Renault Scenic - nenaštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic - nenaštartuje

Príspevok od používateľa menory »

zdravim vas mam taky problem skapalo mi auto a viac nenaštartovalo točit točilo ale motor nenabehol vyskočila mi ale kontrolka esp predtym mi padali ručičky na budikoch raz na volnobech inokedy pri zrychlovani dali sme to na diagnostiku a technik povedal že riadiaca jednoka hlasi chybu snad na všetko že bude najskor rj v haji podla čoho sa nahradzuje za druhu? tyžden sa stym nič nedeje ani vonku ju nemali štitok mi poslat ešte nedokazal jedna sa o renault scenic 1.6 benzin 79 kw r.v, 2001
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A dalšiu vec čo skontroluješ bude snímač otáčok - motýlik (je na vrchu prevodovky), večný problém u benzinových Renaultov. Väčšinou je len špinavý, ale sa sem tam aj pokazí

Nie je impulz že sa točí motor, nie je ani iskra
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

motylik bolo prve čo som vybral som sa vo forach dočital že sa zanesie a robi takuto galibu a že je to časty jav ten bol na moj udiv čistučky som ho stejne prečistil nepomohlo kabely poistky som pozeral vyzera že asi vybrat celu skrinku a či nebude niekde zaoxidovany to by možno aj vysvetlovalo prečo mi ručičky padali v kuse
mirec2255
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.10.2016 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirec2255 »

Baterku máš akú starú?
jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Re: Renault Scenic - nenaštartuje

Príspevok od používateľa jarka1979 »

menory napísal:zdravim vas mam taky problem skapalo mi auto a viac nenaštartovalo točit točilo ale motor nenabehol vyskočila mi ale kontrolka esp predtym mi padali ručičky na budikoch raz na volnobech inokedy pri zrychlovani dali sme to na diagnostiku a technik povedal že riadiaca jednoka hlasi chybu snad na všetko že bude najskor rj v haji podla čoho sa nahradzuje za druhu? tyžden sa stym nič nedeje ani vonku ju nemali štitok mi poslat ešte nedokazal jedna sa o renault scenic 1.6 benzin 79 kw r.v, 2001

A taku vec ako skontrolovat palivove cerpadlo,ci je vobec funkcne,sa urobilo???
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

baterka je 10 mesiacou stara je v dobrej kondicii jazdim dlhe trasy z dobijanim problem nebol chytalo na šupu len v osudny den mi pri cuvani zdochlo a viac nechytilo čerpadlo neviem počut len cvakanutie a zhasnu kontrolky až na dobijanie mazanie brzda a zostane mi aj svietit esp
222romco
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 26.07.2008 16:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 222romco »

Na tychto scenikoch odchadzali immobilizery ako na beziacom pase...
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

budem vediet viac v pondelok ked porobim veci čo pisal lakinooo auto ma nechalo v cz a som na slovensku momentalne neviem sice ako sa sprava ked imobilizer vypovie ale stalo sa mi na starom sceniku 98r ked mi vypovedal central a klučom som otvoril dvere vtedy točil a silno blikala kontrolka teraz pri vypnutom zapalovani blika a ked idem štartovat kontrolka zhasne
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Imobilizér odchádzal hlavne u predfaceliftu, u faceliftu doslova výnimka
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

tvrdia že predsa že na isto je to riadiaca jednotka že im to priamo ukazalo na diagnostike nereaguje na nič
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

prišiel som zo servisu pripojili auto na diagnostiku riadiaca jednotka nekomunikuje vravi že po elektrickej stranke je auto mrtve pozerali sme poistkovu skrinku či tam neni spomynana oxidacia neni je to čiste:(
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kedysi ešte zo starým DTI som bol v servise na diagnostike (Bosch KTS) a auto absolútne nekomunikovalo pričom bolo plne pojazdné.
V inom servise na inej diagnostike tak isto Bosch KTS komunikovalo auto úplne normálne

Môže sa stať že aj ECU skape.

Ja osobne si myslím že ked že je auto v CZ a ty na SK tak sa s tým nikomu nechce babrať. Na druhú stranu ECU na taký Scénic kúpiš za facku
Naposledy upravil/-a ivko1 v 02.10.2017 17:13, upravené celkom 1 krát.
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

divne to je ake to maju raz komunikuje inokedy nie no niekedy koncom tyždna im ma prist nova diagnostika tak na to som ako naozaj zvedavy
menory
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 26.09.2017 22:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory »

tak problem konečne poriešeny vadna bola nakoniec riadiaca jednotka okrem toho že bola zanesena hmyzom pavukmi preletovali vnej nejaku sučiastku ospravedlnujem sa ale neviem popisat o čo išlo pred tym som bol upozorneny ked niečo take budu musiet urobit tak mi nemusia ist niektore funkcie no a ani nejdu konkretne počitač spotreby paliva tam len čiarky piše ako ked auto stoji inak všetko ide v pohode štartuje na brnk inak jedna vec ma ešte trapi ked auto naštartuje padaju ručičky resetne sa počitadlo km a pristrojovka blika niekedy to robi na volnobehu niekedy pri rozbiehani robilo mi to aj pred tym nemohlo to mat za nasledok poškodenia r j? čo by to podla vas mohlo sposobovat hovoril som v servise o tom probleme ale nevedeli sa vyjadrit dakujem za rady a typy :)
konsta
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 04.02.2017 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa konsta »

a co sa tak kuknut na pristrojovku? studený spoj, špatný komtakt a pod.?
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných