl/kategoria/drzwi-drzw ... t-1-4-0802
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

ja len viem tolko že to kupil nove za super tažke prachy a dost sa to kazilo a po 5 rokoch či 6 to dal žene a potom preč...a dostal za to menej jak ja som dal za bežný cesták ako bike myslím....to my len tak raz medzi rečou spomenul a neriešil som detaily len ma to napadlo jak sa tu rozdebatovalo o tom ryšavom anglánovy kríženeho s beemwé
ja mám 10 ročný crep a tiež nemením a karb moto...dneska si neviem vybrat hoc by som aj dačo už konečne kupil ....a ked mi pude dalších 5 rokov črepina ta kašlem na to asi ked vidím tie dnešne výtvory robene na výdrž môjho honoru za 100eur
:40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 84 neregistrovaných