Renault Megane II - kvalitné stierače

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Renault Megane II - kvalitné stierače

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravím chalani hľadám dobre stierače na Mégane 2 čo aj vydržia aspoň 1-2 roky . Nedávno som kupoval Origo Renault pred pol rokom a už hrkocu ,nestieraju dobre a stali 48eur . Ramienka a stierače sú nastavené dobre , pružiny sú dobré ,sklo bez poškodení ani kamienok ani ryhy . Hľadám niečo s čím budem spokojný . V renaulte mi ich vymeniť nechceli . Tak už Origo neriešim kto má aké skúsenosti s akými značkami tak píšte . Ja mám najradšej original ale ked to inak nejde musím improvizovať
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ak stierače vydržia rok tak môžeš byť spokojný. To že nemáš poškodené sklo nič neznamená.
Ked ideš po ceste za dažda, tak od áut pred tebou sa víry rôzny bordel čo tie stierače musia potom utierať. Tak isto v ovzduší je prach ktorý padá z daždom
Kúp si akékolvek značkové za 5-7€ kus a men kludne každý rok
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa smarik »

Ja mam jedneho megana 2, kupujem kazdy rok najlacnejsie stierace asi za 5 eur par.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ivko keď to napíšem že mi na mondeu držia už 7 mi rok kúpené vo forde za 25 eur ,nehrkocu , nerobia cmuhy a zotieraju stále dobre
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som kupil na momdeo originaly motorcraft 25 euro no akosi po 3 rokoch ich vyhodim.asi ich zlozilo slnko v lete.bezne davam auto do tiena alebo garaz alebo aj stierace zakryvam tou clonou na celne skla no toto leto auto stalo asi mesiac bez pohybu na horucave a uz nestieraju .ale druhe auto tam som kupil valeo a idu perfektne tiez cena 25 euro.uz tahaju 4 rok.predtym tam boli tiez valeo a dozili 6 rokov.

no robil som aj taku vec ze kupil som stierace 8 euro kus a funguju rok no uz aj u tych je vidiet ze to neni kvalita.ale skusim aj na mondeo kupit valeo teraz.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa ivko1 »

Stierače sa nekupujú cez pri**bané weby, ale kupuješ ich normálne cez autodiely a potom neriešiš či vydržia rok.
Ano môžeš ich kúpiť aj inde, ale za 200-300% prirážku a vydržia tak isto https://www.comco.sk/autodiely/renault/ ... 6,298,297/

Presne preto som písal že kúpiš za 5-7€/ks, ked pôjde do predajne autodielov tak mu po 5-7€ predajú tiež, ale budú to total šunty, ktoré sa dajú kúpiť za 3-4€ kus
Naposledy upravil/-a ivko1 v 01.11.2021 07:50, upravené celkom 1 krát.
Dzibi
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 05.10.2017 11:13
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa Dzibi »

Ja mam na Peugeote už asi tretie stierače, za dvacku Valeo. Bud pískaju alebo sekajú. Hlavne keď umyjem auto a plesknem tam aj vosk! To vyzerá ako keby som mal schody na okne. Po čase to prejde. Kúp úplne obyč a za rok ich vyhod! Ale najviac som doplatil na tekuté stierače, tak som odrovnal troje stierače behom mesiaca, sekali stále! Ten sajrajt som nevedel dat potom ničím dole...
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Obyčajne nestieraju alebo hrkocu už po 2 mesiacoch čo má neskutočne s.re Valeo mi vydržali 3 mesiace na inom aute a tie HQ to je čo zač?
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vyššie píšem stierače sa nekupujú cez coco**ké stráky ako "kvalitné stierače", "top stierače" a neviem čo...
Otvor si akýkolvek eshop s ND dielami pre všetky autá všeobecne, už som ti sem na jeden zavesil link a tam si kúpiš stierače aké chceš bez vysokohorskej prirážky
V tom linku máš nastavený filter na tri značky, ak ho vypneš tak tam budeš mať stieračov na výber najmenej 50
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Ivko ja nekupujem nstierace cez eshop , chodím ku kamošov čo má servis a tam mi objedná diely čo chcem
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

So stieracmi je to tazko. Mne osobne sa celkom osvedcili stierace Hella.
Inak, original na novych autach mi vzdy vydrzia bez problemu tri roky. Kazdy dalsi typ max dve zimne sezony.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa jergusko »

Hmm... jazdím určite dlhšie, než je väčšina z vás na svete, ale ešte sa mi nepodarilo kúpiť stierače, ktoré by vydržali len rok. Kam na ne chodíte??
Mám tých áut viac, ale fakt si nepamätám, kedy som na nejako naposledy menil stierače... Na druhej strane, nerobím ani nijaké šalené kilometre.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Jergusko original mám kúpené vo forde 25 eur a sú fakt super , otcovi som kupoval Origo Fiat vo Fiate a držia mu 4 ty rok ale jazdí malo narozdiel od mňa . Ja jazdím veľa som vodič z povolania a jazdím na buse . Ale aj na osobakoch skoro každý mesiac otočím SK - DE nakoľko som tam dlho pracoval , týždenne som točil Mníchov Komárno a na buse je dosť málo peňazí . No rozmýšľam sa t vrátiť späť a budem niečo hľadať na diaľnice . Na Mégane cc som kúpil original ale vydržali strašne málo a boli drahé narozdiel od Forda . Na Tucsone máme Origo tiež a aj na ix20 tam som menil prvýkrát po 7 nich rokoch . Na Fabke som mal tuším PAL a boli dobre tiež a tie stali okolo 17 €
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kvalitné stierače na Mégane 2

Príspevok od používateľa ivko1 »

miroslav114 napísal: 01.11.2021 09:25 Ivko ja nekupujem stierace cez eshop , chodím ku kamošovi čo má servis a tam mi objedná diely čo chcem
V tom prípade nerozumiem ako si sa dostal ku stieračom za 48€.
Ja nekupujem cez kamošov čo majú servis, lebo väčšina tých servisov nakupuje cez už dnes premenovaný Elit a podobné firmy a tam sú šialené ceny tiež. Výhoda je že ráno objedná a za pár hodín mu to dovezú
Ale tomu tvojmu kamošovi to je jedno že to majú predražené, lebo to platíš ty, on má za nákup body a potom má zlavu na servisné vybavenie...
Stierač v bývalom ELITe (súčasný LKQ) CHAMPION E60/B01 11,66€ v tom eshope na ktorý som zavesil link majú ten istý za 4,16€
Prirážka 180% na blbom stierači a ked toho nakúpiš viac tak 100€ ide do luftu ako nič...
Dakujem, neprosím, našťastie nemám lavé ruky a nie som odkázaný na to aby ma v servise doslova oholil. A kludne nech si vypýta za prácu, ale nie že zo mna vytiahne nemalé peniaze navyše za material.
Pravda on z toho nákupu nemá akože nič, ale z dlhodobého hladiska si potom kúpi nový zdvihák s obrovskou zlavou za nazbierané body, na ktorý sa mu vyskladajú zákazníci

EDIT: ja som nedávno menil predné tlmiče
v LKQ jeden tlmič Kayaba KYB 334372 / 334373 stojí 167,48 € a ja som si ich kúpil za 68,38€ kus!!!
Aby ma servisák oholil o 200€ len na tom že mi objedná z iného eshopu? WTF?

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných