802 338
inzerátov
Pridať inzerát

Renault 1,4 benzin - volnobeh

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Renault fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
Peto@
Založený: 08 apríl 2019
Nabehané: 13 min
Predmet: Renault 1,4 benzin - volnobeh PríspevokZaslal: 08.04.2019 18:57   
Ahojte. Chcel by som sa spytat ci by ste mali riesenie na moj problem? Renault Clio Thalia 1.4 benzin 55kW 8v 2003. Vsetko islo v poriadku a rad pocas jazdy zacal motor stracat vykon a pri volnobehu strasne triasol. Vo vyzsich otackach (2500 a viac) sa trasenie strati, ale to moze byt aj tymi vyzsimi otackami.
Skontroloval som iskru na svieckach a zistil som ze sviecka na 2. valci nebola skoro ziadna a po odpojeni fajky z 1. alebo 2. valca sa na chode motora nic nezmenilo. Moje riesenie bolo nova zapalovacia cievka, kable a sviecky. Po namontovani bola iskra na 2. valci vyborna ale chod motora sa nezmenil. Opakovane po odpojeni fajky z 1. alebo 2. valca sa nic nemeni.
Docital som sa ze byval proble s pruzinami na ventiloch a praskali, demontoval som viko hlavy a struny boli v poriadku. Ako dalsie ma napadlo skontrolovat kable od zapalovacej cievky po RJ motora a boli v poriadku iba ze by odysiel nejaky tranzistor v RJ motora na spinanie cievky.
Docital som sa aj ze zvikol byt problem s upchatym elektronickym regulatorom volnobehu ale nezdal sa mi byt spinavy, napriek tomu som ho ocistil a po nastartovani sa otacky na chvilu zdvihli asi na 2000 a opät klesli a motor za triasol. V podstate som asi nechal trochu inu polohu regulatora zdvihli sa otacky a on sa vratil spät a motor sa zacal triast. Vopred dakujem za reakcie.
Citovať
mastik29
Obľúbený člen - Bawo (97)
Založený: 07 apríl 2010
Nabehané: 13 dní 2 hod 50 min
PríspevokZaslal: 09.04.2019 09:19   
No a???
1,2 sviecka sucha, problem s dodavkou benzinu.
1,2 sviecka mokra, problem s zapalovanie.
Diagnostika co povedala???
Koledujes si o poskodenie katalizatora. Dufam, ze sa neslo s vynechavajucim valcom (valcami) na teplom motore.
Taketo samoopravy niekedy nedopadaju dobre a riesenie potom byva drahe…
Preco ti tie valce nepalia tazko tu na dialku niekto vyriesi. Problem s kompresiou?
Citovať
martin cichy
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (100)
Založený: 26 január 2010
Nabehané: 7 dní 15 hod 32 min
PríspevokZaslal: 09.04.2019 13:17   
Ako si kontroloval pruziny na ventiloch? Len zbeznym pohladom?
Známa tvár - Feldo (61)
Založený: 16 august 2006
Nabehané: 4 dní 3 hod 27 min
PríspevokZaslal: 12.04.2019 14:26   
od toho trasenia koli nepaleniu sviecky (bola vadna cievka) na jednom Megane 1.4i 8V (ten isty motor) preskocil rozvod.
cize ak nemas vykon trebalo by pozriet este rozvod - mohol skocit od toho trhania motora hlavne ak je starsi alebo mastny napr. od vodnej pumpy ked ti tecie a pod.
vada moze byt asi aj snimac na kluke ale ...
Známa tvár - Feldo (70)
Založený: 06 september 2007
Nabehané: 4 dní 20 hod 58 min
PríspevokZaslal: 12.04.2019 18:46   
snimac nevie odpojit jeden-dva valce,tam problem urcite nieje.ak nejdu 1-2 valce a iskra ide,je problem v chode valcov-hlavy,alebo v palive do nich-len zas mi je divne,ze sa porucali 2 naraz,to je aka nahoda,pre mna skor neuveritelne.
Známa tvár - Feldo (61)
Založený: 16 august 2006
Nabehané: 4 dní 3 hod 27 min
PríspevokZaslal: 13.04.2019 08:19   
MJZ - ked je vadna cievka pre 2 a 2 valce, tak to nie je zahada
Myslim ze je tam taka dvojcievka na tom aute.
Známa tvár - Feldo (70)
Založený: 06 september 2007
Nabehané: 4 dní 20 hod 58 min
PríspevokZaslal: 13.04.2019 16:18   
cievka ano,ta odpaja 2 valce naraz,bud nejdu valce 1-4,alebo 2-3,su tam 2 dvojcievky,ale on tvrdi,ze cievka je nova a iskra ide na vsetky 4 valce a ty si hovoril,,snimac na kluke,,ale ten nevie odpojit valce,iba elektriku ako celok.

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Renault fórum