replika veterana a papiere

Diskusia o tom najlepšom zo sveta automobilového priemyslu

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

replika veterana a papiere

Príspevok od používateľa yanchi »

Zdravim vospolok,

jednoducha otazka do plena (aj ked asi mi je odpoved jasna uz vopred vzhladom nato, ze zijeme v gubernii, ale predsa):

Je mozne dostat nejake (akekolvek) papiere na repliku stareho motocykla?

Plan je jednoduchy - vyrobit repliku motorky z 20-30. rokov. Kedze to uz bude 100 rokov, take kusky tazko zohnat, a stoja majland. Preto skrsol napad v hlave pozhanat co najviac dielov, ale s tymi podstatnymi bude asi problem - napr. ram, motor. Cize by islo vlastne o vyrobu repliky, bez vyrobneho stitku.

Je mozne nieco taketo zlegalizovat? Aj keby len nieco na styl veteranskych znaciek, ze previezt sa na tom 3x do roka. Hlavne aby to nebolo odsudene na uplne odstavenie v garazi...

Vdaka za postrehy.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Nie je mozne to zlegalizovat leda ak by si si zohnas stitok a papiere z niecoho podobneho.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

A ak budu stitok a stare papiere z roku pana 19xx?? Potom asi len na veteranske znacky, nie?
Ale to mi jaksik nevychadza, replika predsa nemoze prejst tym procesom posudzovania, ktory je pri veteranoch... alebo hej?
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

S homologáciou by bol taký cirkus, že sa ti to určite neoplatí. Značky na také auto vybaviť je problém už asi na celom svete a Slovensko má v tomto bohužiaľ najprísnejšie predpisy. Dva príklady, ktoré som reálne riešil minulý rok:

1.) Brzdy vyrobené na mieru firmou, ktorá vyrába brzdy na závodné autá. Volal som všetky možné inštitúcie, na aké si spomeniš, či to bude legálne a za akých okolností. Od polície, cez STK, Ministerstvo dopravy, skúšobňu v Žiline, až som nakoniec skončil niekde v Čechách (telefonicky), kde mi povedali také podmienky, že som to vzdal. proste šialenstvo.

2.) V Nemecku som kúpil auto dovezené z Ruska. Bola to VEĽMI drahá špecialita, ale zasa nič veteránske, rok 2012. To auto úspešne prešlo v deň, keď som si preňho išiel, nemeckou TUV. Mal som k nemu potrdenie z nemeckej colnice, že je preclené do EU a vyplatený colný dlh. Napriek tomu som to auto prihlasoval MESIAC!! A to len preto, že ako nové bolo predané mimo EU.

Po tomto všetkom si neviem predstaviť homologáciu kusovo vyrobenej repliky. Aspoň u nás nie.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

christiane napísal:Nie je mozne to zlegalizovat leda ak by si si zohnas stitok a papiere z niecoho podobneho.
To zasa neprejde cez KO. Na tú moju vtákovinu robili KO tri dni, muselo to ísť cez BB, lebo to bolo netypické (a okrem toho aj drahé) auto. Neviem si predstaviť, prihlásiť teraz u nás lopek :40bd:
Alebo repliku.....
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

yanchi napísal:A ak budu stitok a stare papiere z roku pana 19xx?? Potom asi len na veteranske znacky, nie?
Ale to mi jaksik nevychadza, replika predsa nemoze prejst tym procesom posudzovania, ktory je pri veteranoch... alebo hej?
Na veteránske značky by si musel byť vo zväze veteránov, neviem, ako presne sa tá banda volá. Lenže tí sú veľmi fajnová sekta a nikoho len tak medzi seba nepustia. Predovšetkým by si musel mať DOKONALÉHO veterána, a to ten tvoj nebude, keďže diely nebudú originál. Bohužiaľ, táto sebránka je jediná ustanovizeň v republike, ktorej doporučením sa úrady riadia pri udeľovaní veteránskych značiek.
Viem o prípade, kedy si veľmi zámožný pán kúpil veľmi drahého veterána, ale aj tak ho tá banda medzi seba neprijala a s tým autom sa mohol akurát tak odfotiť.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

A presne tomu sa chcem vyhnut. naco investovat cas a namahu do niecoho, co sa nebude dat vlastne vobec prevetrat. Keby to bolo len parkrat za rok... Ale postavit nieco take a pozerat sa na to len v garazi - to by bola skoda.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Prevetrat mozes na sukromnych pozemkoch alebo nieco ako Saharske piesky na zahori kde sa motali tanky a vselico mozne od vymyslu sveta.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Kamarat mal okolo roku 2013 taku stavbu, motor to malo z Harleya, ale ram nanovo vyrobeny s pevnou zadnou vidlicou, odpruzena bola iba
sedacka. Myslim niekde v Trnave mu to robili. Asi rok trvalo, kym to dostal na znacky a cely ten proces mi nie je jasny, ale zjavne to minimalne pred par nejako rokmi nejako islo.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Tak to znie zaujimavo.
Ale pokial to musel prehnat cez skusobnu - tak to je asi nerealne. To by bolo asi drahsie ako poskladanie samotneho stroja...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Veteran a jeho krasa, hodnota spociva prave a jeho originalite a pocte kusov.
Stavbu veterana a jeho prihlasenie nikdy nedovolia, ved je to z principu jasne.
Avsak nieco postavit a dostat na to papiere neni nemozne, ibaze to nebude veteran, ale nove s homologizaciou. Aj na SK sa najde zopar kusov postavenych aut, ktore dostali “papiere“.
Napísať odpoveď

Návrat na "VETERÁNY a klasické autá"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných