Renault Scenic 1,6 r.v. 98 - vysoka spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Renault Scenic 1,6 r.v. 98 - vysoka spotreba

Príspevok od používateľa andrejisko »

Dobrý deň,asi týžden dozadu som si všimol,že sa mi značne zvýšila spotreba.kedže nemám palubný počítač,nedokážem povedať o kolko presne,ale ručička palivomera klesá nenormálne rýchlo.jazdím prakticky len okresky,90 km/h,vtedy točí cca 2800 ot.,čiže žiadne vytáčanie,ale ani podtáčanie.ale mám trochu deravý výfuk,ešte neviem presne kde,ale je to počutelné.môže byť toto príčinou vysokej spotreby?ináč ide auto úplne normálne,žiadny akýkolvek iný náznak zlého chodu motora,žiadne cukanie,šklbanie,trhanie,nič,motor ide plynule.ďakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Presne tak, deravý výfuk to môže robiť....
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

No mám ten istý motor (66kw) a mne sa nenormálne zvýšila spotreba zhruba 200km predtým, ako mi praskol rozvodový remeň(musela sa meniť celá hlava). Ale môže to robiť výfuk, prasknuté výfukové zvody(nasáva falošný vzduch, lambda sonda zle vyhodnocuje udaje). Teraz po výmene ide ako hodinky a rekord som mal 5litrov na 100, ale to som sa vliekol 70 :d :D
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Nestraš s tým rozvodovým remeňom...Zajtra sa na to pozrie mechanik,potom dám vedieť.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Takže stredná časť výfuku bola na viacerých miestach prehnitá,vymenilo sa to,spotreba sa dostala do normálu.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ta netesnost bola az za katom?Ak hej aky to moze mat vplyv na spotrebu?
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

Osobne som pri oprave nebol.ked som auto doniesol mechanikovi,hned mi povedal,že to počuje.spýtal somsa ho v ktorych miestach je to derave,ukázal približne v miestach ako je predna sedačka.isté je,že po oprave sa spotreba vrátila do normálu,je to evidentné.človek,ktorý to opravoval sa 40 rokov venuje takmer výlučne len renaultom.
andrejisko
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 07.12.2012 15:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andrejisko »

marco98 napísal:No mám ten istý motor (66kw) a mne sa nenormálne zvýšila spotreba zhruba 200km predtým, ako mi praskol rozvodový remeň(musela sa meniť celá hlava). Ale môže to robiť výfuk, prasknuté výfukové zvody(nasáva falošný vzduch, lambda sonda zle vyhodnocuje udaje). Teraz po výmene ide ako hodinky a rekord som mal 5litrov na 100, ale to som sa vliekol 70 :d :D
po dlhsej dobe niečo k spotrebe-pred dvoma týždnami som bol na tom v chorvátsku.ešte pred cestou som natankoval plnku,50 km som pobehal po meste,potom 180 km po dialnici,čiže mal som na počítadle 230 km.vravím si,idem natankovať znovu do plna,uvidím kolko to bude.bolo to 13,8 litra.tých 180 km po dialnici som šiel 115-120 kmh,takže si myslím,že je to slušné.ked som šiel naspäť,na juhu madarska mi zacalo svietiť dobíjanie,mrtvolne poty ma obliali..ale došiel som domov
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných