Renault Scenic 1,6 - neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

je možne, že ste zabudli zapojiť nejaké ukostrenie, zalomený kábel možno zle zapojený kábel, zničený snímač kľuky, neviem kde je na scéniku.. atď
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď na sprej chytí tak máš problém s palivom. EKG netuším čo je za kontrolka...
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Zasa nerozumiem.Chceš povedať že palivo na lište je ale neotvorí vstrekovače?Bateria nabitá a zmerané napatie?Snímač kľuky neotvorí vstreky keď vyhodnotí nekorektný signál.Začal by som tam kedze ste menili prevodovku.Keď som mal studený spoj od tohoto snímača do RJ tak mi diagnostika nevyhadzovala ani nič len svietila chyba vstrekovania.Prepípaj kabeláž.EKG je čo?Vyšetrenie srdca?Diagnostika chybových kodov ako?V takýchto prípadoch sa veru ukazuje sila osciloskopu akoby M Hlavatý povedal.Ja som nato tiež cez oscilo prišiel.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Keby bola chyba v kabeláži od čidla tak ich možeš aj 10 vymeniť zmerať odpor kabeláže.Baterka má dobré napatie?Tiež neštartneš pod určité napatie.Ja mám na Megoši II aj nejaké poistky na + pole baterky a tam keď som mal vypálenú 1 poistku tak som neštartol ale nekukal som do schémy k čomu patrí.IMMO vravíš že overené.Akej generácie je ten Scenic?AK má už el.servo odomkne riadenie?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ked je odlomeny pin,este neznamena ze imo je odpojeny.Immo sa neodpaja s odstrihnutim kabla,ale softverovo z RJ.Kontrolka imma blikala aj pred tym?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stlač pre istotu klobúčik nárazového čidla,ten odpája palivo
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Hovorí že mu čerpadlo tlačí palivo tak to asi nárazová poistka nebude.Tie poistky si prepípal?Diagnostiku si hádam pozeral pri zapnutom zapalovaní?V minulosti sa spojilo z RJ?
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Ešte skús premerať tú kabeláž zo snímača kluky a pozrieť či nie sú uchlastané sviečky.Inak už neviem.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Čo je chyba 5D?V OBDII protokole?Napadol ťa aj snímač vačky?Na ňom síce je ale aj nemusí byť možný štart.Kukni ešte sviečky či nie sú zachlastané.Inak už len problém v RJ.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

http://dopice.sk/gA0

Ale asi to tým čidlom nebude.To by vyhodilo v diagnostike.Čo ti to vyhodilo za číslo chyby teda?Neviem sa dostať k el.schéme zapojenia kľakol mi comp kde som mal Autodata.Neviem ako funguje vstrekovanie či RJ spúšta jednotlivé vstrekovače prikostrovaním alebo ich otvára + polom.Teda či tam je aj rele z poistkou a či ako.Nech ti povedia odborníci čo sú tu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Treba vybrat sviecky a vyskusat ze ci daju iskru,ak ano tak nemoze byt ani immobilizerom ani snimacom otacok na kluke.Vstrekovanie sa da takisto vyskusat /podomacky so sedliackym sposobom/.Na vstrekovaci na jednom kontakte musi byt plus 12V druhy kontakt ovlada RJ motora.Tento motor nema snimacok otacok vyckovky,teda nehladaj.Ak tvoj elektrikar nevedel vyskusat taketo jednoduche a banalne veci,tak uz nemam nato slov.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Keď hovoríš že kabeláž je O.K. tak potom už len odpálený nejaký ovdob v R.J.Ako som spomínal keď som mal ja problém z týmto signálom tak problém bol ten že ten Pin (samec)nie na strane kabeláže ale RJ bol trocha zatlačený nadol a keď som napojil svorkovnicu tak nemal kontakt.A to bol práve signálový pin snímača kľuky.To je už len jediné miesto kde može byť studený spoj.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Škoda že nemá nikto v okolí oscilo by bolo jasno za 5 minút.A vzdialenosť od zotrvačníka?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ako moze dat iskru ked udajne snimac otacok je vadny???Toto mi niekto vysvetli.To je obrovska blbost,lebo RJ prave posiela signal k indukcke podla toho snimaca.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Niečo podobné som dávnejšie riešil a závada bola v poistke ktorá je v priestore komory stieračov na spolujazdcovej strane,na bočnej stene.Je tam pár tých velkých konských poistiek a vedia prekrásne odhniť kedže sú v nesmierne vlhkom priestore humuse,lístí a pod
Tá poistka práve istí elektriku pre RJ

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných