Renault Megane II - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Megane2004
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.01.2020 16:11
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II - nestartuje

Príspevok od používateľa Megane2004 »

Dobrý..kto mi.može poradit ohladom.megane 2 1.9 dci 2004...mam taky problem že mi.nechce naštartovat..je momentalne v servise..servisak nevie najst chybu..kartu som.dal.na.preskušanie do renaultu..karta je v poriadku...Vôbec ani kontroly ani budiky sa mi.nerozsvietia...ani na pc sa neda napojiť...Mal.uz niekto.taky problem?? Dakujem
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Cez poistky prud tecie?
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

ahoj,mal som lagunu 2 1.9 dci 2003,mal som to iste,blikala len kontrolka imobilizera a ani tuk.Vymenil som čitacku,dal som z ineho auta a odvtedy pokoj.Skratka čitacka katy odisla z nicoho nic.Nova stoji mailand,z vrakace 50-60.Takisto to mal manik z renaultu z origo diagnostikou a ani s tym nepohol.Sam som nakoniec riskol vymenu citacky a pomohlo- 5 minutova robota.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

čitačka sa nekoduje ako immo?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Karta sa koduje samozrejme ako kazdy kluc k autu, kluc ma kod a napr. riadiacka motora ma kod, ktory sa musi zosynchronizovat aby povolilo start.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Citacka je iba citacka. Nekoduje sa.

https://youtu.be/JCMWEK-e99k
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Riešil som viacero s týmto problémom a na 90 percent karta , ale asi 10 percent bol problém v elektrickom zámku pod volantom . Riadiaca jednotka sa pokúsi dvakrát odomknúť volant a keď sa to nepodarí auto nenaštartuje.Je tam časový interval do kedy sa musí zopnúť spínač či sa zámok odistil. Cca 6 aut co malo prasknuté mosadzné ozubené koliesko na motorčeku uzamykacieho mechanizmu. Over aj tuto možnosť.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Casta zavada renaultu.Ak si si isty ze karta je ok,tak problem je inde,bud v RJ motora,BSI jednotka,zamok volantu alebo spominana citacka karty.Ta posledna je najistejsia.Diagnostika musi fungovat aj bez karty,samozrejme len zakladne veci,ako immo.Ostatne nie.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Zamok odomkne az po tom, ako sa kontrolky rozsvietia a pri poruche to pise chybu zamku na pristrojovke. Pri pokuse o start napise CARD NOT DETECTED? Ma to Keyless? Ja by som sa zameral na poistkovu skatulu nad lavy prednym kolesom a nasledne na citacku kariet. Mal som dvoch takychto hrbacov, strach a hruza.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných