Retrotúra na retro autách

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

apjak
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 15.05.2012 09:09
Zdieľať na Facebook

Retrotúra na retro autách

Príspevok od používateľa apjak »

Ahoj nadšenci. Napadlo ma zorganizovať autotúru na retro autách, spred roku výroby 1989. Škody, Lady, Dácie, Trabanty, atď. Štart kdekoľvek na Slovensku a smer Rumunské Karpaty, príp. až Čierne more a späť. Ide o to hlavne prežiť tu nostalgiu, keď sme ešte cestovali s našimi rodičmi a pre ten pocit vrátiť sa v čase. Termín: leto 2013,
3 - 4 dni.
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Super myšlienka, už len zohnať veterán ;)
eidurcoconut
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 13.06.2010 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eidurcoconut »

pojazdnú šošovicu problém zohnať nie je, len ju dať do pucu aby cestu v zdraví prežila :4090:
Norco8
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.01.2010 17:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Norco8 »

Smer cesty je uplne genialny napad :2f93:
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

:rouler:
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

Ja som sa dostal 72 len na Balaton na novom Moskviči ako osemročný a dodnes si na to rád spomínam. Tu je ak nepoznáte tento seriál jeden diel práve o ceste a pobyte v Juhoške :
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1026 ... ugoslavie/ v starších dieloch je aj cesta k ostdojče moru (19 stuoňová voda) na škodovke.
mhnat
Príspevky: 537
Dátum registrácie: 12.04.2009 13:50
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhnat »

super nápad ja si spomínam na cestu do Odesy v 87
len sa mi nezdá ten krátky čas 3-4 dni veď len 2 dni sa pôjde dole. :2f93: :28b7:
MERCEDES C 180 kompressor 2006/ b
TOYOTA VERSO 2015/1,8 b
IVECO DAILY 1997/ d
http://dobreterasy.sk
hpplast
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 02.11.2007 12:40
Zdieľať na Facebook

mam 305 peugeot

Príspevok od používateľa hpplast »

Mozu ist aj fancuzske:-) ?skor ako sa pokazy ho zozere hrdza:-) .rocnik 1987,1.9 d. :2f93: polestim ho,dofukam kolesa,hodim spacak,varic do kufra.mozno ho tam aj predam. :2f93:
marek11111
Príspevky: 1892
Dátum registrácie: 05.01.2010 11:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek11111 »

Atlas napísal:Super myšlienka, už len zohnať veterán ;)
nezháňaj pôjdeš so mnou ako navigátor :zg282:
pokiaľ Ti nevadí že celý interiér auta je čierny a usmažíme sa ako kurence :40bd: , priebežne to môžme hasiť pivom alebo iným hasivom, v prípade núdze zapnem klímu otáčaním švihadla na dverách :2f93: .
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Retrotúra na retro autách

Príspevok od používateľa Fofro »

apjak napísal: Ide o to hlavne prežiť tu nostalgiu, keď sme ešte cestovali s našimi rodičmi
Takú nostalgiu nemusím. Stačila by mi nostalgická jazda okolo môjho mesta.
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

fofro,okolo mesta muozes nostalgicky sa peso prejst
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

3-4 dni je žalostne málo, sám sm bol pred 6 rokmi na balkáne až v Achtopole, RO hranicu som prekročil tuším za 7-8hod a to bolo trochu ostrejšie tempo, ak má ísť človek pohodovým tempom tak cesta do RO zabije v pohode 15-24hod, podla toho kolko zastávok. Predpokladám že človek tam nepôjde preto aby sa na všetko pozeral len cez okno auta. Týžden by som bral ako spodnú hranicu takéhoto výletu a v lete sa nepozrieť k moru by bol tak trochu hriech, tak že kludne dva týždne... Ja dodnes lutujem že som obyšiel Draculov hrad
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak staré auto nemám a žiaľ dovtedy ani nebudem mať (aj keď mám pár kúskov z prelomu 70-80r. v hľadáčiku) No do Čiernej Hory a Albánska sa chystám. No navrhol by som to strihnúť po pobreží Chorvátska a nocovať v kempoch, čo to pogrilovať, okúpať sa...
Táto akcia bude samozrejme bezomňa, no možno už na bud. rok bude v garáži niečo z obdobia do konca rokov 80tich
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bože to je krásna myšlienka.Naposledy som RU hranicu prechádzal na R8 ani neviem rok,ale na akomsi hraničnom moste bolo snáď sto samopalníkov. (Ruse ?)
Ak bude termín že by som mohol dostať od priateľa starý BX 1,9D 87 rok tak by to bolo po 89roku prvá vec čo za niečo stála. Mali by ste na ceste "technický" doprovod pre prípad dýchavičnej techniky
Kto si nepamätá "Drum in lucru" ?! a prasce a konské povozy,haldy melónov pri cestách a deti zobrajúce ..bani,bani
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Pred 6 rokmi už na moste nebola ani noha, zaplatil som nejaký poplatok za prejazd toho mosta, + nejaký dezinfekčný poplatok a zakúpil BG známku za používanie ciest ...
Na BG colnici ani noha, len sa opýtal "czech - slovak" , odpovedali sme a mávol rukov aby sme pokračovali.

Najväčšie zdržanie na colnici bolo ked sme sa pokúšali kúpiť RO známku za používanie ciest (zmenárne, pumpy...), v lete je to tak trochu nemožné, všetko vykúpené, na druhú stranu, ich ročná známka pre nás stála pravdepodobne pár šupov, skúsili sme asi 5-6 nasledujúcich čerpačiek a bezvýsledne. Na dalších pumpách sme už ani nezastavovali v nádeji že zoženieme niekde známku, riešili sme to až v meste Deva, kde sme ju kúpili hned na prvej pumpe kde sa sme zastavili, ak by človek prechádzal iným hraničným prechodom do RO ako Nadlac tak by možno nemal problém ale v Nadlacu to bolo skrátka počas turistickej sezony bez šance

[img]http://imgupload.sk/images/o/y/oy42ooyctkuka8gqaypi.jpg[/img]
[img]http://imgupload.sk/images/z/v/zvjou5af4uj29yt42zz7.jpg[/img]
[img]http://imgupload.sk/images/0/g/0ge6szyoxa4hqp6p89q9.jpg[/img]

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný