Renault Scenic - stráca sa chladiaca kvapalina

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robo94
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.02.2014 19:26
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic - stráca sa chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa robo94 »

Ahojte, potrebujem poradiť. Nedávno sa mi zobrazila kontrolka STOP a chladiaca kvapalina.Nádržka bola úplne prázdna tak mi v servise odvzdušnili a doliali do rysky. No o 2 týždne bolo v nádobke len polovica, pred 4 dňami sme doliali opäť po rysku a dnes je polovička v nádobke. V čom môže byť problém.Ide o scenic 1.6 benzán r.2000
velsatisba
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 06.11.2010 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa velsatisba »

Je to jednoduche treba natlakovat system na 1.5 atm maimalne!!!! Su na to pripravky a uvidis kade tecie.Ak nic nebude vidiet ,tak to moze byt aj tesnenie pod hlavou ale to byva malokedy casto tecie gumicka na trubke za drziakom alternatora a klimy malo by byt vidiet zbytky chl. kapaliny na bloku.daj potom vediet kade tieklo aj pre druhych.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

test na prítomnosť oxidov uhlíka spoľahlivo povie, či je problém v tesnení či hlave, alebo len nejakou netesnosťou strácaš vodu.

tiecť môže aj vodná pumpa, radiátor kúrenia, hadice, chladič... mégane má na chladiči plastové výstupky na hadice, môže byť niekde prasklina
robo94
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.02.2014 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo94 »

No takže nakoniec našťastie to bola nejaká prasknutá rúrka za 25 € ,musel ísť von alternátor,lebo prístup bol inak nemožný. Komplet cena bola 70 €.
robo94
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 01.02.2014 19:26
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scenic - stráca sa chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa robo94 »

robo94 napísal:Ahojte, potrebujem poradiť. Nedávno sa mi zobrazila kontrolka STOP a chladiaca kvapalina.Nádržka bola úplne prázdna tak mi v servise odvzdušnili a doliali do rysky. No o 2 týždne bolo v nádobke len polovica, pred 4 dňami sme doliali opäť po rysku a dnes je polovička v nádobke. V čom môže byť problém.Ide o scenic 1.6 benzán r.2000



No takže nakoniec našťastie to bola nejaká prasknutá rúrka za 25 € ,musel ísť von alternátor,lebo prístup bol inak nemožný. Komplet cena bola 70 €.
bubelaj22
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 04.06.2012 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bubelaj22 »

nazdar hoši ja by som vás chcel tiež poprosit o radu už som zufalý, mám škoda octavia 2.0TDI RS a strašne sa mi tratí chladiaca stále musim dolievat,ked prejdem ai tak 60 km tak mi zablika kontrolka kuknem pod kapotu ja tam pod minimum,pred týždnom mi robili tesnenie pod hlavou aj hlavu tlakovali predtým mi išiel aj modrý dym z výfuku ale teraz nevidno žiadne stopy som ztoho uuplne mimo,ak máte niekto skusenosti stýmto problemom pomožte mi prosim váás ,dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných