Renault Scénic 1,6 - výmena drážkového remeňa

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Scénic 1,6 - výmena drážkového remeňa

Príspevok od používateľa andrejisko »

Zdravím všetkých,na Renault scenic 98,1,6 mi začal pískať klinový remen.ked sa motor zahreje,pískanie prestane.už som to mazal mydlom,aj voskom,ale zrejme je už zrelý na výmenu.tak sa ako laik chcem spýtať,či je to komplikované,alebo to zvládnem aj sám.nie som zas úplné nemehlo,len sa pre istotu pýtam,či v tom nie sú nejaké záludnosti.za odpovede ďakujem.auto má po 18-tich rokoch nabehaných 145 000 km,všetci čo to auto videli a skúšali vravia,že to môže byť skutočný stav.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Mám to isté auto, ten istý motor a rok výroby. Odpoved: Zvladneš to, len na to treba trošku nervov. Je tam málo miesta na manipuláciu a najťažšia vec je ho po nasadení správne napnúť(tam treba nejakého pomocníka aby tyčou zatlačil na napínak a ty to zatiaľ dotiahneš maticou). Pozor však na to ako ho založíš, mne ho v servise založili opačne tak som to musel ja rozoberať a odvtedy pohoda :) A časová náročnosť je cca hodinka ked si to ešte nerobil. Mne to trvalo tak polhodku, vela stastia ;)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Záludnosť može byť jedine v tom,ked si niekto myslí,že remeň sa došpanováva klasicky ,
dotiahnutím alternatora, tak ako klinový remeň

PRD ..

Na došpanovanie remeňa je tam NAPINÁK ,
len treba pochopiť ako funguje
vätšinou stačí ODTLAČIŤ jeho kladku , vložiť tam remeň
a UVOLNIŤ kladku,
toť VSJO ...
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

Tiež som mal takýto Scénic (1.6 8V) a veru aj mňa potrápilo pískanie drážkového remeňa. Nepomohla ani výmena a dopnutie. Potom sme, tuším, prišli na to, že sa robia, poviem príklad (už si presne nepamätám), 6-drážkové a 5-drážkové a čosi sa mi marí, že som kúpil rovno v Renaulte podľa VIN a mal tam ísť ten úžší. Ten už nepískal - asi mal po napnutí väčší prítlak na jednotku plochy remenice a tým pádom nezapískal ani keď stvrdol pri nízkych teplotách.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď je raz na remenici x drážok tak tam ide x-drážkový remeň, nie? :41c2:
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

no ja som včera premazal znovu ten remen,a kedže sú tam dva remene,premazal som aj ten druhý,pískanie prestalo(najlacnejšie mydlo nafasované v robote a ajhľa :28b7: ).teraz to už len krátko zapíska pri štarte,potom hned prestane.ja ten remen vymením,ale ktorý?alebo vvymeniť obidva?na oboch sú tri drážky.a neviem ktorý ztých dvoch to pískal,teraz už na to neprídem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale prídeš, mydlo sa časom stratí. Ale prečo vymieňať len jeden keď už sa v tom bude vŕtať?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

zanes ten voz do najblizsieho normalneho servisu tipujem este aj usetris nejake drobne a ako tak citam kopec casu
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pilotek »

cicmanec napísal:Keď je raz na remenici x drážok tak tam ide x-drážkový remeň, nie? :41c2:
Cicmanec, pozri napr. tu:

https://www.rexbo.eu/renault/megane-sce ... ive-100016

sú tam 3 aj 4-drážkové remene, takže to nemusí byť také jednoduché, že koľko drážok na remeniciach, taký remeň. Možno záleží aj na výbave auta (klima alebo bez) a remenice môžu dávať rovnaké (kvôli unifikácii).
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

vdaka za odpovede,auto je uz predané.čo sa týka toho remeňa,kupujúci o tom vedel,a ja som to teda už dalej neriešil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných