Renault Megane Scenic - nekuri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

menory333
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.02.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Renault Megane Scenic - nekuri

Príspevok od používateľa menory333 »

Dobrý den

chcel by som sa vás opýtat či by ste mi nevedeli poradit mám renault megane scenic 1,6 benzín rv 98 bez klímy nekuri iba fuka studený vzduch hadičky na prívod od termostatu ako aj vývod su horuce ked otáčam regulátorom tak je počut klapku ventilator ide na všetkých stupnoch
menory333
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.02.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory333 »

robi mi to dlhšie cca od konca zimy nebolo mi treba kurit neriešil som to auto použivam na dlhe trasy v spravani motora som nevidel žiadne zmeny aj olej bol čisty ani von niesu presaky pred 2 rokmi to ano to mi ojej tiekol až moc to mi hlavu brusili potom to bolo v poriadku začalo neskor postupne kurenie slabnut až nekuri vobec
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Ako prvé a najlacnejšie riešenie by som prepláchol systém kryštalickou soľou-trochu by som aj pojazdil s otvorením kúrením,potom čistá voda a až potom nemrznúca zmes...
...Potom ako píše lakinooo-klapky...
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

rozober to niekde v teple a vycisti, kym nemrzne. Same sa to neopravi.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kolega mal Megana tiež toto a pri preplachovaní radiátora kúrenia z toho postupne vyšlo za hrsť bordelu. Normálne sme to napojili na hadicu z vodovodu a preplachovali asi 15-20 min až išla čistá voda. Ak je radiátor zanesený tak to je poznať na teplote hadíc k nemu budú studené lebo to tade nebude mať obeh. Ak budú obe horúce máš možno deravú prepážku vo vstupnej komore toho radiátora. a voda necurkuluje jednou polkou dnu a druhou von ale sa točí zo vstupnej hadice hneď von do výstupu.
peto4
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 22.05.2006 19:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto4 »

tiež sa prikláňam k zanesenemu radiátoru, mal som to na megane coupe tiež s týmto motorom, napojil som to na hadicu preplachol radiátor aj chladič, bolo tam veľa usadenín a odvtedy to kurilo dobre
menory333
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.02.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menory333 »

Dakujem všetkym za rady auto opravene nabehal som 600 km a kuri paradne vyčistil som všetky hadičky aj s radiatom no tam bolo bahna požehnane obaval som sa tej deravej prepažky bo ked som to sledoval hadičky boli horuce ale len do polovice nie k radiatoru nepotvrdilo sa mi to bo radiator bol horuci cely a funguje to teraz bez problemu už len naliat nemrznucu zmes ešte raz dakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných