Renault Scenic II - elektronicka ručná brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic II - elektronicka ručná brzda

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dobrý deň,nedávno som kúpil dvojkového scenika(2004),predávajúci ma upozornil že elektronická ručná brzda síce funguje,ale vybíja batériu,tak je odpojená.ja som bol po kúpe za známym,mechanikom,ktorý mi povedal že ju treba vymeniť celú,vraj sa to nedá opraviť v tom zmysle,že niečo sa tam vymení a pod.vraj je to častá porucha týchto aut.napriek tomu,že mu verím a doteraz mi vždy pomohol,predsa len,ak mal niekto podobnú skúsenosť,nech napíše.nechce sa mi vydrbať 200 e,ak je tu aj iná možnosť.je to 1,6 16 v,benzín,r.v.2004,83 kw.Vďaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Trocha pridaj,pretože celý systém tj aj z riadiacou a vykonávacou častou čo ťahá za lanká sa dostaneš do úplne iných čísiel.
na rovinu musím napísať že sa mechanikovi nechce,to neodsudzujem,je to dosť idotská robota a vcelku treba dobre poznať ten vykonávací modul.Len to treba otvorene povedať,sorry,tak to ja robiť nebudem.Kým sa s tým budem serinkať si tie peniaze tri krát zarobím inak.To je celý problém.modul je riešený tak že vlastne vie zistiť záťaž na lankách,a z toho pramení aj problém,pretože modul je vlastne stále činný aj po zamknutí,ale musí sa uspať.a to evidentne nerobí.
Svoje som si zažil na Sceniku po havárii keď odtrhlo zad.nápravu a potrhalo lanká a ešte aj tá el.skrinka praskla.Ale dá sa,lanká už poliaci robia zosilnené na výmenu a nehrdzavejúce a ešte za smiešne peniaze.Lanká krásne sadli,len sa trebalo sakra hrať kým sa systém nakalibroval.ale potom šlapal a dokonca ani STK žiadnu vadu nevytkla.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Ďakujem za odpoveď.trošku som mrkol na renult forum,je tam k tomu niečo,a áno,tie ceny sú naozaj trochu iné...skúsim nájsť niekoho,kto sa venuje primárne autoelektrike,uvidím či niekoho v okolí Žiliny nájdem.ja tú ručnú prakticky nepotrebujem,ale človek nikdy nevie,a rád by som to mal v poriadku.ked budem mať ohladne tejto témy niečo nové,napíšem.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Na STK ju potrebovať isto budeš...:)
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Ešte ma tak napadlo ohladne tej ručnej brzdy-nedalo by sa to spravit tak,že by sa spravila obyčajná ručná brzda?jednoducho prevrtať miesto pod lakťovou opierkou,založiť páku,potiahnuť lanká..prosto vykašlať sa na nejaký modul či riadiacu jednotku ktorú treba k elektronickej brzde.možno je to blbý nápad,za opýtanie nič nedám.ak by sa to dalo,prešlo by to na stk?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Blbý nápad to bol od výrobcu.Technicky v tom nevidím žiadny problém ten bordel vyhodiť a nahradiť klasikou.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Tak vyriešené.Mechanik kúpil búraného scénika,z neho mi prehodil brzdu.Funguje ako má,hláška z palubáku vymazaná.Suma 200 eur.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný