Renault Scénic I - zadný stierač

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic I - zadný stierač

Príspevok od používateľa marco98 »

Takže na začiatok. našiel som tu pár tém, ktoré boli pdoobné, ale mám trošku špecifický problém. Dlho mi nefungoval zadný stierač(cca 9 rokov od kedy je auto v rodine). Teraz som sa ho rozhodol opraviť ale mám problém. Prúd to motorčeka stierača ide(všetky 3 káble svietili na skúšačke).Kostru som skontroloval, tiež bez problémov. Páčka pod volantom reaguje, kedže začne cvakať relé ako má. Môže byť chyba v relé alebo je chyba v stierači(skúšal som 2 a ani jeden nešiel-žeby boli oba na nič?) Mal som ho aj rozobratý ale vnutri nič nie je hrdzavé ani poškodené. Dakujem :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Všetky tri káble svietili? A kostru berie odkiaľ? :41c2:
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Zle som to napísal :D sú tam 3 piny 1-napatie 2-kostra a 3dobeh...ked prepojim 1+2 tak svieti, 2+3 tiez svieti... :-\
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď ide šťava až po motorček tak asi nebude chyba v páčke alebo relé, že? :41c2:
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Noo niesom síce elektrikár ale asi nie veru :) Zrejme budú teda chybné oba motorčeky, dakujem za odpoveď :)
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Dá sa, mám ho vybratý a miesto neho som dal záslepku zatial. Ked nepojde tak to nechám tak :) Vyskúšam aj to, diky :)
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Po správnosti by ten stierač mal zotrieť aj po zaradení spiatočky
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

9 rokov sa stierac nehybal? Asi bude mat zaseknutu osku. Rozober ho, netusim ako vyzera konkretne tento, ale zrejme sa bude vnutri vacsie ozubene kolecko s dorazmi, chyt osku stieraca do zveraka/kliesti a otacaj do spravnej strany, ci ti to pojde, vystriekaj nejakym wd-40 a snaz sa to rozhybat.
Ak ti to ide tocit bez velkej sily a motorcek ani necukne, tak je asi zly motorcek, skus napojit priamo.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Tak s autom jazdím 3 roky..v podstate som ho zdedil tak pomaly riešim od najpodstatnejsich veci tie menej podstatne..a už som pri menej podstattných :D Ono stierač vuntri nie je hrdyavy vobec, ale pohybovat ide ťažko...mal som ho aj rozobratý...myslel som že ho nejde točiť kvôli prevodu, ale zrejme na to treba ísť silou, dakujem pekne :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní