Renault Talisman - LED Pure Vision

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

V tom pripade nech si to da skontrolovat niekde inde v sevise, nie je potrebny autorizak.

Vcera som isiel v tme po dazdi, a tiez som mal pocit, ze xenony nic moc.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Aj mne duster svietil nizko a v autorizaku nastavovane a podla nich o.k.

Siel som ku kolegovi a nastavilo sa to poriadne. Duster svieti celkom pekne. Lepsie ako rapidka.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Sorry Martin toto nie je myslené voči tebe, ale všeobecne k technike.
Autorizák to spraví aby to bolo dobre podla výrobcu a Jožko z garáže dobre podla zákazníka - čo je teda správne. lol Lebo toto sa može týkať akéhokolvek komponentu moderného auta - od dpf cez egr ,svetlá alebo abg.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mjato a je lepšie ak ťa ten dotyčný nevidí??? Lebo raz je v protismere, raz za tebou, ale niekedy ťa má aj obísť na krajnici.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Každé svetlo má možnosť priameho mechanického nastavenia v horizontálnom a vertikálnom smere. Zloží sa svetlo, ide na regloskop na linke a tam sa podla etalónu nastaví na cca. referenčnú nulovú hodnotu, následne sa zalepí sklo, vytvrdí lepidlo a prejde to konečným testom funkcií. A šup s tým k zákazníkovi. Pokiaľ je plecharina auta zložená v toleranciách tak po osadení to svetlo svieti ok a netreba do toho šahať ale občas je treba ešte dodatočné nastavenie po zmontovaní auta nakolko to svieti mimo tolerancie. Takže ak sa ti zdá, že to svieti nízko a snímače polohy zaťaženia na nápravách sú ok tak oba svetlá zdvihnite o cca 0,5 stupna a porovnajte na stene výšku svetelnej stopi pred a po zásahu. Bežne sa stáva, že auto z výroby svieti nízko a v servise to nechcú riešiť lebo by tým sami sebe škodili, nakoľko dodali zákazníkovy voz s NOK osvetlením.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dreeevo :300f: Hella Malacky ????? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Hella to nie je :-\ ďalší velký výrobca svetelnej techniky s pobočkou v ČR a viac už nepoviem :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Zalezi podla vysky umiestnenia svetiel, nie? Na svetle je to vyrazene, aky uhol ma byt. Na regloskope sa to predsa nastavi spravne.
Ak je auto v zaruke, tak preco to neriesit priamo v Renaulte???
Ak je uz mimo zaruku, tak uz ma asi celkom dost nabehane a tam je uz vacsia pravdepodobnost poruchy. Preco to neriesit cez Renault??? Ved ma celkom normalne ceny, nehovoriac o vybaveni a pristupu k info ako sa ma postupovat?
Toto uz neni otazkou 6tky imbusu a jednej, dvoch otackach nim. Sofistikovane vybavenie, potrebuje sofistikovane riesenie.
Boli aj nejake normy, co sa tyka dosvitu svetiel (ak si dobre spominam, tak zaklad cca 55m),ale v dnesnej matrix a adaptivnej dobe…

A nie vsetky LED svetla maju automaticku korekciu dosvitu, niektore maju manualne, z miesta vodica. Zrovna tak, aj ked sa svetla pysia napr. svietivostou 4000 lm, nemaju ostrekovace, hoc, slabsie xenony ich musia mat (toto nepisem o Talismanovi) …
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mastík prečítal si si toto ????
Samuel19 napísal:Svetlá boli kontrolované pri prehliadke v servise.
lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Cital veru, cital, ale tiez som cital “Ale občas sa stane,že svietia výborne vysoko.“. Takze pridem do servisu, oznamim im to a poviem, ze chcem aby to svietilo dalej, tak ako ine auta… Tie svetla robia pomerne ostru hranu, tak snad neni problem zastavit v noci na rovine a odkrokovat si cca 50 metrov, ci tam dosvietia.
MilankoDCA
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 16.04.2008 15:35
Bydlisko: okolo TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilankoDCA »

tie LED svetla svietia dost daleko na stretavacom mode.
Dufam ze to tvoje "obcas svietia daleko" nemyslis tym, ked mas packu prepnutu na automaticke svetla ikona (A), lebo vtedy pridava na LED svetlach dialkove automaticky a ked sa objavi protiiduce auto (detekuje podla senzorov), alebo vojdes do obce (podla mapy navigacie) tak dialkove vypne.
Tieto automaticke svetla sa daju nastavit v menu, bud to funguje ako som popisal hore, alebo sa da nastavit klasicky mod ako to maju ostatne auta, ze po prepnuti packy na dialkove svieta stale a musis ich vypnut sam.
Inak na kazdej lepsej predajni renault maju predvadzacku Talismana s tymito LED svetlami, preto nie je problem porovnat ked zapnu tam svetla, na ako daleko vzdialenu stenu pred nim svietia ako vysoko od zeme (obycajny meter ti staci). Hrana luca je brutal ostra, odmerias to isto.
Mne sa tie svetla moc nepacia, podla mna svietia uz dost namodralo (prilis studena biela) ale to je vec nazoru. Ale urcie svietia vyborne daleko aj v stretavacom rezime.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vsetky LED vecicky na dnesnych autach svietia prilis do modrastej / fialovkastej casti spektra. Velmi jednoduche vysvetlenie na to je, ze do teplej casti spektra teda zltkastej jednoducho LED technologia nesiaha - UCINNOST LEDiek v 3000K-3500K je POLOVICNA v porovnani s 5500-6000K.

https://www.sciencemadness.org/whisper/ ... &aid=53321

je uplne jedno aky je "vyrobca" - ani audi, ani bmw, ani mercedes si vlastne LEDy nevyrabaju, proste to kupuju od inych vyrobcov.

A takto vyzeraju specialne "teple" LEDy : https://www.led-professional.com/resour ... -39-26.png
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

cicmanec napísal:že to bolo v servise a všetko je v poriadku, neberiem.
bohuzial potvrdzujem, ja som mal od vyroby vyborne nastavene svetla, pri prvej serviske ich mali iba skontrolovoat

tak ich dobabrali (autorizak), ze aj ked som ich dal nastavit v druhom autorizaku a uz su nastavene spravne, nie je to ono, povedal by som, ze je to tak na 95%

inak mimo temu, ale na nastavenie LED svetiel by som poslal viacero aut .. a konstrukterom, ktori robili svetla pre niektore modely aut, ktore oslepuju bez ohladu na nastavenie, by som tiez rad 'podakoval'
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Poďakovať môžeš....všetkým konštruktérom z Helly, Valea, Varrocu, Automotive Lighting, Zkw atď. že strávili tisíce hodín na konštrukcií, homologizacií, výrobe atď. a za tie smiešne peniaze, za ktoré boli dané projekty vysúťažené dokázali vytvoriť funkčný celok a bojovať s designérmi a automobilkami, aby to svetlo bolo aspon ako tak funkčné.... :41c2:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja najma helle za ich prijebane normy v rozsahu leninovych spisov lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní