Riken - pneumatiky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Francek65
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Francek65 »

Neviem ci by som to nazyval pneumatikou...
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: riken

Príspevok od používateľa drozdm »

arara napísal:co je to za znacka pneu RIKEN?
neviem ale prečo ? chceš kupiť niečo čo nepoznáš? Pneu je dôležitá ,ja by som neriskoval :41c2:
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

No tieto gumy RIKEN vyraba Michelin ak vies po anglicky tak si precitaj.....

http://www.moderntiredealer.com/News/St ... -tire.aspx

Tu su dalsie info o znackach pneumatik

http://www.maxim-pneu.sk/info-o-znackach/
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Kupil som zimne kolesa, tieto pneu tam boli. Na pocudovanie boli velmi dobre na snehu. za sucha alebo mokra to nebolo bohvie co, ale to mohlo byt sposobene aj tym ze boli stare. Po sezone som prezul za nove inej znacky. Skor ako kupis pneu, pozri si nejake testy v pribliznom rozmere v akom potrebujes. Niekedy je rozdiel ceny top a smejdu par E. A na pneumatike sa neoplati setrit aj ked pojde mozno na favorita. Staci pozerat internetove obchody a porovnavat si to cenovo.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Riken, Tigar a Kormoran na sebe nesú ochrannú značku Michelin. To ale neznamená, že ich Michelin vyrába. Riken je Srbská pneumatikáreň a Michelin je v súčasnosti väčšinovým majiteľom. Je to niečo podobné ako Continental a Matador.
cavar
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.01.2006 09:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cavar »

pneumatiky su zaklad a usetrit 2 Eur oproti normalnej znacke je fakt na hlavu. Riken zanckou ani nie je a ako sa tu uz pisalo, s Michelin-om to nic nema... to je tak pre stareho otca na 120-ku rano pre mlieko a naspat.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

...s Michelin-om to nic nema...
Okrem toho, že Michelin vlastní polovicu a poskytuje knowhow. Takže má a dosť. Conti tiež poskytol Matadoru knowhow a Matadorky sú dnes veľmi podceňované pneu. Nerád to priznávam, ale aj mnou no už sa nalamujem. Netreba zavrhovať všetko neznáme. Časy sa menia.... ... zajtra dovidenia.
Pozri, ak jazdíš málo, nevymýšlaj a kúp overenú pneu. Ak jazdíš veľa, vyskúšaj niečo nové. Ja tak robím pravideľne. Ročne spotrebujem 2 sady pneu (leto + zima) a tak som už vyskúšal toho dosť a zažil som aj príjemné prekvapenia z lacných a opovrhovaných pneu. Napr. také Kleber Crisalp na zimu. S pomedzi tzv. dostupných pneu najlepšia a to som mal mnoho pneu v rozmeroch 185-215R15-17 za dvojnásobnú cenu. Zimné občas prestriedam, no vraciam sa ku Kleberom.
Brano.M.
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.03.2010 08:41
Zdieľať na Facebook

Nepiste blbosti ked neviete...

Príspevok od používateľa Brano.M. »

Pneumatiky Riken na svoju cenu su velice fajne mam ich teraz nove obute v rozmere 185/55R15 a musim uch pochvalit. Velmi dobre drzia relativne malo hucia. A maju len sice 1000km, ale na zadnych pneu este miesu zodrate uplne stuple od vyroby.
Ale ak jazdis ako fitipaldi tak sa radsej obzri po premiovej znacke...
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 34 neregistrovaných