Riadenie skútru do 125ccm

diskusia ohľadne motocyklov, Vaše názory a problémy s nimi ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stonks
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.05.2020 23:17
Zdieľať na Facebook

Riadenie skútru do 125ccm

Príspevok od používateľa stonks »

Dobrý deň, mám 23 rokov, vodičský preukaz sk. B som si spravil pred rokom pretože som ho doteraz nepotreboval. chcem sa spýtať viem že je možné viesť motorku (skúter) do objemu 125ccm, 11Kw s automatickou prevodovkou. mne by sa ale veľmi zišiel skúter kedže pracujem na druhom konci mesta a viem sa tam dostať jedine autom alebo skútrom (príde mi že by som spotreboval menej paliva, zbytočne neznečisťoval podnebie nad rámec, šetril by som trochu auto pred otrasnou mestskou premávkou) ale ďalšou podmienkou je že musím byť držiteľom VP sk. B najmenej 2 roky, tu prichádza moja otázka a zaujíma ma váš najčistejší názor- Myslíte že by bol problém keby som aj napriek tomu skúter viedol a zastavili by ma policajti? reálne sa na to prihliada?
Veľmi ďakujem za vaše rady a prosím neatakujte ma hneď, pekný deň
lol
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Chceš od nás menný zoznam policajtov, ktorí na to prihliadajú a ktorým je to jedno alebo ako si to predstavuješ? Že majú prípis od prezidenta PZ, aby na to dlabali? :41c2:
stonks
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.05.2020 23:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stonks »

v pohode, vystačím si s radami a skúsenosťami, ostatných ktorí nejaké majú. dík
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aké skúsenosti, prosím ťa?! Že v okrese Rimavská Sobota je to v pohode? A v Námestove to dvaja berú vážne a ostatní to majú v paži? Naozaj je taký problém pochopiť, že na tvoju otázku neexistuje uspokojivá odpoveď?
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

Myslim si ze absolutne nemas co riesit, nemyslim si ze policajti toot riesia a skutristov nekontroluju takmer vobec a aj keby tak nepredpokladam ze ti budu kontrolovat ako dlho ams vodicak a aj keby doslo k tejto najhorsej malo pravdepodobnej situacii myslim si ze to nebude nic horibilne co sa tyka postihu ze by si mal prist o vodicak alebo podobne. Ja mam 125 skuter v bratislave uz 4 rok ani raz ma nezastavili a nekontrolovali a vyuzivam ho denne. Myslim si ze sa nemas coho bat.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak policajt zistí jediným pohľadom na VP, že kedy bola tá kartička vydaná. ˇ
Cicmanec ti to napísal úplne polopate, nie je čo riešiť.
Kľudne môžeš roky jazdiť bez toho že by ťa niekto zastavil, ale rovnako sa môže stať že v koĺóne niekomu drcneš do spätného zrkadla, ten bude trvať na príchode polície a už to bude jasné.
Samozrejme že doživotie v base za to nedostaneš ale o vodičák by si určite na nejakú dobu prišiel.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Fakyu napísal:Myslim si ze absolutne nemas co riesit
Nemáš čo riešiť, tuto Fakyu to všetko vyrieši za teba - pokutu, odobratý vodičák aj tvoje vozenie počas tej doby. :::

U nás máme takové rčení: Dobrá rada od hovada...
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

Chcel vediet od ludi co stym maju skusenosti tak som mu napisal moju skusenost, ty zjavne nemas ziadne takze dalsi prispevok ktory nemal vypovednu hodnotu. Pan ktory sa tu pytal vie ze je tam riziko pri poistnej udalosti alebo kontrole, to je samozrejme o tom sa tu nebavime kedze to je zjavne a nahoda je blbec. Povedal som mu moju skusenost myslim si ze mu bola napomocnejsia ako informacie ktore uz urcite mal.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mentálna vybava zacina byť problémom... Ja mám tiež skúsenosť že ma nikdy necapli za nezaplatené parkovné ani keď som nemal doklady počas jazdy ale ako doporucenie iným to nedávam. :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Fakyu, tvoja informácia a skúsenosť je mu na dve veci, lebo on sa pohybuje úplne inde, medzi úplne inými policajtami! A sám píšeš, že náhoda je blbec. Takže o čom je tvoja rada a vlastne celá táto téma?! :::
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Riadenie skútru do 125ccm

Príspevok od používateľa a566 »

stonks napísal:že musím byť držiteľom VP sk. B najmenej 2 roky,
ked som robil pred 15 rokmi vpb nic take sme nedostali.
sice to bolo len na moped 50. ale myslim ze si mohol ficat hned.
toto su zase vymozenosti doby.... lol
Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fakyu »

cicmanec napísal:Fakyu, tvoja informácia a skúsenosť je mu na dve veci, lebo on sa pohybuje úplne inde, medzi úplne inými policajtami! A sám píšeš, že náhoda je blbec. Takže o čom je tvoja rada a vlastne celá táto téma?! :::
No chcel som mu poradit kedze mam tu skusenost. Nespominal kde sa pohybuje takze to nemozem vediet. Chcel skusenost a radu, tak som mu povedal moj nazor a podelil sa so svojou skusenostou. To ale neznamena ze je to povinne nariaddenie, na to je forum na diskusiu aby si odtial odniesol kazdy to co uzna za vhodne, kazdy ma vlastnu hlavu. Moj nazor je ze ked mu ostava rok do toho aby sa legalne mohol vozit na skutri neriesil by som to a jazdil, niekoho nazor moze byt iny, kazdy ma pravo mat svoj vlastny nazor. Samozrejme to ze to nieje legalne to vsetci vieme a aj zadavatel a o tom tato diskusia nieje. A tak isto sa pytal ci sa na to prihliada zo skusenosti tak isto viem ze ano ze sa to riesi inak ako ked vodic nema ziaden vodicak a jazdi na skutri ako ked vodicak ma ale potrebuje nadobnut urcite obdobie jeho drzania.
stonks
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 03.05.2020 23:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stonks »

Super, díky páni za info, hlavne tebe Fakyu mám podobný názor ako ty nevidím dôvod prečo by pri bežnej kontrole za to brali vodicak je to podľa mna trosku priškrtené(byrokratické) nariadenie ale je pravda že je to nariadenie a v prípade že niečo spôsobím tak by to mohol byt asi fakt problém :38eb: ďakujem vam aj tak.
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

No dobre ako myslis asi zakon schvalnosti nepoznas :zg282: a nie ze co Ty so skutrom sposobis ale horsie ze Ta niekto sejme tak budes bez bolestneho aj bez vodicaku :40bd:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Fakyu napísal:Myslim si ze absolutne nemas co riesit, nemyslim si ze policajti toot riesia a skutristov nekontroluju takmer vobec a aj keby tak nepredpokladam ze ti budu kontrolovat ako dlho ams vodicak a aj keby doslo k tejto najhorsej malo pravdepodobnej situacii myslim si ze to nebude nic horibilne co sa tyka postihu ze by si mal prist o vodicak alebo podobne. Ja mam 125 skuter v bratislave uz 4 rok ani raz ma nezastavili a nekontrolovali a vyuzivam ho denne. Myslim si ze sa nemas coho bat.
Nekontroluju skutristov :40bd:
Iba cyklistov a davaju im aj fukat, na skutristov zvysoka kaslu :40bd: :40bd: :40bd:
Skvela rada…
Potom vsak nechapem, preco kontroluju cyklistov (statistiky o tom jasne hovoria) a na skuter kaslu…
Cyklista nafuka a ak ma vodicak, tak problem ukrutny…
Na paradu.
Akosi niektori zabudaju, ze zakony (aj ktore nepoznaju) platia. A aj pesiak je ucastnikom premavky…

https://mykysuce.sme.sk/c/22392770/vodi ... ypite.html
Statistiky za kazdy tyzden najdes pre kazdy kraj, toto moj jraj, kde spominaju za 17.tyzden 39 vodicov pod vplyvom, dalej 9 cyklistov pod vplyvom.
Reci ze nekontroluju mozu ist…
Naposledy upravil/-a mastik29 v 04.05.2020 18:04, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "MOTOCYKLE - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní