Renault Megane -vibracie pri akceleracii od 2300 do 2500 ot.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Renault Megane -vibracie pri akceleracii od 2300 do 2500 ot.

Príspevok od používateľa cl500 »

Ahojte. Chcem poprosit o radu ohladne moznej priciny nasledujuceho problemu.

vozidlo megane 2 / 2005/ 1.5dCi / 60kw / nema dvojhmotny zotrvak

Pri sviznejsej akceleracii hlavne na vyssich prev.stupnoch (3/4/5) a pri otackach od 2300 do 2500 sa mi objavi silne brnenie/vibracie v celom vozidle,hlavne to citit v sedackach.
Ked uberem plyn to az takmer zmizne,aj ked sa mi zda ze velmi vzdialene tam taky naznak "brnenia" je.
Iba v tomto rozmedzi otacok ked opatovne pridam plyn,tak ako sa obnovuje zatah motora sa zosilnuje to "brnenie".
Pod spominanymi otackami a nad nimi tuto zavadu ani inu nebadam. Nezalezi vobec od rychlosti kmh,iba od otacok motora.

Myslel som najprv ze bude uz unaveny vrchny hydro-silent motora,ale dnes som dal novy a vada pretrvava. Zachyt reakcie motora silent som daval novy pred polrokom a prevodovkovy zavesny taktiez.

Tazko mi je aj identifikovat kedy to presne zacalo a ci sa to v case zhorsuje,jazdim skor defenzivne na pohodu len raz nedavno pri ponahlani sa a rychlejsej jazde ma na to priatelka upozornila ze ako jej to prijemne brní :)

Spomeniem ze cca 5000km dozadu sa menila spojka-lamela,pritlacak,vytlacne lozisko. Vtedy ked som bol preberat auto u mechanika a bolo nastartovane,zapocuval som sa vonku do "suchotavo-chraplaveho" zvuku a nepravidelneho cinkania ktore po skumani vychadzaju z prevodovky.Po stlaceni spojky to prestane.Taktiez neviem kedy to zacalo,lebo vnutri pri jazde to nepocut.Mechanik tipoval ze nejake loziska v prevodovke uz su zrejme nacate,ale ze to je "nic" oproti tomu co obcas pocuje a zazil.
Tak neviem ci to nemoze mat cele daky suvis.

Dakujem za akykolvek podnet.
tonot
Príspevky: 395
Dátum registrácie: 04.03.2008 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonot »

Vnútorný kĺb
cl500
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 22.09.2012 23:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cl500 »

Dakujem za tip.
Vcera som laicky skusal vôle na poloosiach. Aj ked iba rukou,ale objavil som ze:
Obrázok

Soferova strana - ked som uchopil to puzdro "a" tak ma citelnu vôlu , cca 2mm , ako som naznacil sipkami. Sa to naklana hore/dole s hriadelom az do prevodovky. Videl som aj na tej striebornej krytke (oznacene modrou) ako sa pohybuje hore/dolu.
Ine vole rukou som nebadal.

Spolujazdcova strana - ked som uchopil puzdro "a" tak jedina vôla bola,ked som sa to snazil potocit,koleso pevne na zemi ale vedel som s tym pootocit o cca 1mm.

Co z toho by nemalo byt? Dufam ze nie vsetko
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní