Renault Megane II 2003 - ťažné oko

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II 2003 - ťažné oko

Príspevok od používateľa parazit- »

Prosím vás. Neviete niekto, aká veľkosť a stúpanie závitu je na ťažnom (vlečnom) oku pre Megane 2 a či je tam pravý, alebo ľavý závit?
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Nesúri to, ale ak by si ho mal niekedy v ruke, pozri aspoň, či má bežný pravotočivý závit, alebo opačný ľavotočivý. Nejaké fotky som už na nete pozeral, ale nevydedukoval som to z nich s istotou. A ďakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vacsinou je na taznom oku LAVY ZAVIT.

A stupanie je tam jak h.o.v.a.do...to znamena,ze uplne normalne stupanie standardne podla akeho sa vyrabaju skrutky s metrickym zavitom :28b7:
Staci pomerat priemer skrutky a stupanie najst v strojarskych tabulkach...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zavitove mierky az tak surne netreba, dostatocne presne - otlacis srob na papier a stupanie omeras tam, cim dlhsi, tym presnejsi :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Máš 10 stúpaní medzi hrotmi posuvného meradla, ktoré ukazuje presne 20 milimetrov.
Stúpanie tebou odfoteného závitu je teda 2 mm, jedná sa teda o úplne bežný a štandartný závit M16×2
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sikovnici ste chlapci, mate kazdy 5bodov, pamatajte si :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Päť bodov je málo. Daj im aspoň po osem. Aj sebe samozrejme. Ja som si zadovážil mierky na závity pre prípad potreby, keďže na počítanie som dutý lajdák a radšej si to pozriem podľa nich. Podarilo sa mi doma nájsť 16 štandardnú skrutku a bol som vyskúšať ju tam vkrútiť. V rámci možnosti svojej dĺžky išla dnu iba zopár závitov, ale išla. Takže máte 100% pravdu. Vďaka.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Namazať najlepšie Resistinom ML, pokiaľ je poruke, alebo podobným protikoróznym voskom.
A ktorý bežný človek má doma M16 závitník ?
Keď sa do závitu strekne alebo štetcom namaže Resistin ML, to ťažné oko sa tam zašrobuje a zase vyberie, tak je o ten závit na pár rokov vystarané.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Som celkom bežný dedinský sedliak a mám 2 sady 2-12mm a 12-20mm štandartné stúpanie,k tomu samozrejme väčšinu s 1,5mm stúpaním a pár špecialov ako 14x1.25 na sviečky alebo 10x1 na brzdové holandre.Práve pred pár dňami sme na inom fore preberali domácu výrobu závitníka na opravu strhnutých štiftov - ano aj také veci sú možné. Prebrúsiť 12x1.5 na 11x1.5 , ktorý potrebuješ na opravu, ale vlastne neexistuje. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ale no. Dozvedáme sa tu čo všetko robíš a vyrábaš a vzápätí vyhlásiš že si celkom bežný dedinský sedlák, ktorý cez internet prebrusuje závitník 12 mm na 11 mm.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Vsio jasno len zakladna vec co je na tych taznych okach na pikacu je to uchytenie tazneho oka-je to zasrubovane vacsinou v ,,pliesku,, s zavitom alebo matkou pribodovanou ku pliesku-plechu a ten je pribodovany-skor prilepeny ku kasni a par ludi som tahal a sruba s taznym okom mi ostala aj s kuskom plechu na lane :d :D A o vytahovanie-skubani v zime z priekopy ani nehovorim lol Ze tazne oko hrube ale vacsinou slabo pripevnene ku kasni ,ze davat bacha na to pri tahani aby ste nemali tazne oko s lanom krizom cez zadne okno potom !!!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

topgear jak bol na severnom pole to mal elegantne vyriesene, tie hiluxy sa vytahoval bungeejumpingovym lanom, alebo kvazi volacim z toho vyrobenym, normalne sa rozbehol tahajuci a plynule to zabralo, ziadne skubanie nic, na tahanie tyc, na vytahovanie taketo cudo, lano je k prdu na obidve...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Ano tahali to dynaickym lanom .Tiez na offroade pouzivam dynamicku gurtnu len pri tom tahani clovek na to musi ist jemne ked vytahuje auto za take ,,tazne,, oko lebo keby sa tak rozbehol ako sa pri dynaickom lane alebo dynamickej gurtni ma rozbehnut tak by sa to tazne oko odtrhlo a ako projektil letelo dopredu a rozbijalo vsetko dookola lol
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

alebo odtrhnutú hlavu ked sa to dobre napne a preletí sklom...
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

wilz napísal:Ale no. Dozvedáme sa tu čo všetko robíš a vyrábaš a vzápätí vyhlásiš že si celkom bežný dedinský sedlák, ktorý cez internet prebrusuje závitník 12 mm na 11 mm.
Witz neprebrusujem , aj ja som sa len teraz dozvedel že také niečo sa robí ak sa nedá kvoli hrúbke odliatku použiť opravná vložka.Na štiftoch motorových píl sa namiesto 10mm vyrába 10.5 závitník. Vraj - na vlastné oči som to nevidel len čítal dosť podrobný postup , tak aby som tomu uveril.A ja nič nevyrábam , len skladám už hotové komponenty trocha inak ako to myslel výrobca. lol Obrázok napríklad takto. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných