Renault Scenic II 1.6 benzín, 83 kw - ostrekovac

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinvojnarovsky
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.02.2016 16:17
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic II 1.6 benzín, 83 kw - ostrekovac

Príspevok od používateľa martinvojnarovsky »

Dobrý deň. Mám taký problém, keď zapnem ostrekovanie predného okna tak ide voda cez zadný ostrekovač, ale stierače idú tak ako majú. Niekedy sa stane, že ide všetko tak ako má ale väčšinou to blbne. Mám už aj nový motorček ostrekovača, aj páčku ovládania stieračov som vymenil a stále je to o tomto istom, takže problém je niekde inde. Ďakujem za odpoveď
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa linuser »

Dobrý deň, zvyčajne je ostrekovanie skiel riešené tak, že ak napr ostrekuje predné sklo, tak motor ostrekovačov sa točí jedným smerom a ak zadné tak sa točí druhým smerom, čo spôsobuje prepnutie ventilu, ktorý smeruje vodu ostrekovačov buď dopredu, alebo dozadu. Niekedy je tento ventil (v podstate plastová gulička, ktorá je v mieste rozdelenia T- kusu k prednému a zadnému sklu ktorá zždu zapchá tú hadičku, ktorá ide ku sklu, ktoré nechceme ostrekovať) súčasťou motorčeka ostrekovačov a niekedy je osobitne. Treba skontrolovať, či tento ventil funguje správne. Problém môže byť aj v elektrike, ale to Vám takto na diaľku neviem poradiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní