Renault Megane 2.0 16v - nekuri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kostra
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 2.0 16v - nekuri

Príspevok od používateľa Kostra »

Dobry den rad by som sa s vami poradil dnes nam nastal problem s Meganikom. Sadli sme nastzartovali a po par km sme si uvedomili, že auto nam vlastne nekuri, Tak som to odstavil na pumpe nechal nastartovane otvoril kapotu a skusal hadice. Tak hadica od termostatu bola teplavlastne az horuca, že som na nej neudrzal ani ruku a pod nou bola este jedna a ta bola tepla ale ruku som na nej udrzal. Hadice veduce do radiatora kurenia boli mierne vlazne. Počas toho ako som skusat teplotu hadic sa neustale zopinala vrtula chladenia tak som sadol do auta a ručička teploty vody bola za 90 stupnami.. Tak som to prebehol a ručička klesla pod 90 stupnov az moc sa mi zdalo. Neviem, ktorym smerom sa uberat či termostat, radiator kurenia pripadne vodna pumpa? Za vase rady Vam dakujem.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podla mna tiež primrzla chladiaca zmes
Kostra
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kostra »

Je pravda, že v noci trosku mrzlo ale ziaden extrem.. Mrzlo aj predvcerom aj pred predvcerom a tiez kurilo a auto kurilo. Je sice pravda, že ked som mackal hadice zdalo sa mi, že je primrznuta voda ale otvoril som vyrovnavaciu nadrzku a je tam tmava žlta zmes ale može bytm že je slaba. Pokial to naozaj primrzlo vodna pumpa ssi nebude pracovat ako ma. Jedine rychle do garaze vypustit a vymenit zmes..Ale nejde mi do hlavy že by to primrzlo uz pri - 5 ? Ta vodna pumpa je ponorena cela vo vode?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

no keby nebola vo vodnej pumpe voda ale aj vzduch to by bolo nem dobre. Kludne vytiahni kus tej tvojej ,,nemrzky,, a daj do mraznicky a hned vies vysledok
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

ak je to jednotkový megan tak ešte okrem zamrznutej vody to može byť upchaný radiátor, asi pred 6 rokmi som mal tento problém, auto síce slabo kúrilo ked stálo, ale za jazdy fúkal iba studený vzduch, neprestalo to kúriť naraz ale postupne to kúrilo slabsie, pomohlo vyčistenie radiátora + preplach celého systému,
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

To vyčistenie si robil ako? Prúdom vody z hadice, alebo s chémiou? Tiež mi to moje slabšie kúri - skoro ako diesel.
A čo som pozeral výmenu radiátora - to by som musel rozobrať komplet palubovku... :d :D
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

tie dve hadice ktoré idu s radiatora treba odpojit, jednu len volne spustit dole pod auto a na druhu som sa napojil záhradnú hadicu a vyplachol, takto isto aj chladic, nevravím že sa to má takto robiť, ale zaručene to funguje
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zanedbal si pripravu auta na zimu.teraz to mozes rovno poliat 100 oktanom a pustit na to zapalku.vsetko co s tym budes podnikat bude od teba tahat prachy.francuza neopravuj nestoji to zato.jedine len zeby si bol mechanik co asi nebudes.
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Poraďte, neriešte....mne pomohli skúsenosti iných...no nie prázdne reči. A fóra sú na to. A aj ja teraz neradim...prepáčte, vadí mi tá reakcia o podpálení....nemec , francuz , talian , každý si kúpi čo sa mu páči a stará sa ako chce...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To upchatý radiator kúrenia nebude - to by malo vplyv len na samotné kúrenie
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ten príspevok od sevena neber vážne - keď tu budeš častejšie, tak prídeš na to, že to treba vydeliť 7mimi...
Každý nech si kupuje čo chce... :441f:
Kostra
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kostra »

Chalani velmi pekne dakujem za rady mali ste pravdu bola primrznuta voda v systeme ano písem voda lebo tam bola čista voda ziadna nemrzka... Auto nam doviezli z nemecka asi mesiac dozadu. Ani ma len nenapadlo, že by tam mohla byt čista voda. Nevadi vyriesilo sa bez nasledkov dali sme to na noc do vyhrievanej garaze vypustili vodu a dali nemryku. Este raz vdaka za rady k teme.
Kostra
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kostra »

seven549 napísal:zanedbal si pripravu auta na zimu.teraz to mozes rovno poliat 100 oktanom a pustit na to zapalku.vsetko co s tym budes podnikat bude od teba tahat prachy.francuza neopravuj nestoji to zato.jedine len zeby si bol mechanik co asi nebudes.

Ty si zapatal to svoje primitivny človek, ked nevies normalne poradit tak nereaguj na prispevky.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

seven549 - mas az take kriticke skusenosti s francuzom???? maju aj dobre kusky...napr taky Jay Leno -uzasny moderator tonight talkshow v usa a teda aj primerane bohaty - ma zbierku 150 relativne normalnych aut a jedno z nich je napr. citroen XM....
kalimero22
Príspevky: 209
Dátum registrácie: 24.01.2009 00:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalimero22 »

mily seven- neni to tak davno,co si tu stale riesil stare fiat uno,potom feliciu....a kopec ludom si bol na smiech-tak sa zdrz
sprostych komentov...ja mam 17 rocnu lagunu a keby boli vsetky auta take poruchove ako moje,tak staci byt v kazdom meste jeden mechanik...a to naftove mondeo,co mas teraz,to tiez neni ziadna vyhra v loterii...neber to osobne,nechcem ta urazit-ale je take porekadlo:"vyšlo hovno na policu a myslelo si,že je torta.."
renault laguna 2.0 16v sport,103kw
hyundai santa fe,2.7 V6 LPG 139kw

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných