Renault Thalia - zly zvuk po vymene rozvodov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapitan007
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 16.07.2015 17:24
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia - zly zvuk po vymene rozvodov

Príspevok od používateľa kapitan007 »

Zdravim hladam pomoc,nakolko mi nevie poradit ani kamarat co pracuje v servise v Renaulte ...
Mam thalinku 1.2 16V r.v. 2011 a som s nou maximalne spokojny,v juni som sa rozhodol vymenit rozvody z dovodu ze auto bude mat 7 rokov a aj ked ma iba 70 000 nabehaných Renault udava interval vymeny 6 rokov alebo 120 000...Diely som zakupil Continentali aj vodnu pumpu aj kladku aj remen a kamarat skuseny renaultak mi ich vymenil,po mesiaci sa zacal ozivat zvuk ako keby cvrlikania po nastartovani auta na studeny motor, tak som vymenil aj remen na alternatore aj na serve/klime ale zvuk neprestal,auto po nastartovani za studena vydava tento zvuk asi 3/4 minuty a po zahriati motora zvuk prestane a klepe ako hodinky, takisto sa tento zvuk stisi aj po pridani rychlosti a pocut ho neni,vyrazny je iba na volnobehu,kamarat cele rozvody aj s prislusenstvom zhodil povedal ze je vsetko v poriadku a nevie co s tym dalej moze byt, budem vdacny za kazdu radu

https://www.youtube.com/watch?v=rSfZvIY ... e=youtu.be
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Bez zhodenia veka vantilov nezistis nic.Ak dobre pocujem tak chyba je okolo vackovky,nastavenie ventilov.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to bude kladka su s tym problemy aj u tdi.kladky aspon co som pocul treba od inej firmy asi INA.ale skus to natocit bez drazkoveho remena co to bude robit.mozno ze tam kladka tak huci.
Mitis
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 28.02.2011 01:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mitis »

Ked sme pri tych ventiloch prosím kto ma pristup k oficialnym dokumentom aku volu maju mat ventily na thalii 1.2 16v 55kw? Ďakujem
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Zhod dole klinovy remen, ci tento zvuk nezmizne. Ak nezmizne, ventilove veko dole.

Ventilova vola je ina podla kodu motora.

Napis presny kod motora z technickeho preukazu. Celu kombinaciu cisel a pismen.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mi nevie poradit ani kamarat co pracuje v servise v Renaulte ...

benzinovy neoturbeny motor, styridsat rokov stara konstrukcia.
Chlapec priamo pri zdroji nevie.

Ako asi tak budu opravovat dvojturbove dieslove ???
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

clovece ty mas ale stastie na zahadne poruchy aut ...,vid tvoja tema o fiate :41c2:
Mitis
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 28.02.2011 01:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mitis »

martin cichy napísal:
Napis presny kod motora z technickeho preukazu. Celu kombinaciu cisel a pismen.
VIN: VF1LBN00544875624
Identifikacne cislo motora (typ): D4F G7
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Mitis napísal: kto ma pristup k oficialnym dokumentom aku volu maju mat ventily na thalii 1.2 16v 55kw? Ďakujem
no predsa renault servis.mas tam este aj kamosa.uz len zobrat domov na vikend knihu a preskenovat si ju.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ako hovorí mp3turbo, je to na zvaženie dať niečo do servisu na aute urobiť, ked sa to auto ma vrátiť zo servisu do*urvené viac ako bolo predtým....:..:
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mam tiez ten motor v thalii.Davnejsie mi menil rozvody a nastavoval ventily MHlavaty a mozno sa mylim ale sa mi mari ze u toho motora je akysi iny postup nastavovania nez aky je zvykom.Mozno sa zle pametam.Treba pozistovat info alebo mozno MHlavaty majster sa ktomu vyjadri.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Pri 70 000 km si musel meniť rozvody, ale si s tým "maximálne spokojný".
Toto je to čaro majiteľov francúzskych áut. Tí sú maximálne spokojní, nech im to auto stvára čokoľvek. A keď narazia na neriešiteľný problém - a to je pri frantkoch bežná vec - tak to nazvú poeticky, že "francúzske autá si žijú svojim vlastným životom."
Keby mi výrobca auta (alebo predajca) povedal, že mám pri 120 000 meniť rozvody, to auto by som si nekúpil, nech by stálo akokoľvek málo. Ak výrobca doporučuje výmenu rozvodov už pri 120 tisíc, znamená to len toľko, že dobre vie, že vyrobil lacný črep.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných