Renault Thalia II dci - motor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mosin
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.01.2007 18:26
Bydlisko: ZV
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia II dci - motor

Príspevok od používateľa mosin »

Ahojte,mám problém s motorom K9K 718 62 kW a to taký že občas mi padajú otáčky na volnobehu takmer zdochne no vzápätí sú zas na 900.Diagnostika bez chyby,niekedy to neurobí aj týzden a niekedy každých cca 30 sekund A je asi jedno či je teplé alebo studené.Auto mi štartuje normalne cca 5 otočení a brnk,mam ho dva roky a robí to asi 4 mesiace ale nie stále. Auto má 94 tis. km. Dakujem
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Ahoj,

tento prejav moze sposobovat:
netestnost palivoveho systemu, vadne vstrekovace, cerpadlo.
Vlastna skusenost je problem na cerpadle, presnejsie pridierajuce sa vysokotlake cerpadlo, ktore ma v sebe aj podavacie cerpadlo. Treba to napojit na dobru diagnostiku a pozriet ci pri kolisani volnobehu poklesne tlak v rampe.
Kedy si menil palivovy filter? Urcite by som ho vymenil a vyskusal sa pozriet do stareho filtra ci su v nom kovove piliny. Ak budu vo filtry piliny, tak sa mozes pustit do repasu cerpadla + vstrekov, vycistenie palivovej nadrze a celeho palivoveho systemu.
mosin
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 22.01.2007 18:26
Bydlisko: ZV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mosin »

Dakujem za rady, dnes som mal kus času tak som sa na to kukol.
Kedže v nádrži nebol žiadny bordel ani kovové pilinky tak som sa pustil na filter.Z filtra na čerpadlo išli stále bubliny a spadali otáčky.
Tak som všetko okolo zaslepil a prepad z čerpadla stiahol do bandasky.Nechal som len prívod z nádrži a výstup na čerpadlo a bubliny furt.Tak som dal prívod priamo z bandasky a... bez chyby -žiadne padanie otáčok.

:28b7:
No a teraz - vymenit tie plastové hadičky za gumenné alebo nechat tie a pretesnit spojky tých plastových ???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pretesniť spojky,sú problémové,rezonancia urobí svoje
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných