Renault Megane - vôľa v ručnej brzde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Renault Megane - vôľa v ručnej brzde

Príspevok od používateľa martin110r »

Na jednotkovom Megane, ročník 2000 mám kotúčové brzdy na zadnej náprave. Jedná sa o tento typ strmeňa, ktorý sa používa okrem iného na Citroen ZX, alebo Peugeot 206 - http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... /zadni632/

Trápi ma jedna vec. Keď zatiahnem a následne povolím ručnú brzdu, tak mám mŕtvy chod cca 3 cm. Zhruba celý "nultý" zub. Aby mi páka zapadla na prvom zube musím cez odpor mechanizmu prekonať ešte asi 2 mm. Lenže stačí, že šliapnem a povolím brzdový pedál a vôľa v páke ručnej brzdy zmizne, respektíve je prijateľná - možno 3 mm bez odporu a potom už naťahuje lanká. Vidno to aj v priloženom videu. Kde je problém? Lanká mám nové od septembra 2016, najazdii v aute asi 5000 km, ručnú používam každý deň. Dosadacie plochy sú vyčistené. Vratné pružinky v strmeni vyskočené nie sú. Inak aj keď mám ten veľký mŕtvy chod, tak sa kolesá točia voľne - takže ani nevyzerá žeby boli seknuté lanká na ručnej brzde. Brzdový pedál má normálny chod. Netuším kde môže byť chyba.

Tu je video: https://youtu.be/lThCbKCbAf8
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to iba v nastavení.Na páčkovom nastavení čeľuste treba ubrať (otočením valčeka) tj akoby urobiť väčšiu vôlu,a na páke ručnej pritiahnuť,čiže skrátiť aby zanikol úplne mŕtvy chod a lanko ťahalo voči odporu okamžite.
martin110r
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 14.11.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin110r »

Veľmi pekne ďakujem za radu. Doladím to. Moc mi to pomohlo.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných