Renault Megane III 1.5 dci , 78 kw - vadný vstrek

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Renault Megane III 1.5 dci , 78 kw - vadný vstrek

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Zdravim auto malo tvrdý chod. menil som všetky štyri vstreky no auto malo stale tvrdý chod. Na diagnostike mi zistili 1 vstrek-1.01; 2 vstrek 1.03; 3vstrek 3.72; 4vstrek 1.08.
Mohli to v servise odflaknut a nezadali do 3 vstrek do RJ a potom číta hodnotu starého vstreku ? Je možné aby bol 3 vstrek na 3 valci stale chybný aj po výmene za nový kus a stale tam davalo takéto hodnoty ?
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Mám dať ten nový a starý vstrek na stolicu s toho isteho valca či sú fakt zlé ako tvrdí riadiaca jednotka ? Alebo niekde skratuje ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Tie hodnoty su korekcne davky,nie stav vstrekovacov.Cim vyssia hodnota,tym vatsie mnozstvo paliva je vstreknute do toho daneho valca,pozor,to nie je stav vstrekovaca.V 3tom valci mas nejaku chybu,najvatsou pravdepodobnostou mensiu kompressiu.Ak chces mozes prehodit vstrekovace medzi sebou,a uvidis ta vysoka hodnota ostane v 3tom valci.
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Keby som mal mensiu kompresiu mohla by unikať cez ventile ? či to by bola blbosť keď pri vysokých otáčkach auto nevyhodí žiadnu chybu len pri volnobežných ot ma velmi zlý chod motora čo by mohlo spôsobovať nedoliehanie ventilov alebo vydraté piestne krúžky ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Samozrejme mozu aj ventily aj kruzky atd.Ked na nissych otackach,tak mas sancu ze su len ventily.Keby bol vatsi pokles kompresie,tak valec neide ani na vyssich otackach.Odporucujem merat kompresiu.
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Bol som v servise koli chybe čo mi vyhodilo dneska už 2 krat a začalo mi šuchat turbo a hned hlasilo že nemá dobrý tah tak v servise mi chlapik vravel že ta zvýšená davka vstreku može byt aj vadným turbom lebo ked je naštartovaný motor tak stale sa toči v malich otačkach a ak je poškodená vrtulka tak aby odviedlo tie spaliny preč tak vstrekuje do jedneho valca viac. Može mat niečo spoočné turbo s tou davkou ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A takýto šuflikanti opravujú autá.

**ak je poškodená vrtulka tak aby odviedlo tie spaliny preč tak vstrekuje do jedneho valca viac.**

tak to je o cenu najväčšieho blba v automobilovom priemysle
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Jeden servis povie tak druhý tak a ty si len vyber to spravne a ked nevieš tak pomen všetko čo sa dá a potom to nakoniec ti povedia predaj to auto lebo to sa neda opravit.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

mhlavaty ma predbehol.Toho idiota vyhni velkym oblukom,to je nejaky vtip na dnes?Ved si rozmyslaj logicky,ked je znizeny tlak turba,preco dava viac paliva len do jednieho valca????Aspon ten zevraj mechanik uveril vlastnym bludom?Odkial si?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lebo platí ...Múdry opravuje,sprostý zarába lebo rovno všetko mení.
Paradox slovenska - ľudia lahšie strávia ak platia 99 za diely a 1 e.- za prácu,ako 99 za rozum pri oprave a 1 e.- za diely.
Podla toho vás zaradia že ste hajze..l,alebo ťažký King.Toto je SVK,za rozum ľudia platiť nechcú,myslia si že je zadarmo.
To len aby sa lahšie pochopila motivácia dnešného sveta
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

Som z Liptovského Mikuláša a idem k dalšiemu servismanovy zmerat kompresiu vo valcoch či nahodov neunika cez ventil.A uvidí sa či to robí kompresia alebo niečo na vačke a ano v tomto máš pravdu takto to je v dnešnom slovensu....
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Vacka jednoznacne suvisi s kompressiou.
patrik9595
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 03.04.2016 22:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik9595 »

ahaa už chápem a má na kompresiu aj vplyv hydroštel ?
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Ano ma aj hydrostel,ale vtedy uz musi klepat.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kto sám nemá moc rozumu tak ťažko pochopí, že si za rozmýšľanie niekdo chce nechať zaplatiť....Takže preto je to na slovensku tak ako je. :-\ :2f93:

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných