Renault motor 1.2TCe H5F

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je kolosálna blbosť - kto chce nezmyselné výkony nad 100kw, kto chce skoro nulovú spotrebu ? kto chce milion asistentov a tristo pripojení k telefonu, internetu a diagnostike ??? za všetko môžu len nenažraní , leniví, a rozmaznaní zákazníci.
Že panička nevie radiť a treba automat - nakladaj si ty krava hlboký kočík do autobusu a tri decká okolo - naučíš sa radiť aj na trambuse. :3c90: :3c90:
Asi tolko z mojej strany.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych skor veril ze priamovstrek benzin bude mat mensi problem na dlhe trate a vela km rocne, ako jazdit benzinovym stylom do lidla z lidla, lenze to nikto tym kupcom nepovie ad jedna, co benziny prevadzkuju XY rokov, ad dva uz vlastne nemaju na vyber :-\ teda maju elektriku...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo kto núti ovce kupovať nové vehikle? samolúbosť a potreba ukazovať sa, a samozrejme paťravosť po najnovších výdobytkoch techniky. (ktorá ale dlho nefunguje)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Oco, coskoro ostanes len u toho povozu a namiesto kona bude tahat niekto druhy…
Pozri kam to smeruje, co vymyslaju zeleni, s niecim starsim sa nikde nehnes, ani po roli, lebo to ta dakto uda.

Donedavna platilo, diesel dlhe trasy, benzin do mesta, na nakupy. Pekne to ide. Diesel do mesta nebude moct a benzinove budu nesposobile.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale kdeže, tí čo teraz vymýšlajú namiesto toho aby robili deti tak zostarnú a umrú. No a našich čiernych moslimských bratov čo prichádzajú z afriky budú zaujímať celkom iné veci ako autá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Hyundai, 1,4 cvvt, 66kw.

Jazdi hlavne trasy do 5km, zvycajne na prvých 3 km štartuje trikrát. Bez garáže.

Po 6 rokoch ziaden problem, olej a filter max 10000 km.
Spotreba do 7 litrov.

Je to nepriamovsterkovy motor a čím ho nahradíme ... to netusim.

Inak, 1.2 tce co mame v nissane je ok, tam olej predpisujú menit rocne, co tiez vychádza na cca 10000 km a ziadny problem.

Ale tento nejazdi tak krátke trasy .
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

oco13 napísal:Ale kdeže, tí čo teraz vymýšlajú namiesto toho aby robili deti tak zostarnú a umrú. No a našich čiernych moslimských bratov čo prichádzajú z afriky budú zaujímať celkom iné veci ako autá.
Co by ich nezaujimali auta. Keby aj poslednu opicu das do civilizacie, tak ma za chvilu iphone v ruke, a riesi k.rvy, chlast, auta, motorky instagram.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

trocha zavádazjúci šlánok. Čo ja viem oôlej sa mení podľa knižky buď 30tkm, alebo rok. Keď najzdím 30tkm trebarz za rok, tak sú to prevažne dlhé trasy, ak dodržujem interval rok, tak sa môže stať, že to bude aj po 5tkm. Ináč rozumné automobilky predpisuju max 20tkm/rok , konkrétne PSA.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

YxoYpsilono napísal:Hyundai, 1,4 cvvt, 66kw.

Jazdi hlavne trasy do 5km, zvycajne na prvých 3 km štartuje trikrát. Bez garáže.

Po 6 rokoch ziaden problem, olej a filter max 10000 km.
Spotreba do 7 litrov.

Je to nepriamovsterkovy motor a čím ho nahradíme ... to netusim.

Inak, 1.2 tce co mame v nissane je ok, tam olej predpisujú menit rocne, co tiez vychádza na cca 10000 km a ziadny problem.

Ale tento nejazdi tak krátke trasy .
1,4 cvvt ma 80 kw
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

30.000km alebo rok som teda este nevidel, ale necham sa poucit.



>> Ináč rozumné automobilky predpisuju max 20tkm/rok , konkrétne PSA.

rozumne automobilky hovoria 15.000km/rok (Toyota). Skutocni geniovia na to idu takto :
http://imageshost.eu/image/chrysler.JOP
vlavo hore si pozres podciarknute k akemu vozu je to servisny manual... ja viem ze take sa uz dnes nenosi, ani ten vozik, ani tie intervaly.

A vies co ? Je mi to v prdeli jedno. Ja si na svojom aute budem menit oleje ako ja chcem :)

Subaru : nove auta prikazana vymena oleja tusim po 2.600km alebo 2.900km, tlieskam, tlieskam, tlieskam. Nenormalny rozdiel oproti tym sprostym 30.000km Wolcgagenu kde poziadavka na napln vo vyrobe samozrejme bola co najmensia cena a dodavatelia samozrejme do bodky splnili.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Suzuki vitara 1,6 atmosfera kupene nove... prva vymena po 5000km,druha o 10 000km neskor. Kazdu dalsiu vymenu robim v po 10/13 000km. Pelovy a vzduchovy vymienam kazdu jar. Osobne si ale myslim ze nic neziskam oproti kamaratovi ktory ide po 20 000km /taky ma predpis suzuki/ a dava 0w20. Ja tam lejem 5w30. Robim to len tak,pre dobry pocit.
Recnicka otazka,je vobec nejak podlozene o kolko zlepsim vydrz motora mojou zivotnou filozofiou? Osobne si myslim ze obom nam skor zhnije kasna ako skolabuje motor.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je fakt pekné ,že sa snažíš. :300f: Ale ani jeden komponent toho vehikla nie je stavaný na 50 a viac rokov života.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Snazim sa len u tohto... vo fabii si uz ani nepamatam kedy sa menil olej... asi jej na jesen doprajem darcek :d :D ....ale len asi


...ja uz nie som stavany ani na 5 rokov, tak sa to nedozviem lol
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nehádž flintu do žita lol mrcha zelina nevykape. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

autolaik napísal:Suzuki vitara 1,6 atmosfera kupene nove... prva vymena po 5000km,druha o 10 000km neskor. Kazdu dalsiu vymenu robim v po 10/13 000km. Pelovy a vzduchovy vymienam kazdu jar. Osobne si ale myslim ze nic neziskam oproti kamaratovi ktory ide po 20 000km /taky ma predpis suzuki/ a dava 0w20. Ja tam lejem 5w30. Robim to len tak,pre dobry pocit.
Recnicka otazka,je vobec nejak podlozene o kolko zlepsim vydrz motora mojou zivotnou filozofiou? Osobne si myslim ze obom nam skor zhnije kasna ako skolabuje motor.
hlavne vymena toho vzduchoveho moze byt kontraproduktívna....

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných