Renault Scénic I PH1 - trasenie pri brzdení

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic I PH1 - trasenie pri brzdení

Príspevok od používateľa marco98 »

Zdravím chalani, na úvod, podobný problém som nenašiel tak sa chcem opýtať, či môže trasenie pri brzdení spôsobovať hlavný brzdový valec. Uvediem prečo sa na to pýtam. Cca rok dozadu mi jemne začalo triasť auto pri brzdení. Postupne sa to stupňovalo. Tak sa menili najprv na pohľad opotrebované veci napr. tyče riadenia, čapy a pod. Neprestalo, iba sa to mierne zlepšilo. Predné kotúče mali čo to za sebou, dali sa nové+ platničky. Zadné bubny detto, vymenili sa zároveň brzdové valčeky, ktoré už boli na odpis. Všetko sa nastavilo, odvzdušnilo, problém ostal. Jedine ostal už len hlavný brzdový valec.(predné tlmiče sú tiež nové-tými to nebude) Môže to byť ono alebo som niečo prehliadol? Dakujem za odpoved a pekný deň :)
PS:také veci ako nevyvážené kolesá odpadajú kedže to robí aj na letný aj na zimných
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Loziska boli skontrolovane?
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ložiská sa kontrolovali+ešte by som dodal, ked brzdim jemne, tak to cítiť v pedáli ,ako sa hýbe mierne dopredu dozadu(ako keby boli kotuce zvlnene), z vyssej rychlosti to už neprijemne vibruje. Ale kotúče su úplne nové takže by to nemali byť oni.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Chvenie brzdoveho pedalu by malo ist od zadnych brzd, pokial dobre viem...
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Dakujem za odpoved :) Rozoberiem to znova, poriadne vyčistím a nanovo vyskladám. :)
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Niečo podobne som mal aj ja na svojom aute. Triaslo najme pri jemnom pribrzdení pri vyššých rýchlostiach. Tiež som toho dosť pomenil, nakoniec to boli silentbloky na predných ramenách. Na prvý pohľad boli OK, ale už povoľovali a rameno sa na nich posúvalo do strán. Prejavilo sa to aj pri pomalom prejazde väčšej nerovnosti - retarderu, ťuklo to.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

DObre vedieť, určite sa pozriem aj po tom :)
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Úplne kľudne to môžu robiť aj nové kotúče, pokiaľ boli zle zabehnuté, zle nasadené, zle očistená dosadacia plocha... preto sa po výmene kotúčov používa nejaký odchylkomer (neviem presný názov) s ktorým meriaš hádzavosť kotúča resp. celého náboja... doporučujem začať tam, navštíviť nejaký servis kde ho majú, za celý svoj život som sa stretol iba s jedným mechanikom ktorý to použil po výmene kotúčov...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 5 neregistrovaných