Retušovanie špz

Novinky, problémy a všetky záležitosti týkajúce sa admina

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Retušovanie špz

Príspevok od používateľa PEP123 »

Chcel by som sa opýtat preco si 80 % ludi ktorý inzerujú smetiaky na autobazary.eu si retušuju alebo zakrivaju evidečne čisla.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

napríklad aby si podla www.seka.sk nezistil kolko krát a o kolko je ten smetiak stočený :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
PEP123
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 13.09.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PEP123 »

Aj to je jedna s moznosti ale myslim si ze skvor preto aby i nezistil ci to auto neni zalozene exekutorom a neni nanho tarcha ci ????
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tato tema tu uz tusim bola tak skus pohladat
dellcore
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 05.01.2012 22:31
Bydlisko: Púchov
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dellcore »

inak ale toto by aj mňa zaujmalo, každý straší že keď si dám fotku auta na internet s spz tak mi ho hneď nájdu a doškrábu a zničia ale neviem teda čo by ich k tomu viedlo..
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tak nie kazdy chce aby napriklad sused videl ze predava auto a roztruboval to. Alebo ja to obcas robim aj preto ze mam stare fotky kde ma auto este predosle ecv a nie moje a potom kazdy by volal a preco tam nemate ecv svojho okresu. Skryvat to preto aby niekto nezistil kolko to ma ozaj km je k comu? Ved zavolama vypytam si ecv alebo aj VIN ak si chcem zistit a ked mi nebude majitel chceit dat tak ma to aspon upozorni ze daco asi nebude OK
jurbe
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 25.04.2006 08:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurbe »

Keď som si prečítal tento príspevok, tak mi nedalo neodpovedať, hoci sa snažím nevšímať si tu na fóre primitívne otázky. Zjavne autor tohto príspevku musí byť minimálne slabomyseľný človek. Ja si osobne si myslím, že fórum na tejto stránke by malo byť zrušené, aby sme sa vyhli primitívom, ktorí svojimi primitívnymi príspevkami dehonestujú predajcov áut a ak tu je a musíme sa s tým zmieriť, tak nech moderátori ponechajú iba príspevky, ktoré svojím obsahom a požiadavkou potrebujú skutočne poradiť a pomôcť a inzeráty tohto typu okamžite mazať. Osoby, ktoré svojimi príspevkami dehonestujú slovenských predajcov áut pritom podľa mňa nikdy nepredali žiadne auto a nevedia čo to všetko obnáša, ale ak predajú svoje auto a po predaji vznikne problém, tak hneď tu na fórum zavesia otázku „Čo mám robiť, chce mi vrátiť auto, lebo.... „.
Vážený slabomyseľný človek, podľa mňa je to každého osobná vec, či svoje evidenčné číslo auta zverejní alebo nie. Každý kto tu inzeruje platí za inzerát a je na jeho slobodnej vôli, ako naloží so svojím inzerátom. Ver mi, že to nie je kvôli tomu, že sú to SMETIAKY, ale tu asi platí staré dobré porekadlo „PODĽA SEBA, SÚDIM TEBA“.
Vážený slabomyseľný človek, ja som sviatočný predajca áut a tiež som ponechával viditeľné evidenčné číslo, ale od určitej doby si ho zakrývam. To však neznamená, že mám SMETIAK. Robím to kvôli úplne niečomu inému. Ak mi dovolíš, tak ti to vysvetlím.
1. Predával som auto, preto som ho odfotil a následne zavesil na net. Nezabudol som napísať, že na aute sú úplne nové pneu. Za dva dni po zverejnení môjho inzerátu mi „neznámy páchateľ“ odcudzil z môjho auta všetky kolesa. Škoda 2.500.-Eur. A vieš prečo mi ich ukradol, lebo do inzerátu som napísal všetko, kde bývam, ponechal som odkryté evidenčné číslo, podľa ktorého si zlodeji o mne mohli zistiť všetko potrebné. Preto od teraz si pri mojich autách zakrývam svoje evidenčné číslo a zároveň do inzerátu píšem miesto bydliska iné mesto, ako bývam. Pýtam sa ťa, mám preto smetiak?
2. Poväčšine si ľudia zakrývajú evidenčné číslo aj preto, aby im zlodeji neukradli auto. Predstav si, že zlodeji potrebujú konkrétne auto, farbu a motorizáciu. Jednoducho pôjde na stránku, vyhľadá si presne také auto, aké potrebuje, podľa evidenčného čísla si zistí, kde auto parkuje a na druhý deň už toto auto pekne rozoberajú vo svojej dielni. Pýtam sa ťa, preto sú tia auta smetiaky?
3. Je spustu dôvodov, prečo si ľudia zakrývajú čísla, ale nedá sa to tu všetko napísať, ale ako som už uviedol, je to každého osobná vec a teba to trápiť určite nemusí.
4. Ak si seriózny kupec, tak určite ti predávajúci poskytne VIN, aby si si o aute zistil potrebné informácie, takže zakrývanie čísla nemusíš riešiť.

Pevne verím, že moje vysvetlenie je dostačujúce a už ťa v budúcnosti nebude trápiť, prečo si ľudia zakrývajú evidenčné čísla.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

No ak tam všetky vozy evidujú ako ten môj, tak tá stránka nemá nijakú hodnotu... Ja mám moje auto od roku 2001 a na stránke mi to vyhodilo toto:

Priebežný stav tachometra zaznamenaný počas EK znázornený v tabuľke

31.05.2007 - Pravidelná 277 000 km
22.07.2009 - Pravidelná 190 888 km
13.07.2011 - Pravidelná 0 km

Údaj z roku 2007 môže byť pravdivý, lebo teraz mám na ňom 321 000km. Údaj z roku 2009 je kravina, a netuším, ako k tomu prišli. Tých nula km z roku 2011 nekomentujem...
Prečo tam nie sú skoršie údaje, vie pánboh.

Pri druhom voze, ktoré mám 5 rokov sú údaje o km správne:
Priebežný stav tachometra zaznamenaný počas EK znázornený v tabuľke
23.04.2008 - Administratívna počas lehoty 143 520 km
15.07.2011 - Pravidelná 200 500 km

Lenže - zasa je tam iná kravina:
Vozidlo BMW 530

Ono je to totiž E46, takže nie 530, ale správne má byť 330.

Ak sú tam všetky údaje na takejto úrovni, tak to potom nemá nijakú hodnotu.
lauryl
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 04.05.2006 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lauryl »

100% súhlasím s Jurbe. Robím to rovnako a mám na to aj rovnaké dôvody. A možno aj vďaka tomu mi zatiaľ nikto nič neukradol. Pre overenie zverejňujem VIN.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Jurbe

Oj ale si sa rozohnil.
Len jednu vec. Ak do inzerátu uvedieš adresu , ktorá sa potom ,čo ti na tvoj inzerát zavolám , nezhoduje zo skutočnosťou, začnem byť mierne nervózny , a postupujem ako pri aute kde nie je všetko OK, čiže hľadám auto kde všetko sedí.
Ak tam uvedieš čo len mesto kde bývaš , nie je problém zistiť adresu kde bývaš, čiže ti kolesá ukradnem aj tak.
Nie som zástanca ani odhalených , ani zamazaných značiek.
A keď sa ti diskusie zdajú plné primitívov, sprav to takto

NEČÍTAJ ICH
Naposledy upravil/-a makrela v 03.03.2013 11:45, upravené celkom 1 krát.
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

Co sa tyka tej stranky a overenia km, co mame v rodine Citroen C3 kupovany od novoty, je na stranke k nemu uvedeny udaj 103 000km, pritom to auto ma v sucasnosti natocenych nejakych 35 000...lebo sa na nom nejazdia daleke trasy iba takych 10km okolo komina. Auta podobneho typu a roku vyroby mozu mat priemerne tych 100 000. Technik asi zabudol stav km a nahodil si tam nieco co odhadol vzhladom k roku vyroby.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Jay, presne to napadlo aj mne... Lenže ak pri dvoch autách z dvoch nesedia údaje, už to nebude len omylom. No a keď zarátam aj tvoje auto, tak tu máme tri autá a tri nesprávne údaje.
Tú stránku jednoducho nemožno brať vážne. :3020:
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ja som vzdy zverejnoval svoje SPZ-tky,nevidim v tom ziadneho strasiaka...Moj nazor je taky,ze po uzakoneni ochrany osobnych udajov ludia aj na tomto zaklade zacali zakryvat znacky.
audis
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: 08.06.2009 20:43
Bydlisko: Slovensko
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audis »

smetiakyso zamazanou spz:
R8, Panamera, Lambo, M5, RS6... atd..
ci si myslel Ford Sieru?

ja si myslim ze ked ta toto trapi, budes spekulant, to je clovek ktory sa chce stretavat na pol cesty, ktory chce auto lacne v stave noveho, bez skrabanca s novymi gumami, plus "pozvanie na obed" . Takych tu je :d :D
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

jurbe napísal:Keď som si prečítal tento príspevok, tak mi nedalo neodpovedať, hoci sa snažím nevšímať si tu na fóre primitívne otázky. Zjavne autor tohto príspevku musí byť minimálne slabomyseľný človek. Ja si osobne si myslím, že fórum na tejto stránke by malo byť zrušené, aby sme sa vyhli primitívom, ktorí svojimi primitívnymi príspevkami dehonestujú predajcov áut a ak tu je a musíme sa s tým zmieriť, tak nech moderátori ponechajú iba príspevky, ktoré svojím obsahom a požiadavkou potrebujú skutočne poradiť a pomôcť a inzeráty tohto typu okamžite mazať. Osoby, ktoré svojimi príspevkami dehonestujú slovenských predajcov áut pritom podľa mňa nikdy nepredali žiadne auto a nevedia čo to všetko obnáša, ale ak predajú svoje auto a po predaji vznikne problém, tak hneď tu na fórum zavesia otázku „Čo mám robiť, chce mi vrátiť auto, lebo.... „.
Vážený slabomyseľný človek, podľa mňa je to každého osobná vec, či svoje evidenčné číslo auta zverejní alebo nie. Každý kto tu inzeruje platí za inzerát a je na jeho slobodnej vôli, ako naloží so svojím inzerátom. Ver mi, že to nie je kvôli tomu, že sú to SMETIAKY, ale tu asi platí staré dobré porekadlo „PODĽA SEBA, SÚDIM TEBA“.
Vážený slabomyseľný človek, ja som sviatočný predajca áut a tiež som ponechával viditeľné evidenčné číslo, ale od určitej doby si ho zakrývam. To však neznamená, že mám SMETIAK. Robím to kvôli úplne niečomu inému. Ak mi dovolíš, tak ti to vysvetlím.
1. Predával som auto, preto som ho odfotil a následne zavesil na net. Nezabudol som napísať, že na aute sú úplne nové pneu. Za dva dni po zverejnení môjho inzerátu mi „neznámy páchateľ“ odcudzil z môjho auta všetky kolesa. Škoda 2.500.-Eur. A vieš prečo mi ich ukradol, lebo do inzerátu som napísal všetko, kde bývam, ponechal som odkryté evidenčné číslo, podľa ktorého si zlodeji o mne mohli zistiť všetko potrebné. Preto od teraz si pri mojich autách zakrývam svoje evidenčné číslo a zároveň do inzerátu píšem miesto bydliska iné mesto, ako bývam. Pýtam sa ťa, mám preto smetiak?
2. Poväčšine si ľudia zakrývajú evidenčné číslo aj preto, aby im zlodeji neukradli auto. Predstav si, že zlodeji potrebujú konkrétne auto, farbu a motorizáciu. Jednoducho pôjde na stránku, vyhľadá si presne také auto, aké potrebuje, podľa evidenčného čísla si zistí, kde auto parkuje a na druhý deň už toto auto pekne rozoberajú vo svojej dielni. Pýtam sa ťa, preto sú tia auta smetiaky?
3. Je spustu dôvodov, prečo si ľudia zakrývajú čísla, ale nedá sa to tu všetko napísať, ale ako som už uviedol, je to každého osobná vec a teba to trápiť určite nemusí.
4. Ak si seriózny kupec, tak určite ti predávajúci poskytne VIN, aby si si o aute zistil potrebné informácie, takže zakrývanie čísla nemusíš riešiť.

Pevne verím, že moje vysvetlenie je dostačujúce a už ťa v budúcnosti nebude trápiť, prečo si ľudia zakrývajú evidenčné čísla.
Myslim, ze jedine ty mozes byt slabomyselny clovek, ked dokazes zkompilovat takyto prispevok. Odpovedal si si sam. Kedze si vysvetlil dovody, ktore mozu viest predavajuceho k zakryvaniu znacky, tak si sucasne uznal, ze JE dovod sa na to pytat. Nie kazdy ma tvoje skusenosti a nie kazdy chce zbierat skusenosti vyhradne na svojej vlastnej kozi. Ved napokon prave preto jestvuju taketo form ako napriklad toto nie?

Návrat na "Témy týkajúce sa Autobazar.EU"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní