Robotizácia ľudskej práce o 20 a viac rokov

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Robotizácia ľudskej práce o 20 a viac rokov

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahojte, náhodou som našiel zaujímavý článok o robotizácií ľudskej práce.

9 technologických vizionárov predpovedá, že o 20 rokov bude ľudská práca nahradená robotmi
http://wem.sk/9-technologickych-viziona ... a-robotmi/

Aký je Váš názor? Všetko má svoje plusy a svoje mínusy, ale vývoj
(žiaľ, alebo našťastie?) zastaviť nemožno.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Po 1.,

vobec by som netvrdil,že podnikatelia spomenutí v citovanom článku sú "najväčší technologickí vizionári"...

Také vyjadrenie,že roboty nahradia ľudskú prácu tu už boli v 80-tych rokoch minulého storočia,že aké technologické vychytávky budú ľudia využívať po r.2000, dne s je takmer 20 rokov PO r.2000 a vieme,že 90% tychto predpovedí sa nesplnilo...

A pripady robotizácie,pri letovaní plošných spojov alebo pri distribucii zásielok označených čiarovým kódom, ešte nepotvrdzujú tvrdenie, že komplet všetkú ľudskú prácu nahradi automatizacia robotov...

To mi pripadá ako senzačne výplody bodrých moderátorov v rádiach, ktorí napriek tomu,že maju vysokoškolské vzdelanie, vedia niekedy vypotiť poriadné bludy a nezmysly...
mikodo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodo »

raz sa do takehoto stadia isto dopracujeme, vsetko ide dopredu ale pochybujem, ze to bude za 20 rokov, teraz sa riesia ine veci
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že kormidelníci vyspelého sveta príliš dobre vedia aké nebezpečie hrozí z prebytku ľudí čo "namajú čo na práci",to sa velmi rýchlo zvrhne a nejaký nový Gottwald sa poľahky nájde.Zaťiaľ dobre kým ľudia magoria v práci
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

z coho ma hlava najmenej boli, ze roboti mi vezmu robotu a hned zatym, ze budem jazdit na elektromobile skor, jak pojdem do dochodku lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kiez by ! :2f93: v praxi mladi v prdeli a dochodok v nedohladne :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžte uzavrieť stávky,čo bude skôr,dialnica do KE alebo robotizácia v masovom nasadení,alebo elektro v poznateľnom množstve.Mám zato že ľudia strácajú kontakt z realitou
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan s tou dialnicou sme uz vazne na dohlad..., r. 2022, aj by som tomu teraz veril, lebo prve dialnicne spojenie najvacsich slovenskych miest pojde.......... cez Budapest :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kamarát chodí 2x do týždňa NZ-KE cez maďarov,a to asi zostane aj po r.2030 keď tú našu národnú hanbu dokončia,čože by sa trepal po kopcoch keď to ide po rovine ako dlaň.Chceli kšeft,tak to robia vrchom
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

sranda s tymi robotmi je, ze uz dnes ci dokonca pred 10 rokmi by vedeli roboty robit kopu ludskej prace. Lenze su prilis drahe a jednoducho sa viac oplati dat par dolarov robotnikovi v cinskej manufakture.
Co je ten serial Ako sa to vyraba How it's made, tak tam je to obcas pekne vidiet, napr. roboty na automatickej linke spravia vsetko a iba na konci pasu clovek uklada hotove vyrobky do krabice a na paletu.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bohužial s nimi robím každý deň. Nepoviem ani tak ani tak , možné je všetko , ale slovensko to má ešte za kopcom. Ja vidím ako dosť velkú prekážku , že robot zatial nemá schopnosť improvizácie. Ak vyvinieme umelú inteligenciu , ktorá sa dokáže učiť a naučené z minulosti aplikovať do inej oblasti (to je tá improvizácia) tak potom je to realne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja si skôr myslím, že sa to bude vyvíjať iným smerom a nie scifi robotmi ako z filmov s tomom kruisom.

Uz teraz je vela systemov, ktore automatizuju pracu v skladoch napriklad. Zefektivnuju pracu ludi navigaciou svetlom, monitoruju skladove zasoby, efektivitu strojov, dokonca pracu ludi.

Mozno sa to bude uberat takym smerom, ze clovek v tovarni, alebo aj v hociakych inych pracoviskach s manualnou pracou bude ovela viac monitorovany a tými "robotmi" budu práve títo ľudia, ktorí budú nútení a učení tvrdej systematickej práci. Každopádne tí hore dobre vedia, že aj psychika pracovníka je podstatná a preto je bežná prax meniť stanoviska a podporovať rôznorodosť práce.

Všetko ma svoje pre a proti a je jasné, že obávať sa plnej automatizácie velkeho percenta povolaní je nezmysel. Kto by to potom kupoval, snáď ti roboti? Tak isto ako je jasné, že väčšina ľudí bude vždy zarábať len toľko aby ako tak prežila.

Poslanci sa oháňaju ekonomikou, ktorá šliape, ale, že juniorských pozíci, vzdelávacích pozíci, štartovacích pozící pre mladých ľudi na Slovensku je ako šafránu nikoho nezaujíma. To, že žiaci na Slovenských stredných školách na povinnej odbornej praxi zametajú, robia údržbu školy, prípadne chodia na prax k partnerom školy, ktorá nemá ani náznak toho, čo ma ten žiak v popise odboru, nikoho nezaujíma. Neskutočne sa mrhá potencialom v krajine aj keď je zvykom na mladých nadávať, že su sprostí.
Nečudujem sa, že potom logickou voľbou medzi prácou v sklade na Slovensku za 400€ vs v zahraničí za 1500€ odchádzajú preč.

Ako sa hovorí, ho*no padá z hora a medialnou dobou sa aj politika presúva úplne inam. Stáva sa z nej akási reality show pre občanov. Potom nastáva moment, že namiesto riešenia reálnych problémov v krajine sa naháňajú politické body z jednej strany na druhú.
Napísať odpoveď

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní