840 386
inzerátov
Pridať inzerát

Rodinné MPV (sharan,alhambra) - rady pri kúpe

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut
Odpovedať Nová téma
<123101112
Autor Správa
mhlavaty
Legenda - Ford T (2367)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 26 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 11.08.2019 07:44   
Štatistiku nepoznám,šálok sa vymenilo preventívne celkom dosť aj Dci aj PD. A práve u Dci som zopár motorov otvoril z fialovou jednou ojnicou a pretočenými šálkami tenkými ako žiletka.Km určite pod 300.Dosť ich prišlo na preventívnu výmenu,čo znamená že to bolo všeobecne známe že ich vie pretočiť.Na PD som pretočené nevidel,tam buď odtrhnlo ojnicu,alebo šálka vydratá do červeného grundu.Dosť by sa ešte našlo v šrote.Nejaké foto z Dci by sa tiež našlo,mám už dosť archívnych DVD s fotkami a videami keď je zaplnená pamäť to ide na DVD.Ale už celkom dosť rokov sa Dci ani neobjavilo,chodili Laguny a to už nechodí vonkoncom ani jediná
Štatistiku ani poznať netreba,kde je niečo už známe medzi majiteľmi že si to starostlivejší dajú robiť,má to opodstatnenie.
Tu mechanik má na PD cca melón km a nevyletela mu ojnica,ale občas niekomu predsa vyletela a nemal ani 20% z jeho km.Ten zámok ja vidím ako záložný padák.Nikto ho nikdy nevyskúša,niekomu zachráni zadok,vždy bude rozumnejšia varianta ho v batohu mať,a šálky mať zabezpečené zámkom.Totálna smola môže aj tak zaúradovať a záložný sa tiež neotvorí.U motora aj človeka s tým istým výsledkom,neprežije
Citovať
mp3turbo
VIP člen - Veyron (490)
expert: TDI
Založený: 09 apríl 2006
Nabehané: 27 dní 7 hod 22 min
PríspevokZaslal: 11.08.2019 09:50   
>> Ale už celkom dosť rokov sa Dci ani neobjavilo,chodili Laguny a to už nechodí vonkoncom ani jediná

ani u nas som Lagunu uz dlho nevidel, Espejsa 2011 alebo 2012 mam za rohom toho vidim kazdy den a jazdi furt... Chodili k tebe 1.9dci a 2.2dci alebo 2.0dci ? Lebo tie 2.0 a hlavne tusim 2009+ boli totalne ina liga nez tie povodne dci-cka. Okrem ineho, k problemu sialene prispievaju ako vzdy 30.000km longlife oleje a nezmyselne snahy o usetrenie, pozehnane kravinami vyrobcov ktori sa pchaju do huby a do gati fleetovym manazerikom ktori pocitaju teoreticke naklady v exceli a od stola vedia vyriesit kazdy technologicky problem.

Inak autor temy nebude chciet 2008cku Sharan s jeho rozpoctom, tam sa mieri na modernejsiu generaciu.
Citovať
mhlavaty
Legenda - Ford T (2367)
opravy & diag
Založený: 22 apríl 2005
Nabehané: 3 mes 26 dní 10 hod
PríspevokZaslal: 11.08.2019 10:51   
Chodili iba tie 1,9 -kové,tam už som prechádzal výlučne na grupu a čokoľvek z iných značiek boli iba rodina a velmi stará klientela čo chodí zo všetkým už 30 rokov.
Z výmenami oleja je ako s politikou.Zbytočne niekomu hovoríš že toto nie a títo nie,oni potrebujú 10-20 rokov aby zistili to čo iný vie desaťročie.Kým sa nepresvedčia na vlastnej koži,sa ani baviť nechcú o tom,že každú sprostosť nie je nutné osobne overovať.Čím viac je o všetkom informácií,tým menší majú dopad
Odpovedať Nová téma
<123101112

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut