riadenie zo skoda na lada

Diskusia ohľadne vozidiel značky Lada

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

leo93
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leo93 »

no chlapci vidim, ze sa to tu trochu rozrastlo:Dno tiez som pocul ze si chvalia ziguly a hlavne v perovani a ze tam mozes dat hocjaky benzin pojde to..ale nevem ci z toho nieco nakoniec bude lebo sme sa rozhodli ze asi nechame to povodne..najlepsie by bolo z nivy ale to stoji 800 eciek a tazko sa hlada po srotoviskach .no mozno raz najdmeme nejaku v dobrom stave :D
leo93
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leo93 »

no rozhodol som sa ze riadenie zatial nebudem menit .idem si kupit central s DO a sportovy vyfucek a menit hudbu tak mam co robit.a k tim predsudkom, mne tiez hovoria ze ci som osalel ze na takom aute jazdim ale mne to je jednoi lebo nahradne diely mam doma setko skoro a zatia mi netreba ine ked som student.Ovela lepsie a komfortnejsie ako favorit ale to riadenie by som bral lahsie, ale servo stoji 800 euri a tak musim rostovat nieco ine :D
mayo456
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.12.2008 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayo456 »

nuž neviem ale presedlať z Lady 2107 do favorita je obrovský skok dozadu. ja jazdím v Ladách celý život a 8 rokov sme mali feliciu čo je oproti favoritu trošku lepšie a nedalo sa to porovnať. felicia mi z toho vychádza oveľa horšie výdržou trvácnosťou at´d. pamätám si že ai dva krát odmietla ísť ešte ako nová, pokazil sa prerušovač blinkra odpadol kryt stĺpika riadenia na tej felde, vrzgala vodičova sedačka proste hrúza. samozrejme oproti prvým VAZ 2101 to je novšie, má to 5q ale napr. VAZ 2107 s 1.7i motorom 5q alebo motorom 1.5 a 5q je to omnoho lepšie vozenie, priestrannejšie, pohodlnejšie, väčší kufor, lepšie spracovanie oproti favoritom atď čiže ak niekto tieto auta nepozná tak by som sa nerozpisoval o favoritkách a podobných nezmysloch od Škodovky že sú lepšie len na základ enejakých fámov že staré Lady vea žerú a že sú to sovietske autá. Samozrejme Lada dnes je už veterán a nedá sa od nej čakať že bude konkurovať novodobým autám ale čo sa týka ceny náhradných dielov, jednoduchosti je pre mladého chalana ideálna. čo sa týka sériového riadenia v lade je nevýhoda to že sa tam nachádza obrovské množstvo čapov a spojovacích tyči a preto toto riadenie nikdy nebude úplne presné ako na nových autách. ak má príliš veľké vôle odporúčam vymeniť komplet čapy na riadení vrátane pomocné čapu (to je taká konzola na pravej strane auta umiestnená pod kapotou pri pozdĺžnom nosníku). celé riadenie víde na cca 50 euro odporúčam čapy značky moog alebo lempforder prípadne originál sovietské čepy zo starých zásob. ruské nekupuj sú cenovo podone ako napr. moogy ale nevydržia toľko. po poskladaní riadenia nastaviť zbiehavosť prípadne skontrolovať geometriu komplet a vymedziť vôu v prevodovke riadenia a musíš tam dostať max. 5° vôľu meranú na obvode volantu to je ešte inak asi 18-20 mm. taktiež dosť pomôže prehusťiť gumy oproti predpísanému tlaku na 2,2 bar vpredu a 2,1 vzadu a auto bude aj trochu stabilnejšie. a ešte jeden trik keď parkuješ tak sa s autom trošku pohni a tak toč volantom ide ľahšie. ja v pohybe veľa krát ovládma v Lade volant jednou rukou.
leo93
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leo93 »

no ved to hovorim tiez kazdemu kto na nej nejazdil tka nevie.No skusim tie capy vymenit no len ma napadlo ci by z nejakeho bavoraka starsieho alebo z regaty nepasovalo no som to pocul neviem co je na tom pravdy.ale urcite skusim capy nevem ci tam su menene alebo nie. :D
mayo456
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 19.12.2008 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayo456 »

keď už tak by som to skúšal z nejakej novšej lady pripasovať je tam väčšia šanca ale zase ke´d aj to seriové riadenie je ok tak tam nebude kto vie aký problém. takže skús toto :)
leo93
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leo93 »

no uvidim ale asi ostane to povodne :D
dandy2101
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 05.06.2010 17:08
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dandy2101 »

Návrat na "Lada fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní