Rodinne auto do 5000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco, nie všetci sú skromní. Ja by som bral tie diamanty. Ale.... :4012:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak to ja by som nechal ženu s deckami pekne doma. Ty by si mal to srdce nechať ju ešte aj vonku trápiť sa s troma harantami.
P.S: určite poznáš Nitru - ako 6ročný prvák som chodil od rieky - tých 5 domčekov čo je pri VŠP až na ZŠ Levická tá už je zrušená, ale asi tušíš kde bola. A chodil som SÁM
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Oco, poznám aj jednu lokalitu aj ZŠ Levická. Tam učila aj kamarátka. Teraz tam je tiež niečo okolo školstva.
A trasa nábrežie Levická cca dva a pol km a čas pol hodiny. Ibaže štyridsať päť rokov nazad bol úplne iný svet. To nejde porovnať. Nechápem prečo som kvázi hýčkal svoju dcéru, ale pozriem na svojich rovesníkov a povedal som si, málo som ju hýčkal. Lebo ja som bol tiež vychovávaný tak pol na pol. Ale pečená kačka mi do taniera nepadla. Musel som ju najskôr vychovať, vykrmit až potom išla na tanier, aj mojim pričinením. Auto, všetky, najskôr na tragač zarobiť, opraviť a predať. Od osemdesiateho siesteho roku. A nebolo to jedno, ani desať ale desiatky. :4012:
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

tvoje riešenie sa vola chrysler grand voyager. je jedno, ci 2.5 crdi alebo sestvalcovy benzin na lpg. je to vacsie auto ako sharan kociky tam bacnes bez problemov. pripadne alternativa k sharanu je toyota previa. 2.4 benzin v previi je fajn, len tých aut je velmi malo.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

v rodine vlastnime Voyagery spolu 45 clovekorokov (ja mam moj kus 11 rokov, brat to iste, doviezli ich spolu, 2005ka rocniky dovezene v 2008, dalsi kus 7 rokov, dalsi kus 8 rokov). Natocili sme na nich spolu takmer milion kilometrov, najmenej jazdeny kus teraz ma 262.000km (moj), ani jeden nebol dovezeny s menej ako 145.000km. Na troch z nich umreli bufiky, na Sharanoch umru bufiky uplne vsade, 100%.

Sproste slova pozname - z politiky. Z automobilizmu nie, prave naopak ; hladame dva kusy 2012+ a kludne aj Lancie.
Nebral by som 2.8crd a benzinove verzie kvoli automatu a slovenskym trpakom ktori ho nicia, nemenia oleje atd.

Dva kociky tam samozrejme das, to ze tvoj kamarat mal kratku verziu a nie Grand je bezpredmetne. Rovnako aj to ze ho nevedel polroka opravit - sorry to je cista blbost PRE KAZDE AUTO. Co mal pokazene mimochodom ?




Milan : ze Espace ani za svet. Preco ? Mal si 2012+ verziu, Phase4 teda "usmiatu" ?

V Prahe maju (zase v rodine zo strany mojej starej) dva kusy tiez dlhodobo, ale 7-9 rokov kazdy, 3.5i a 2.0dci, sproste slovo tiez moc nepoznaju (na jednej z nich, neviem ktorej, sa dojepokazil vodou chladeny alternator co bola znama vec tych modelov, inak vymena pruzin ktore sa vedeli unavit tusim do 2008/2009 Phase3).

3.5ka jazdi na plyn, ma na tom fesak pol miliona kilometrov spravene, jazdia po Europe krizomkrazom s tromi psami (bez deti ale tie klietky zozeru viac miesta nez kociky). Este aj ten automat sa mu nie a nie pokazit - meni v nom oleje po 40.000km, jazdi ako clovek a nie ako howado. Zrovna Espejsa som kukal ja pre seba, dokonca som aj s Martinom Cichym vypraval dlllho predlho na tuto temu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci moj kmotor odchoval 6 detí skoro rok po roku v samom centre BA na vozidielku zvanom Subaru Libero. Inak točí stále Espasy 1 a 2 generácie ale na japonca nedal dopustiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

k Espace - teraz bol na ceskom bazosi 3.5i s LPGckom. 106.000Kc, samozrejme Initiale vybava, rok 2006, 330.000km.

Predany za styri dni. Jindrichuv Hradec.

http://imageshost.eu/images/2019/05/23/espace.png
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Dakujem za rady no Voyager proste nie. Moze to byt fajn auto ale nesedi mi. Pozeral som aj inzeraty a verziu 2-3-2 som ani nenasiel. Navyse mam tak trochu averziu k US autam co som tu asi priznavat nemal :) Espace 3.5 V6 bol na predaj aj tu za celkom slusnu cenu no bez Lpg a ked som si zistoval co by to stalo, skoro som padol na zadok. Moj vyber som zuzil na Espace 2.0dci, Sharan 1.9tdi 85kw. A co auta ako P Partner; VW caddy, P807??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mp3turbo...je možné že aj Espace niečo pozitívne urobilo a mladšie ročníky sa polepšili a zbavili neustálych chorôb a chorobičiek,ale ak by tak bolo,je otázne nakoľko pripadajú do úvahy z titulu financií.Pretože kúpa bez rezervy na prvý servis zrovna terno nieje a je to na dennej báze že už pár dní po kúpe sa hladá hlavne "lacný" mechanik pretože prvé z vecí už dali o sebe vedieť.Servis Renaulta je samostatná kapitola.
Z tých 5 tis ak dvaja kúpia auto,môže byť výsledný efekt úplne rozdielny,ak jeden použije celý balík a druhý použije na polovicu na nákupa polovicu na poč.servis auta.Alebo proste pomer peňazí nákup/vstupné náklady.Vo výsledku to môžu byť dva úplne odlišné výsledky.Ale ešte aj vtedy treba mať predstavu o aute ktoré sa chystáme kúpiť.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Espace : prva faza a druha faza neboli uplne vzorom spolahlivosti, teda roky 2003-2007. S nastupom 2.0dci to bol tusim rok 2006, a urcite po roku 2009 ked doliezla "Phase 3" to je uplne ina rozpravka.


Kto chce mat mozgovu srotovacku, doporucujem toto :
https://www.autovia.sk/osobne-auto/rena ... /16287479/

masina predana uz davno takze to nie je reklama, ale takto : s panom som rozpraval, pracuje v autorizaku. Tento konkretny stroj s pol milionom kilometrov MAL POVODNE FAP, VSTREKOVACE, TURBO, PREVODOVKU A NESIAHNUTY MOTOR Z VYROBY.

Kto poznate masinu co natocila pol miliona na DPF alebo FAP, nech sa paci ruku hore. To je prakticky nemozne.




>> Dakujem za rady no Voyager proste nie. Pozeral som aj inzeraty a verziu 2-3-2 som ani nenasiel.


trosku si strateny, ale berem ze sa ti nepaci a nesedi. Vsetky verzie su 2-2-3 (standard) alebo 2-3-2, ked si zadnu sedacku a stredne prehodis navzajom co by si mal dokazat za menej ako dve minuty :)





>> Navyse mam tak trochu averziu k US autam co som tu asi priznavat nemal

veru spravne ! Turboduchadlo Garrett. Riadiaca jednotka Bosch EDC 15c (presne ta ista ako je v Oktaviach a Pasattoch, americkych hnusnych autach), vstrekovace Bosch, abs/esp Bosch, klima Bosch, komplet cela elektronika v aute Bosch, prevodovka Magna T850 (Rakusko), masina sa vyrabala v rakuskom zavode Steyr-Puch. Tlmice, podvozkove diely samozrejme europske, Sachs atd. Svetla Valeo. Alternator Bosch, starter Bosch.

Vies co je v tom aute americke ? Bateria Red Optima, vyrabana v Portugalsku... ktora mimochodom ma 7 rokov zaruku, no questions asked. Moj kus ma original bateriu vyrobenu v roku 2004, dodnes chodi - ano, 15 rokov. Taku bateriu si este nestretol, hnusnu americku.

Aaaaano karoseria. Americka.

To auto bolo cele vyrabane v rakuskom Grazi (alebo Linzi ? sa to furt neviem naucit).
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Tak to som nevedel ze sa vyraba v Grazi no aj tak to moje sympatie k tomu autu nemeni. Inak este ked som robil v MKD, vela krat som bol aj v spominanej fabrike v Grazi. Zaujimave bolo, ze tam robili xy znaciek. Len co som videl tak napr Jeep, Mini cooper, Aston Martin a neviem co este..
K tomu Renaultu. Ich kvalita isla nepopieratelne hore len ludia im uz neveria. Modely od roku 2000 po 2006 uplne pokazili renome. Aj ked napr sam som mal Lagunu 2 1.9 dci a najazdil som s nou 150tis km bez jedinej poruchy no kamos co ma presne tu istu, viac opravuje ako sa vozi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Turbo...len doplním k Voyageru zoznam "extra" vecí - dvojhmota -nie je ...DPF -nie je,vzadu debilne jednoduchové dve listové perá.Pozor ak niekto myslí že jazdné vlastnosti alebo komfort majú problém,nech sa prevezie.prvé a posledné čo človeka napadá v kuse...logika,logika,logika človek je blízko výroku že európa kope na vlastnú bránu ako si neskutočne všetko jednoduché vie skomplikovať.

Renault platí krutú daň za roky keď jej autá boli etalón poruchovosti a často aj korózie.Tak ako Alfa sa už zrejme nikdy úplne na vrchol nevyšplhá,tak prebabrané roky a strata dôvery svoje urobí.Úplne jasne to dokumentujú aj ceny jazdeniek,čo je asi najlepší lakmusový papier ktorý oddeluje dobré od mizerného.
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Tak s tym moc nesuhlasim ze by predajna cena urcovala kvalitu.. krasne to vidiet na vw group.. cenu si drzia snad najlepsie a pritom od roku 08 su to nepodarky. Cest vynimkam (Tuareg, Touran)
Hlavne ich Tsi su lahodky ale pre mechanikov.
Bratranec je mechanik, brusi aj hlavy, kluky a veaj nebyt vw tak by nemal co robit..
Ja sice mam tiez vw ale rocnik 07 a klasiku 1.4 16v..sice to nejde ale len lievam benzin..
S tym ze R si nedrzi cenu som celkom aj rad kedze ho chcem pre seba a nie na predaj. Espace 2.0dci rv 08 sa da aj za 4tis
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom plne súhlasím,dobré čo si drží a bude držať cenu je to do tých 2008,ja o ničom inom nepíšem.No ale prečo by som sa trestal kúpou novšieho,len aby som mal kam dávať peniaze ? Ja potrebujem odviesť zadok,lebo musím.Nie je jedno či to vybavím v podstate úplne tak isto za málo či za veľa.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aaaaaaa motory su talianske VM Motori (2.5crd, 2.8crd), pri benzinovych je uplne jedno odkial su lebo sa nekazia, bez priamovstreku, bez turba ; capy su za 29,-eur na prednu napravu a netreba kupovat cele ramena ako na Superba, pasatta atd, tych listovych pier je tusim pat a nie dve ale to nie je dolezite, kazde z nich unesie dve tony. Spojka taka velka jak z autobusu, ze nema dvojhmotu som uz pisal (normalka styri pruziny na tanieri, fajront), EGR bez akejkolvek elektroniky a neserie sa ako Wolcgageny atd, atd,

no ale ked pan nechce tak nechce, to je v poriadku.

Ja som si na sebe zacal vsimat jednu uchylku - teda jednu z viacerych - ze nerad plavam s prudom. Neviem sa zmestit do Golfu, Pasatu, Oktavky, radsej si kupim Citroen C6, Lanciu Thesis, Lanciu Voyager, Jaguar XJ, nez tieto mainstreamove masinky... asi som uz stary a moc mudry.

S Espejsom tiez nemam problem, v Bratislave som za poslednych 5 rokov videl asi dva alebo tri :) v inzeratoch jeden.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných