Renault Megane 1,4 16V - spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 1,4 16V - spotreba

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdar, V piatok som si natankoval full nádrž a auto odstavil (prešiel som domov asi 1km) Sobotu ráno som išiel 35km a večer naspäť 35km a išiel som zase natankovať na presne tú istú čerpaciu stanicu a aj ten istý stojan a vyšla mi priemerná spotreba 4,1L/100km. Väčšinu jazdy som išiel 70-80km/h samozrejme boli tam aj obce (6 obcí :D ). Cez jednu, ktorá bola z kopca som to potiahol na 5ke :D. Je teda možné, že by tá spotreba mohla taká byť? Ďakujem za názory

Renault Megane I 1,4 16V 70kw 2002
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko môže byť úplne inak.Vrch nádrže je členitý a tak nikdy sa nedá zagarantovať koľko priestoru sa benzínom nezaplní resp nie vždy rovnako.Vplyv má odvetranie,čas na odvetranie (odvod vzduchu z nádrže) takže toto môže viesť pri tam malom úbytku paliva úplne mimo realitu.Doporučuj viac plných nádrží,aby to malo dostatočnú presnosť.A hlboko nedoporučujem toto robiť,menežment má procesy ktoré sú riadené a môžu produkovať problém.Systém odvetrávania môže spôsobiť problém napr pri meraní emisií,nabúračť prácu lambdy to je obsiahlejšie to celé vysvetlovať, ale do hrdla tankovať by sa vyslovene u novších aut nemalo.
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Mne sa to tiež nezdá, že 4l to byť nemôžu. Pred týždňom som nabral a prešiel cca 50km ale motor už bol na benzínke zohriatý po prejdeni cca 15km som vypol motor na 4h a potom išiel trasu 35km a tam som zase nabral a spotreba vyšla 5,5L/100km. Teraz som ešte tankoval aj na presne tej istej čerpacej stanici a vyšlo mi 4,1L/100km :D Takže to sa asi nedá vždy nabrať presne aj ked vypne pištol prvý krát.
Emilco
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 14.05.2006 19:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Emilco »

Ja si myslim, ze ano. Pred 2 rokmi sme do firmy kupili Toyotu Auris 1,6 automat. Pocas zabehu - vtedy mala asi 1.500 km pri vonkajsej teplote okolo nuly na zimnych gumach a pomerne silnom bocnom vetre (februar 2015) som dal trasu Vranov - Bratislava za 5,1 litra, pricom mimo obce som siel tak 80-100, v obciach predpisovo 50 (spodna trasa cez Lucenec). O dva tyzdne nato som dal trasu Zvolen - Lucenec rovnakym stylom (70-90 mimomesto, 50 obec) za 4,7. Doteraz mam fotky ulozene niekde. Opakujem zabeh / mraz / vietor / zimne gumy / 1,6 benzin / automat...
Samozrejme, svoje urobi aj ine mnozstvo dotankovania pri prvom aj druhom tankovani, ale myslim, ze to by dpravilo tak max 3/4 litra
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Ja som ešte naschvál tankoval na presne tej istej benzinke aj na tom istom stojane a vyšlo to hentak :D Ale tak ako išiel som fakt na spotrebu. Mimo obce priemerne 75km/h a v obciach 50-55km/h. Tak ale myslím si že do tých 5,5l/100km by to bolo určite.
palius89
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 21.10.2013 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palius89 »

už aj tu máme onanistu na spotrebu ako tak čítam, možné to je, ale neverím že dlhodobo...súhlasím s tým čo prezentoval mhlavaty... odjazdi 10 nadrží, alebo par tisíc km a spocitaj podla tankovaní, odchylka tam vždy bude samozrejme, vždy v nádrži bude benzín...existujú nato aplikacie do mobilu, ale kludne si vystacis s jednoduchou matikou (litre/km)x100 a budes vediet presnejsí udaj spotreby paliva na 100km ako teraz.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co si pracovnik SAV ? pocuvaj Milana a nerob somariny :41c2: , ked chces merat, sprav si konto na spritmonitore.de, tankuj podla moznosti doplna, strcena pistol v hrdle - vypnutie pistole a po par desiatkach tisic mozes vidiet realitu bez vplyvu rocneho obdobia, typu tras, proste realnu spotrebu, kolko to auto potrebuje paliva aby splnilo tvoje poziadavky, ziadna ina spotreba nema zmysel :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Merat spotrebu na 70 km??? Podla dotankovania???
Chore...
Aj vyjazdenie jednej celej plnej nadrze moze skreslovat o nejake deci, netoboz dotankovavat po tak kratkej trase... :40bd:
Co, koho k tomu vedie?
Vliect sa 70 na 90-tke, takych milujem a este ist po stredovej ciare...
Minule isiel tiez niekto s Fabiou 70 na 90-tke, chudak kamionista za nim... Trubil, a ten d3b1l neuhne a neuhne... A pritom mohol ist po vedlajsej ceste s tou Fabiou, nemusel obmadzovat druhych...
Pisem o tachometrovych 70, takze realne este menej...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pred cca 8 rokmi som dal trasu MI-DT cez RV za 2 hod. 40 min

bolo to v case 3:30 - 6:15 cca

ani sa ma nepytajte na rychlost a spotrebu

bolo to s vozidlom daewoo espero a ten motor isiel na maxx.
kolko sa dalo lol

už som to sem niekde písal.. ako sa vyjadril jeden spoludiskutujúci "to Espero doslova "pľulo krv"

inak milujem tuto trasu a zakaždým ked po nej idem si ju vychutnávam,rýchle useky sa striedaju s tzv. technickými usekmi, kedy treba naozaj pevne držať volant....
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

3:30 - 6:15 to neni 2:40, alebo si stihol este aj kavu stihol :4090:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Vsetko je realne ale vypovedna hodnota nulova, da spravit hocijake cislo, kto chce vediet spotrebu nech si da do auta papier, pero a urobi 3 stlpce km/natankovane/zaplatene.........scitavat a delit vie hadam kazdy....kto nevie nech pouzije aplikaciu v telefone....mna to bavilo skoro 2 roky.....co mi to dalo? akurat som zistil ze mozem +- verit palubaku, spotreba je aj tak blbost, benzin stoji aj tak vsade inak takze dolezite je v konecnom dosledku nie kolko natankujem na stojane ale kolko zan zaplatim pri pokladni a spotrebu uz neriesim, chcem sa vozit tak ju akceptujem
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vyjazdi 3 nádrže a bude to presnejšie.
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

Ahoj chlapci, ktorí sa trápite so spotrebami 4,1 či 4,7 a pod. Kedysi som to skúsil, ísť na spotrebu na trase KE-BA, tiež cez RV. Na výpadovke v KE som doplna napumpoval Karosu 735 - ešte s hladkým dízlom a v BA pri Zlatých pieskoch som dotankoval 66,5 l doplna. Spotreba nejakých do 17 l/100km. (Karosa určite krv nepľula)
Poviem vám, že nikdy viac. Došiel som viac vyčerpaný ako keby som išiel na plno, preto sa divím, že to niekto praktizuje, jazdu na spotrebu.
Teraz na dôchodku točím Jeep G.CH. 5,7L Hemi a dlhodobú spotrebu mám 18,5 l/100km LPG a je mi to jedno. Do 20 som stále spokojný, pretože jazdím na krátke trasy, z chalupy nákupy a v lete aj s karavanom na zrazy a tak.
Do BA - 100km k lekárovi pre "granule" jazdím predpisovo + 10. Tu sa spotreba upraví, v ľahkom teréne stúpne. Tankujem vždy doplna, zapíšem a neriešim.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A ja som zas lenivy si to zapisovat :40bd:
Potrebujem auto, tankujem, idem. Akurat podla palubaku sa mozem orientovat...

laco1871:
Laci, nevim co tam si mal za motor, no 1.5 8 ventil dokazal Nexiu rozhybat na takmer 200... A Espero malo snad aj daku velmi slusnu hodnotu cx.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na dannu trasu si mal 4.1 litra normalka.take spotreby na 5 nadrzi alebo na 5000km je blud.musis pocitat kazdu jednu nadrz.to ja viem tiez zajazdit za 4.2 litra mondeom 2.2tdci.ale siel som tak max 105 a vacsinou 70tkou jemna noha.v case co tak snezilo rakuske nemecke dialnice o 2 rano neohrabane za 3600km dokopy som mal spotrebu 4.2 litra.ale akonahle som bol v meste alebo boli suche cesty zacal som tahat v polsku 170tkou spotreba ide hned na 6litrov keby som to pocital z tej pomalej jazdy vyjdu mi krasne cisla ale realita je taka co nadrz to priemerka.a podla palubaku a prepocitani prejdenych km a natankovanych litrov mi to vzdy sedi a 0.1dcl.len ho musim nulovat po kazdom tankovani. take tabulky ludi po nete su onicom kazdy sofer jazdi inac.kazdy ma inu trasu.treba pozerat spotrebu tych co jazdia len mesto a kopce.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných