Rosenie svetiel zvnútra

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Rosenie svetiel zvnútra

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
Nedávno som tu v jednej téme riešil kúpu väčšieho SUV auta.
Cez víkend sme boli s priateľkou pozrieť 2 autá..Prvé bolo Porsche Cayenne a auto vyzeralo naozaj krásne a zachovalo, len pravé svetlo bolo zvnutra dosť orosené, ľavé vôbec..ked som povedal, že s tým muselo byť niečo robené, tak vysvetloval, že je to normálne a že jeho známy na volve sa mu robí to isté..mne sa to nezdalo, tak som kašlal na to..včera sme boli pozrieť jednu audi Q7..prídeme a bác obidve svetlá orosené zvnutra..ked som sa spýtal, že prečo je to orosené, tak mi majiteľ odpovedal, že ho trošku opláchol predtým než sme prišli..po čase sa pred šošovkami xenonov od výbojky trošku vysušilo, ale aj tak 2/3 svetla zostali stále orosené..chcem sa vás spýtať či je to normálne,alebo sú to autá po búračkách..ako sme totižto išli večer odtial našim autom domov /passatb8/nikdy neburaný/ tak ani po 200 km po dialnici v obrovskej lejavici svetlá orosené nemám, ani po umytí na wapke, a ani po 7 hodinovej ceste v prietrži mračien z dovolenky sa svetlá neorosili..aké máte s tým skúsenosti vy?
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nemusi byt zrovna buracka.Tie svetla sa vyrabaju akoby sa v nich uz nikdy nemenila ziarovka.To je pol hodina picungu a nadavania.Staci zle nasadit ziarovku alebo krytku na ktoru ani nevidis a mas tam vodu.To ze niektore svetla musis z auta vymontovat koli vymene ziarovky ani nepochopis.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

orosenie svetiel urcite nie je normalne, prichadza k nemu vtedy, ak sa povedzme po vymene ziarovky zle nasadi kryt. U niektorych aut je taky nemozny pristup, ze sa tomu ani nemozno divit.

...vidim ze ma uz niekto predbehol :3906:
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

o.k. chalani, to by mohol byť prípad pri tom porsche..aj ked ono podla inzerátu čo som sledoval stojí v bazare už od oktobra :)..ešte chápem, že keby s ním niekto jazdil, že spredu špliecha voda, ale ked auto stojí, tak tam asi nemá ako natiecť..no a audi, že by mala zle nasadené obidva kryty na oboch svetlách?
minulý rok v decembri sme do firmy kupovali novu astru, tak som si ju bol v salone vyzdvihnuť/mala 6km/no a v ten den v BA dosť lialo.prídem domov a vo vnutri svetiel stekala voda..tak sme to reklamovali a ich odkaz bol že oni v opli o tom vedia, ale neradi uznávaju takuto reklamáciu..tak sme sa na to vykašlali..aj tak o rok pôjde na predaj...
Mateusz737
Príspevky: 714
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Mne sa zarosia svetlá len na umyvacej linke preto tam už nechodím ,wapka prietrž mračien v pohode nič ;-(
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vyrabat sa budu len take auta, co ludia zaplatia...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

mam takeho tusaka ze tie oplacke svetla budu made in slovakia :-\
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Na Insignii sa rosia hlavne xenony.Je toho dosť na zahraničných forach.Môj syn to rieši tak že som mu odporučil kúpiť ten sáčik na odvlhčenie interieru,pichol to do reflektora a vlhkosť je preč.A to auto nieje búračka.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

akonáhle nie je reflektor dostatočne tesný dostane sa vlhký vzduch či voda a rosí sa to. Vôbec nemusí byť búrané a ani si neviem celkom predstaviť opraviť rozbitý svetlomet ale možno sa dá....
Problém vidím s tým čo urobí voda s elektrikou vnútri.... mal som puklinku na led smerovke, kým som si to všimol voda odrovnala tú elektroniku...
riešenie je asi vybrať, otvoriť, dôkladne vysušiť a potom "samodomo" utesniť v miestach kde je predpoklad prieniku vzduchu a vody.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

na svetle je zozadu taky maly vetraci otvor v tvare kolienka. Vo vnutri v tom kolienku je molitan a ked sa po case zadrbe tak uz to odtial nevetra vlhkost prec a ostava to zarosene. alebo sa tam nastahuje hmyz a upcha to
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Každé svetlo má vzadu na housingu vetrací labyrint alebo vetracie kolienka (cca 3 až 5ks) naplnené molitanom pre zabezpečenie vetrania. Problém je skôr tesnosť lepeného spoja - sklo vs. housing kde časom dochádza k degradácií a starnutiu lepidla a spoj na najviac namáhanom mieste v lepiacej drážke povolí. Niekedy stačí malé vnútorné pnutie - krútenie celého svetla počas neodbornej demontáži alebo pri malej autonehode a problém s vodou v svetle je na svete - v tom prípade neostáva nič iné len rozlepiť a nanovo zlepiť. Navyše sklo sa lepí roboticky a nie vždy má robot štastný den :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Navyše sklo sa lepí roboticky a nie vždy má robot štastný den :D
skor obsluha linky, robot ak má odchýlku z parametrov ide na "ukážka lepenia" a rozhoduje človek. Tam bude pes zakopaný. Na procesy do ktorých nevstupuje človek , reklamacie nechodia. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

neviem co tolko riesite.
Zarosene svetlo = chybny vyrobok.
Na novom reklamovat, na starom vymenit, alebo susit/vrtat diery.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

On nerieši svetlo, on rieši potenciálnu búračku. Ako keby sa nedala odhaliť spoľahlivejšie inak...
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dzibi »

Bratu ja mam 2 ročného fungl nového peugeota a keď naprší tak mi orosi obe svetlá... V autorizaku tým nič nespravia, je to vada svetla nie ich... A už aj kašlem na to jak sa zarosi tak sa to aj odrosi a pohoda. Svetlo značky Valeo..
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], minac a 64 neregistrovaných