Renault Megane Grandtour IV

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Renault Megane Grandtour IV

Príspevok od používateľa ptr3 »

Ahojte,zvazujem kupu meganu grandtour 4 1,6 84kw.Ma tu niekto skusenosti s tymto typom a motorom?Myslim ze na trhu je od r.2016 takze niektore kusy sa uz mozu blizit k 100000 km tak ma zaujimaju pripadne problemy.Rocny najazd cca 15-18000km,prevazne v meste,sem tam na vychod a k moru.Dik za info.
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malek7 »

Máme ho ale s motorom 1,2 tce 97kw. Zatiaľ všetko v poriadku. Nenašiel som žiadne veci ktoré by mi prekažali.Možno by to chcelo o niečo väčší batožinový priestor... Nie že by bol vyslovene malý ale je to pomerne veľké auto tak tam mohli pár litrov pridať. V správnej farebnej kombinácii je to fakt pekné auto a dosť púta pozornosť, ľudia tipuju cenu 25t euro a vyššie :40bd:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Motor je od nissanu. S motorom zatial problemy nie su. Je to novy motor, ale ukazuje sa dobre z hladiska spolahlivosti. Nie je to trhac asfaltu. Spotreba zavisi od pravej nohy - da sa za 6,5 a da sa aj za 8-9 l/100km. Mam ho v dacii dokker i v nissane qashqai. V oboch pripadoch motor treba vytacat, ak chcem dynamiku.

Ak to porovnam s toyotou auris 1.6, tak toyota je lepsia.
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

k megane 4 sa neviem vyjadrit, ale mame doma megane 3 grandtour 1.5 dci auto ma 1OO OOO km a bez problemov a takisto este megane 3 1.6 benzin 55 OOO km takisto bez jedineho problemu. obe su rocniky 2O11. Akurat rychlo stracaju hodnotu pri naslednom predaji
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Megane

Príspevok od používateľa redfavo »

Mám presne odpoved na tvoju otazku...mam sice ten motor v grandcoupe...a je to perfektny motor...spotreba okresky s velmi lahkou nohou 5.5l...dialnica do Chorvatska 4ludia..plny kufor plus klima 6.4litra tam...6.7 naspať...spať bola vyssia lebo som hnal domov cca 140 a viac...
Mam ho necely rok..cca 17000km uz mam na nom..akurat jednu vec..strasne mala nadrz...len 40litrov najviac tam vopchas

Inak na FB najdes meganeklub sk...a tam velmi vela ludi ma megane 4
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

S tou nadrzou si nie som isty,nemylis sa?Cital som ze je to 50l,ale aj to je malo.Nejake problemy s elektrikou(kabelaz,jednotky atd )sa nevyskytli?Cital som aj o zatekani a nelicovali kufrove dvere.
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

Obcas pri vacsom lejaku mam pod sedackou vzadu vodu...asi tak za stamperlik...ale vzdy tam stecie ked otvorim dvere...ako otvorim dvere tak pretecie z dveri...ale nie vzdy to tak je..stalo sa to asi 2x...

Tieto problemy co pises..maju vacsinou hatch a kombiky...grandcoupe sa robi v turecku...podla viacerych su grandcoupe na tom lepsie...aj lepsie dotiahnute detaily...a ked som to porovnaval s kombikom tak je to vidiet
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

Ano aj ja mam pisanu nadrž 50litrov..ale maximalne som tam zmestil 42litrov..co je dost malo..bol som z laguny rozhyckany na 65litrovu...tam mi stacilo raz za 3tyzdne..takto som co tyzden na pumpe
malek7
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 04.11.2009 22:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malek7 »

Ako som už písal vyššie tak máme kombi (grandtour) Žiadne zatekanie ani nedopasovanie ani nič iné sa nevyskytlo.Slúži ako má... :2f93: Veru tá nádrž mohla byť väčšia ale vraj teraz sú všetky nové autá s menšími nádržami. Pozor však na tú 1.6 ku.Pôvodne som ju chcel tiež ale keď som sa odviezol na 1.6 a potom na 1.2 turbo tak to bol veľký rozdiel vo výkone. Určite je to dobrý motor čo sa týka spoľahlivosti ale dosť slabý... Ináč ja som absolvoval cestu do talianska na dovolenku dohromady cca 3000km a spotreba bola okolo 6,5l s plne naloženym autom a klíma išla stále.Dialnica stále 120-130km/h.Manželka jazdí čisté mesto do 8l/100km lol .Takže za mňa pokiaľ chceš benzín tak určite Tce.
ptr3
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 01.04.2008 19:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ptr3 »

Dik za info,tu nadrz este preverim,lebo je to velmi malo.Este som uvazoval aj nad Focusom combi ale ten ma len 1,6 77kw a do malych motorov s turbom sa mi nechce ist.Je to velka bieda najst jednoduche rodinne auto za normalne peniaze s normalnym motorom a bez hluposti ktore nepotrebujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kup si tipo a uz nemusis hladat, ci turbove alebo bezturbove, kazdemu podla chuti
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných