Rezervne koleso 17"

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Rezervne koleso 17"

Príspevok od používateľa iaragorn »

Ahojte,

mam na aute 15" kolesa. Mozem v pripade defektu pouzit rezervne koleso 17" ?
Je to v poriadku, nebude auto moc "vyosene" ?
Samozrejme ze by to bolo pouzite iba v pripade nudze na dojazdovu vzdialenost.

Dakujem
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

tak to by som nerobil!
to je taky problem kupit si opravnu sadu na defekty??? stoji to zopar euro a budes to tam mat do aleluja... pokial pneu nerozsekas na padrt tak ti je rezerva na sprepacenim H.O.V.N.O... ked uz nemas rovnako velku radsej si kup tu opravnu sadu..
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

a ked ju rozsekas, tak ti je ta opravna sada na to iste H.O.V.N.O

ak pouzijes tu 17ku s adekvatnou pneu, t.j. obvod tych kolies musi byt rovnaky, tak nieje problem.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ak ten 17" rozmer nemáš uvedený v TP tak potom nemá na tom aute čo robiť a je to blbosť
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ach mama moja toto su zase otazky a rady. Pre zadavatela. Je problem tu 17ku predat a kupit 15ku? Rezervu kupis za 20eur hocikde. A za druhe ako to tu uz bolo napisane pokial nie je velky problem v priemere medzi tou 17 a 15 lebo vacsinou na 17ke byva nizsi profil pneu tak sa tym nezatazuj. Samozrejme ak neplanujes na tej rezerve obist kolem sveta
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Na dojazd mozes pouzit ak nemas 4x4 , po najblizsi servis sa ti nic nestane
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Bežne dojazdové kolesá tie úzke tiež nemajú na 100% zhodný priemer alebo teda obvod s ostatnými kolesami na aute....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Musím súhlasiť s patkom, čo sa týka niektorých z tých odpovedí na položenú otázku.
Pred tým, než takú rezervu použiješ, musíš si predovšetkým skontrolovať, že aký je vonkajší priemer tej 17“ rezervy. Nemal by sa od ostatných pneumatík líšiť viac ako o cca 1-2 cm. Potom je treba pozrieť, že aké je ET disku tej rezervy, nemalo by byť väčšie a ani výrazne menšie, pri hodnote menšej o cca 20 mm sa nič nedeje.
Pokiaľ tieto dve veci sedia a samozrejme je rovnaký rozmer upevnenia ako pôvodné kolesá, tak z technického hľadiska ti nič nebráni takú rezervu použiť.
A myslím že ani z právneho hľadiska, veď sa jedná o použitie iba na dojazd, nie na trvalé jazdenie.
Ale vo vlastnom záujme doporučujem tu dojazdovku nasucho na aute vyskúšať nasadením na náboj, či je všetko tak ako má byť.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ach jo, to sú teda rady, vysvetli orgánu, že pred 5 km si dostal defekt a že utekáš rovno do pneuservisu, keď mu nedokážeš vysvetliť že tá žiarovka ešte pred piatimi minutami svietila
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ach jo, to sú teda rady.
Čo myslíš, že nejaký policajt ti bude niekedy niekde kontrolovať rozmer dojazdovky ? A konečne s čím by ju porovnával ?
Nikde v oficialnych dokladoch od vozidla nie je rozmer dojazdovky uvedený. Takže keď sa jej vonkajší priemer zásadne nelíši od ostatných kolies alebo prípadne od zapísaného rozmeru tak orgán absolútne nemá nárok niečo kritizovať.
A kto bude dobrovoľne jazdiť na dojazdovke ?
No a práve preto porovnávať to s vypálenou žiarovkou je nezmysel.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ak bude vacsi rozdiel v obvode toho 17" disku (s pneu) voci zbytku na aute, tak bude problem aj s elektronikou (ABS atd.), Nehovoriac ak sa jedna o 4x4....
martino611
Príspevky: 562
Dátum registrácie: 14.11.2007 16:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martino611 »

garde napísal:ach jo, to sú teda rady, vysvetli orgánu, že pred 5 km si dostal defekt a že utekáš rovno do pneuservisu,
dovolim si tvrdit ze tuto modelovu situaciu by som hravo ukecal...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dobrý deň pán orgán...ľaľa tu hľa , mám defekt na origo kolese . Mám ho v kufri a idem akurát do pneuservisu, páči sa tlakomer, môžete si overiť.....a ani necekne... :3020:
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

ja mam v aute "neplnohodnotnu" dojazdovku, ktora ma o tusim 2 cm vacsi obvod nez regulerne letne pneu... dojazdovka je 195/55 R15, pneu mam 205/45 R16... minuly rok sa mi podarilo spravit defekt a na dojazdovke som jazdil asi dva tyzdne, nez som objednal nove pneu a nez som sa dostal do pneuservisu... prazdne koleso som vozil v kufri a dovolim si tvrdit, ze by nebol najmensi problem presvedcit organov, ze som ten defekt dostal 2 km dozadu
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

jedna vec je dojazdovka s rozmermi XYZ s origo puncom značky výrobcu automobilu, druhá vec je rezerva o rozmeroch ktoré možno nemajú čo hľadať na danom vozidle, tým pádom ani použité ako rezerva

šťastie môže byť že pri prípadnej kontrole vodič nemusí predložiť TP vo forme hárku A4 kde sú tieto údaje vpísané, ale má pri sebe malý TP kartičku

treba sa kľudne spýtať aj trebárs na STK, či je to priechodné, odpovede, veď to nepozerajú, uhádam to a pod. sú irelevantné, ja nechcem dať orgánu čo najmenší dôvod na to aby sa na mne odbavoval, hlavne nie v prípadoch keď minimálny postih môže byť v násobkoch ceny čo zaplatím za legitímny stav :zg282:

alebo platí, veď na fóre mi tak poradili, tak je to určite správne?

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 2 neregistrovaní