Riadenie skútru do 125ccm

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

stonks napísal:díky za info, hlavne tebe Fakyu mám podobný názor ako ty nevidím dôvod prečo by pri bežnej kontrole za to brali vodicak je to podľa mna trosku priškrtené(byrokratické) nariadenie

V Rakúsku, Nemecku, Francúzku majú povolený limit alkoholu pri jazde 0,50 promile.
U nás je to 0,00 promile a za 0,5 už sú naozaj citeľné sankcie.
Podľa mňa je to u nás naozaj priškrtené (byrokratické) nariadenie, ale to by som policajtovi asi ťažko vysvetľoval. Skrátka človek si nepomôže, zákon je zákon
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

njn ako sa vela krat ukazalo, vacsinou tu si pridu zadavatelia potvrdit svoje skvele rozhodnutie :-), ja sa pridam, kludne jazdi :2f93: , a keby sa nieco stalo tak si to normalne uzi, dufam ze potom sa nedojdes radit jak so sankciou vytrtkat, bud uz chlap, vek nato mas ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

mastik29 napísal:
Fakyu napísal:Myslim si ze absolutne nemas co riesit, nemyslim si ze policajti toot riesia a skutristov nekontroluju takmer vobec a aj keby tak nepredpokladam ze ti budu kontrolovat ako dlho ams vodicak a aj keby doslo k tejto najhorsej malo pravdepodobnej situacii myslim si ze to nebude nic horibilne co sa tyka postihu ze by si mal prist o vodicak alebo podobne. Ja mam 125 skuter v bratislave uz 4 rok ani raz ma nezastavili a nekontrolovali a vyuzivam ho denne. Myslim si ze sa nemas coho bat.
Skvela rada…
Potom vsak nechapem, preco kontroluju cyklistov (statistiky o tom jasne hovoria) a na skuter kaslu…
Cyklista nafuka a ak ma vodicak, tak problem ukrutny…
Na paradu.
Mastik, pre Boha.Aký je rozdiel v tom ak cyklista nafúka a má vodičák, a ak nafúka a nemá vodičák.To som bohovsky zvedavý, no daj.Len nenapíš že cyklistovi ak nafúka môžu zobrať vodičák :fight: :fight:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veľa vecí je ľuďom čudných alebo o nich ešte nepočuli a pritom je to tak. Sám mám v širšej rodine jedného takého cyklistu...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Cyklisti majú od začiatku roka povolenú nízky obsah alkoholu v krvi. Čo však nastane, ako túto hranicu cyklista prekoná?
"Keďže cyklista sa v zmysle zákona o cestnej premávke považuje za vodiča (nemotorového vozidla), postupuje sa v súvislosti s právnou zodpovednosťou za jazdu pod vplyvom alkoholu takisto ako u vodičov motorových vozidiel," vysvetľuje hovorkyňa prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová. Je tu však jeden zásadný rozdiel. U cyklistu nemôže dôjsť k trestnému činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. A preto nemôže byť pravdou tak často opakovaný mýtus, že opitý cyklista môže prísť o vodičský preukaz.

"Cyklistovi sa nemôže za jazdu pod vplyvom alkoholu uložiť zákaz činnosti vedenia motorových vozidiel ani zadržať vodičský preukaz," hovorí Baloghová s tým, že "spáchanie tohto trestného činu je spojené len s vedením motorového vozidla."
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Pokračovanie:To, či cyklista má vodičský preukaz nie je pre políciu vôbec dôležité. "To, či cyklista je držiteľom vodičského oprávnenia, alebo nie, je z tohto pohľadu nepodstatné. Nie je mu možné zadržať vodičský preukaz," popisuje.

Pod vplyvom alkoholu môže jazdiť cyklista v zastavaných územiach obce, ak množstvo alkoholu nepresiahne 0,24 miligramu na liter vydýchnutého vzduchu. Mimo týchto území je tolerancia nulová.

Ak však cyklisti túto hranicu prekročia, čakajú ich pokuty. "Sankcia za takýto priestupok je v správnom konaní od 150 eur do 800 eur a v blokovom konaní alebo v rozkaznom konaní do 650 eur," upresňuje policajná hovorkyňa.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Takže chlapci, na budúce na dobrú noc radšej tú o karkulke a vlkovi.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fakyu napísal:Chcel vediet od ludi co stym maju skusenosti tak som mu napisal moju skusenost, ty zjavne nemas ziadne takze dalsi prispevok ktory nemal vypovednu hodnotu. Pan ktory sa tu pytal vie ze je tam riziko pri poistnej udalosti alebo kontrole, to je samozrejme o tom sa tu nebavime kedze to je zjavne a nahoda je blbec. Povedal som mu moju skusenost myslim si ze mu bola napomocnejsia ako informacie ktore uz urcite mal.
Ja dám jedu skúsenosť z auta...

Dlllllho ma nezastavila hliadka a potom prišlo obdobie že som bol zastavený 3x po sebe - každý týžden 1x
Vždy skoro ráno pri ceste do práce, takže ani netušili aké auto prichádza, proste náhoda. Vždy ich zaujímal alkohol a aby sa nepovedalo tak pozreli aj doklady.
Zakaždým tam bola tá istá policajtka a na tretí krát už sme z toho srandovali, že ved už vo fúkaní musím mať prax...

Potom ma zastavili po zhruba dalších dvoch mesiacoch iný, kontrola dokladov + alkohol.

Pýtajú sa či je vozidlo.
Vravím moje...
Že podla dokladov nie... (rozdielne popisné číslo domu u trvalého bydliska)
A už to bolo za 30€...

Predtým 3x kontrola a nikto nič neriešil. Nuž to je tak ked sa mení OP a výmenu TP je možné urobiť až vtedy, ked má človek v ruke platný nový OP.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

OK, odkážem tomu príbuznému,aby sa sťažoval...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

pepo64…
Ty mas problem citat ked na niekoho reagujes?
Pisal som vari, ze automaticky mu beru vodicak???
Tebe neni riadny pruser prist napriklad o 800€???
800€ platil sused. A ze mu povedali, keby vodicak nemal, tak by bolo menej, ale ze ho ma, tak za 800€.
Ze nafukal skoro 1,5.
Ja som to pisal hlavne koli tomu, ze tu dakto tvrdi, ze motocyklistov nezastavuju policajti, ze ich nekontroluju. Oponoval som tym, ze ked si daju namahu zastavit a davat fukat aj cyklistom, tak 100% zastavuju aj motocyklistov. Akurat ti su napr. v tych statistikach vedeni medzi vodicmi, tak tazko povedat, ze kolko ich zastavia. Navyse, na SK je to skor o sezone.
Pre Boha…
Nabuduce neprekrucaj, nedomyslaj to, co neni napisane, pokial na niekoho reagujes.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Tvoj sused nafúkal 1,5 takže možno ani sám nevie čo mu hovorili.To či niekto má alebo nemá vodičák v pripade cyklistu je i-re-le-van-tné(ako by povedal Harabin) :40bd: :40bd: Napísal si:Cyklista nafúka a ak má vodičák, tak problem ukrutný..Lenže ja môžem napísať:Cyklista nafúka a ak NEMA vodičák, problém ukrutný...A aký je ten ukrutný problém?Žiadny, obaja môžu dostať pokutu 800.Čiže keby si napísal že cyklista ktorý nafúka má problém, OK, beriem to, ale načo tam ešte dopisuješ "ak má vodičák"?????To nechápem.To ak nabudúce chytia ožratého cyklistu a bude mať ja neviem pilčícky alebo žeriavnícky preukaz tak mu to priťaží či čo?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nevadi, ze nechapes, mozno pre teba je to tak lepsie. :40bd:
celerb
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 24.10.2007 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa celerb »

je tu ešte možnosť riadiť motocykel kategórie l1e, na ten stačí vodičské oprávnenie AM.
goran333
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 29.10.2012 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goran333 »

Stonks - no tak byrokracia nebyrokracia. To čo chceš robiť ( jazdiť na skútri do 125 cm3) s vodičákom ,,B,, ked nemáš vodičské oprávnenie 2 roky je brané(zákonom) tak isto ako keby si išiel šoférovať autobus bez ,,D,, vodičáku. v správnom konaní máš 300-1300€ pokutu a zákaz šoférovať od 1-5 rokov.

Riešenie- jazdi s osobákom alebo si kúp skúter do 50cm3.

Na ten skúter 125tku potrebuješ vodičák A1 alebo dva roky držitelom oprávnenia na skupinu ,,b´´.

A vodičák ti bez zaváhania môžu za to zobrať...

Ostatné rady ,,kasli na to´´ atd. sú také v štýle ,, ved jazdi nadrbaný kým ta nechytia je to v pohode.....
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

šak nakoniec dá sa jazdiť aj bez značky a v prípade potreby policajtom zdrhnúť - stačí pogúgliť, polišom sa na takej enduro-cross motorečke dá ľahko zmiznúť a ešte im aj fakjú ukázať... nemáte s tým skúsenosť pre zadávateľa?

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní