Renault Scénic II-1.9 dCi, injection fault-EGR?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic II-1.9 dCi, injection fault-EGR?

Príspevok od používateľa marco98 »

Ahojte, nenašiel som tu podobnú tému preto by som sa rád opýtal na môj problém. Už od kúpy(3roky) svieti táto chyba. Na diagnostike vypisuje nepripojený EGR ventil. Vstrekovače sú v poriadku. Motor mal donedávna krásny výkon, pekný nábeh krútiaceho momentu, výkonu, proste žiadny problém. Pár dní dozadu však začal ísť horšie do otáčok, do prudšieho kopca ide tak na dvojke-trojke ked sa veľmi na to šliapne, predtým aj na štvorke,pätke. EGR ventil sa teda v servise vyčistil, no stále nič. mechanická časť je okej, moja otázka teda znie, môže to robiť jeho elektrická časť? Ak áno, akú má vlastne fuknciu? EGR je normálne pripojený, káble aj konektory sú v poriadku.Poprípade čo dalsie by to mohlo byť? Inak vzduchový filter,turbo a podobné veci, ktoré by pokles výkonu teoreticky mohli spôsobovať sú úplne nové, takže tam by problém byť nemal. Jedine to EGR. Za odpoved dakujem.(EDIT-Motor nehádže do núdzového režimu ako v podobnej predošlej téme)
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

pozri sa na forum.renaultclub.cz , je tam dosť dobrých rád aj k sceniku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný