Renault Scenic - nesvietia dialkové svetlá a predné hmlovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic - nesvietia dialkové svetlá a predné hmlovky

Príspevok od používateľa marco98 »

Ahojte, dnes som po týždni sadol do auta a ked som potreboval prepnúť svetlá na diaľkové, nešli zapnúť. Po chvíli som skúšal zapnuť aj hmlovky predné a zadné, a šli iba zadné. Cize nesvietia mi dialkové a predné hmlovky, ostatok svieti ako má. Kukal som schému poistiek, no pre hmlovky je jedna, a pre každé dialkove je jedna samostatná, čiže žeby sa vypálili 3 naraz nie je pravdepodobné. A prepínač by mal byť v poriadku ked všetko funguje okrem týchto dvoch či? Keby bol zlý, nešli by ani zadné hmlovky. Auto je Scénic 2. Dakujem za odpovede.
Kukal som aj miesta poistiek a ani na jednom nebola voda natečená ani nič.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Casty pripad u francuzov vadna jednotka BSI.Za rok vymenime minimalne 15 kusov.Najma peugeot a citroen,ale aj renault.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Starý dobrý môj 20 ročný Scénic, na tom som takéto blbosti ani raz nemusel riešiť. No nič, tieto "destké" poruchy ma začínajú pekne štvať...asi sa toho zbavím. Skúsim vymeniť relé a ak nič, tak už len toto. Auto bolo na daždi, je možné že tam natieklo(kanáliky čistím každý rok), aj ked to nebolo vidieť. Dakujem za odpoved :)
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Jednotku BSI povetsinou netreba menit staci iba vymena rele. ALE toto auto je rarita sama o sebe co sa tyka elektriky, ked to nebudu ziarovky , poistky alebo packa tak to tipnem na konektory okolo poistiek v mot. priestore a to pozor nato uz auto nemusi nastartovat nakolko sa to rozpadne ... len pisem skusenosti renoltom ...oblukom sa vyhnut takejto znacke totalna katastrofa ohladne elektroistalacie.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Už som si odžil svoje s ním :d :D Zámok volantu(elektrický), alternátor(ok stáva sa), palubná doska, karta, jedno okno sa otváralo ako chcelo, zatekanie na riadiacu(odmietalo štartovať), teraz toto. Ale stále mu dávam šancu lebo to auto mám rád :-\ Vravím, v jeho predchodcovi som v živote nemal nič okrem filtrov a oleja a bežných vecí menené. Vymením to relé, uvidím predsa len je to zanedbateľná suma oproti BSI. Jediné pozitívum toho auta je zatiaľ motor(1.9 dCi ale tu sa treba riadne starať).
Inak ked t tak počítam...mal by som už aj nejakú prémiovku za tie peniaze :40bd:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Jednotka bsi vobec nie je draha zalezitost/myslim pouzita/.Ak chces ozvy sa mi do ss.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Chalani, rano sadnem do auta a funguje normalne, teraz pridem druhý raz do auta a zase nič. Ja už fakt neviem :41c2:
scikoro
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 11.04.2017 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scikoro »

a coze ho zazracne "ozdravilo" na chvilu ci co? :D ved zanes ho do servisu a daj si vymenit co ti tu chalani poradili a mas svaty pokoj, nebude to az take drahe
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ved jasne, dam to spraviť, len toto auto má fakt zázračnú schppnosť sa ozdraviť :d :D Dakujem ze vsetky odpovede :))
bavorak8
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 19.11.2014 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bavorak8 »

Marco by si sa cudoval kolko je takych aut. Ktore sa takto zazracne same ozdravia a potom, ked to najmenej cakas, tak opat ta zradia. Kamarat tiez mal problem a prisiel do servisu a servisak hovori, ze ved ziadny taky problem nie je ako popisoval. Ze nech si ho vezme domov a nech ho donesie, ked sa to opat objavi a dva dni pokoj a zas. Takze je to lepsie vyriesit to uz teraz.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ale vy si vyberáte tie črepy,alebo vám boli darované ?! Že má auto kartu čo je hovadina na x-tú ste videli,aj elektronickú ručnú ste videli,hovadina číslo 2,ak prečo do tých krápov leziete ?
Motor podsunutý pod palubovku,ani to ste nevideli ? že asi ako sa to bude opravovať. BSi je kapitola sama o sebe a žiadne tajomstvo ako vie potrápiť.Že Renault predáva diely párovo,tj iba ľavé s pravým,ani to ste nevedeli že budete kupovať aj čo nepotrebujete ?
Tak ako sa im vydariť predchodca Scenic,tak je toto jeden velký krám.Ok motor nie je zlý,ale má tiež svoje ale
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

mhlavaty, nechal mi ho otec, ten si kúpil nové auto, čiže viac menej darovené :d :D Hej no, motor tam som pre istotu menil ojničné, olej po 10tis. km a zatial behá..klop klop inak na ručnú som zabudol, tá tiež nefunguje :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hovor mi o nej,čo som sa ich narobil.a zase iba svinstvo Renaultu - lanká osve nepredávajú iba z celou elektronikou.Ešte že máme tých poliakov,aj keď ich majú slováci za svine,zachraňujú nám zadky a pol SVK na ich robote žije z "repasov"
pablob
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 06.05.2017 08:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pablob »

@mhlavaty to naozaj predávajú tie diely iba párovo? to som fakt netušil a to sme rozmýšľali, že najbližšie keď budeme kupovať auto ojazdené tak kúpime renault, teraz si to asi ešte asi dobre rozmyslíme, lebo toto majú teda veľmi dobre vymyslené aby zarobili
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Ja suhlasím s tým,čo píše mhlavaty.Ale zaujimalo by ma,aké ojazdené mpv si kúpiť.Osobne mám dvojkového scenika,pred kúpou som zvažoval tieto možnosti-Citroen xsara picasso,poznal som troch co ho mali,vsetci ho prekliali,klakla elektronika.dalej ford cmax,bolo ich málo(benzínovych),zdali sa mi pridrahé a osobne sa mi vôbec nepačili.potom ešte vw touran,kedže som chcel len benzín,tak jedine atmo 1,6,tsi ani za svet.tiez ich bolo malo,a akosi som nerozumel,preco boli snád aj o 2000 e drahsie ako vsetko ostatné,pri porovnatelných ročníkoch.Takže sa kúpil scénic,zatial spokojnosť.Tiež tam bola pokazená el.ručná brzda ako má marko,ale za 200 e to servisák spravil,preložil tam druhú z búraného scenika,už som tu o tom písal.mám štastie,že mám mechanika ktorý má plny dvor renaultov,havarovanych,pokazených,ale stále je na nich plno použitelných dielov.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných