Renault Thalia - bliká kontrolka motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Renault Thalia - bliká kontrolka motora

Príspevok od používateľa motocross »

Zdravím všetkých potrebaval by som pomôcť ohladne renault thalia rok 2008 motor klasika benzín 1.4i 55kw.

Na aute mi bliká kontrolka motora. Bliká nepravidelne, nezáleží či sú nízke ši vysoké otáčky, zima či teplo...proste začne to blikať cca 10s potom nič aj pol minúty, potom zas začne na chvílu.....

Na diagnostike som bol, zistili sporadické vynechávanie válcov. Nie konkrétneho ale raz ukáže jeden, potom druhý.....avšak auto určite nevynecháva, netrhá, netrasie, pekne akceleruje...

Podobné problémy som na fórach prešiel a vymenil sviečky, káble aj cievku a je to úplne rovnaké....žiadna zmena.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

mne to akurat vcera na podobnom motore (1.2 16v clio 2006 motor D4FG7) zacalo robit, nahoda. Len mne citelne vynechava, pri teplom motore na volnobehu ide divny zvuk z vyfuku a kolisu otacky akoby sa dusilo. Tiez vyfuk smrdi sirou, takze zrejme zle spaluje volaco. Ked viac pridam plyn za jazdy, tak to trha motorom, asi pri tom ako vynecha valec. Na vyssich otackach to je menej citelne, asi sa to straca pri tej frekvencii odpalov. Kontrolka motora mi blikala pri stati na volnobehu asi po 5 minutach, ale prejav motora bol rovnaky.
Tiez som cital asi podobne clanky ako ty, tak sa chystam vymenit sviecky (najazdene 70 tisic, povodne) a ked to asi nepomoze, tak cievku a ked ani to nie, tak servis.
Co som este nasiel, ze by to mohlo byt, tak lambda. Ze posle zle hodnoty a RJ podla toho namiesa zmes, ktoru valec velmi casto nedokaze odpalit.

Potom sem daj riesenie.
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Tento isty problem som riesil par rokov dozadu na Cliu 1.2 rv.2006 8ventil... Clip pisal problem s valcom 3, skusal som sviecky, kable, nastavil som ventily, zmeral kompresiu a vsetko bolo ok.. Nakoniec to bol vadny vstrekovac. Po vymene za novy /cena v Renaulte necelych 60e/ bolo po probleme.

Priznaky: nepravidelny volnobeh, starty ok, zvysene otacky ok, z vyfuku pocut obcas blafnutie...
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

No a mne práveže nič netrhá, nevynecháva ani nestriela z výfuku....dnes sa mi už rozsvietila kontrolka motora úplne mám čítač kódov a vypísalo P0300....t.j vynechávanie válcov, ale nie konkrétneho lebo by to bolo určite zaznamenané napr P0301 alebo P0303.....mám podozrenie ešte na lambda sondu...ale na diagnostike som tú hodnotu videl a regulovala ako mala...
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

Treba pozriet cez Clip percentualne vynechavanie valcov..
motocross
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 01.02.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa motocross »

Keď mi auto diagnostikovali vravel mi vynechavanie valcov 7%
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak mne to vyriesila nova cievka, oprava 95e aj s pracou.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 9 neregistrovaných