rosenie skiel v zime seat alhambra 2002 85kw TDI pD

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bambucha
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.10.2008 16:08
Zdieľať na Facebook

rosenie skiel v zime seat alhambra 2002 85kw TDI pD

Príspevok od používateľa bambucha »

Robi to iba v zime strasne mi rosi skla, ale vsetky a bez ohladu na dlsku trasy. uz som skusal rozne kombinácie dig. klimatizacia - okna stredovy panel, okna nohy, len hohy, stredovy panel a nohy a nic nefunguje vsetko sa zarosi a pripadam si ako keby som isiel v mraziarenskom aute. aj teplotu som skusal rozdiel 2 stupne v predu a v zadu , rovnaka teplota maxim , potom len 20 stupnou a nic. uz neviem co mam robit. poradte diky.
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Skontroluj, ci ti netecie radiator, alebo nejaka trubka-hadica k radiatoru. Mne to robilo na audine a mal som prasknuty radiator.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

plus vymenit kabinovy filter (ako sa to vola? pelovy?)

tam byva castokrat zaujimavy bordel lebo ti napada pod stierace a aj tie filtre nieco nasaju. So zapnutou klimou vysusas vzduch lepsie ako na ECON mod.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

..tiez tipujem vlhky pelovy filter
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Na ženinom Punte som nasypal do chladiča ten bordel na utesňovanie chladičov a prestalo to, predpokladám že bol netesný radiaátor kúrenia...
Nikrolino
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 02.08.2009 19:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Nikrolino »

aj mne to robi na fabii,ale pelovy mam celkom novy (2-3mesiace)

este viem ze mam odtrhnutu hadicku do zadneho ostrekovaca.. strieka to pod auto....

ani pri zmene teploty nemam mat zarosene okna znutra?
ze napr rano mrzne (idem do skoly) potom je slnko-teplo..sadnem do auta a mozem si utierat okna aby som ako tak videl..
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

S digi-klimou, ak je funkcna, musia byt okna odrosene doslova za chvilu:

- zatvor stredne vydychy na pristrojovke, bocne vydychy nasmeruj na bocne okna
- nesmies mat zapnutu vnutornu cirkulaciu (sipka dookola v siluete auta)
- vypni ECON (t.j. stlac AUTO)
- ak je to velmi zarosene, stlac tlacidlo so symbolom celneho skla (vzduch sa presmeruje na celne sklo, zvysia sa otacky ventilatora a zapne sa klima-kompresor kvoli odvlhcovaniu vzduchu)

Okna za mozu nadmerne rosit kvoli:
- zanesenemu alebo mokremu pelovemu filtru
- tecucemu radiatoru kurenia
- zatekaniu do auta (koberce, kufor, priestor rezervy)
- mokremu kobercu pod gumenymi alebo textilnymi rohozami/kobercekmi - raz za cas treba auto "garazovane" vonku nechat niekde dobre vysusit (vybrat rohoze/koberceky).
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

ahoj. na 100 % mas niekde vodu, bud v pelovom ako pisu chalani, alebo je nieco prasknute. skus ale este jednu vec. neviem ako to je na alhambre, ale ja som mal na aute odtok vody, ktory sa zapchal listim. tiez sa to takto rosilo. odtok bol rovno pod priestorom, kde je pelovy filter a boli tam nazbierane cca 2 litre vody, ktora nemohla odtiect. no brutus, ktory by clovek necakal :)
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak, ja som nespominal ten odtok vody ale cez neho sa musi prepracovat k filtru :)

z mojho auta vysypali pol furika zhniteho listia a bordelu ze som sa skoro povracal. Uplne vazne. Taky humus som v zivote nevidel. Problem : zle spravene stierace a ich panel. Necistoty zanasaju vsetko okolo stieracov a ich mechanizmus (najcastejsi problem sharanoidnych aut : nefungujuci bufik ; druhy najcastejsie : pokakane stierace a kvoli bordelu rosiace sa okna).


DOKLADNE vycistit motorovy priestor, odmontovat tri sroby 10tky, vytiahnut von to torpedo pod stieracmi, na spolujazdcovej strane vymenit velky filter (bude pekne zasrany), znovu dokladne ocistit vsetko kam sa dostanes, na soferovej strane preklenut cidlo vonkajsej teploty pod stieracmi aby ti bufik isiel furt... a mas to. Za hodinu si hotovy, ked to robis prvykrat tak za dve.
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

tak tak, aj ja som sa skoro dogrcal. taky cierny maglajz z toho bol, mozno tam aj predtym nieco male v tom listi zdochlo :) to bolo na spodku a nad tym kopec vody. prerazil som to pri vytoku a vytieklo to takym supom na zem, ze som sa az zlakol, ci som neprerazil nieco, co som nemal. ale v pohode, zahlmovanie okien sa uz potom nekonalo.
zdeno74
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.03.2008 09:56
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdeno74 »

mam prvého sharana dal som doň nový pelový filter s aktývnym uhlím a aj v noci mám jediný čisté okno na ulici odporúčam pelový filter s aktývnym uhlím
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

zdeno74 napísal:mam prvého sharana dal som doň nový pelový filter s aktývnym uhlím a aj v noci mám jediný čisté okno na ulici odporúčam pelový filter s aktývnym uhlím
aktivne uhlie neviaze vodu. ale je to urcite dobre mat, ak si napriklad alergik, atd.
bambucha
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 12.10.2008 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bambucha »

Dakujem, ale ja som v tom novacik viete mi poradit presne kde ten pelovy filter najdem? a zhruba co kde mam dat dole. Dakujem velmi pekne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved to pisem o tri prispevky vyssie:


"DOKLADNE vycistit motorovy priestor, odmontovat tri sroby 10tky, vytiahnut von to torpedo pod stieracmi, na spolujazdcovej strane vymenit velky filter (bude pekne zasrany), znovu dokladne ocistit vsetko kam sa dostanes, na soferovej strane preklenut cidlo vonkajsej teploty pod stieracmi aby ti bufik isiel furt... a mas to. Za hodinu si hotovy, ked to robis prvykrat tak za dve."
820528
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 12.02.2008 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 820528 »

odmasnil som tech benzinom okna vyhodil som pel filter a mam pokoj na jar si kupim novy filter a hotovka a uz mi to nerobi

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných