Renault Megane Grandtour II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

s-t-a-n-o
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.05.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Renault Megane Grandtour II

Príspevok od používateľa s-t-a-n-o »

Caute, chcel by som vas poprosit o radu. Vlastnim renault megane grandtourII. Od vcerajsieho dna mam s nim problem. Auto stoji vyse tyzdna , nikde som s nim nebol. Vcera som zapojil bateriu a v zamkoch zacalo cvakat. Vlozil som kartu do zapalovania, neslo mi nastartovat. Skusil som teda zamknut auto, no neslo ani to. Dnes rano, ked som to zopakoval, tak zamky fungovali. Tak som skusil pozriet poistky, tie su ok. Nech robim ,co robim, neustale tam nieco cvaka. Bateria je nabita. Stretol sa niekto s niecim podobnym? Po pripade, vedel by mi niekto pomoct? Kazdu radu uvitam, vopred dakujem.
salomen30
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 28.11.2013 17:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salomen30 »

Odpoved mas v prispevku vyssie .Diagnostika UCH jednotky.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

A kedy ti to akoze cvaka?pri vlozeni karty a pred startovanim?Skus sa pozriet na kabelaz(baterie)..mozno nieco zostalo povolene ako si tu baterku demontoval.ja som podobny problem riesil na (peugeot-e 206)..tiez som nechal auto odparkovane na 3-4dni v chladnom pocasi,potom som staroval a mi len cvakalo...som vytiahol bateriu,dal nabit a nic nepomohlo to.neskor som zistil,ze som mal - kabel(kostru) povolenu na karoserii,stacilo len dotiahnut a bolo po probleme.
s-t-a-n-o
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.05.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s-t-a-n-o »

Dnes mi už išlo normálne otvoriť aj zamknúť celé auto. Všetky dvere pekne aj kufor. Ale ked som už chcel naštartovať nepodarilo sa. Auto je samá komplikovaná elektronika a nevyznám sa, neviem kde môže byť problém. Ked sa snažím naštartovať tak v šrtiacej klapke to tak tiká a potom sa v skrinke začnú zopínať relátka. Batéria je ukotvená všade jak má byť, aspoň tam kde som s káblami manipuloval určite. Dal som dole aj vzduchové potrubie od filtra ku klapke ale vyzerá, že všetko je ok. Auto mám len krátko a nemám k nemu ani dielenskú príručku, čiže si asi nepomôžem. Ak niekto tuší čo by s tým mohlo byť, ocením každú radu Ď.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu sa čestne PRIZNAJ ,

na kieho ĎASA si odpájal batériu ???

Slabomyseľný si, alebo čo ???
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tak mal cez kable a "krokodilky" zapojit ďalšiu bateriu

a problém, by NIKDY nebol nastal.

Jednoducho , národ HLUPNE .
s-t-a-n-o
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.05.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s-t-a-n-o »

Praveze auto nerobi az take pokroky zeby tocilo. To je max co urobi, ze daco Tam cvaka pri klapke aj relatka pri poistkach a na pristrojovke mi to preblikuje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tiež to dekódujem ako to s tým štartom je,ale je to v jazyku Navajov
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

laco1871 napísal:Tak mal cez kable a "krokodilky" zapojit ďalšiu bateriu

a problém, by NIKDY nebol nastal.

Jednoducho , národ HLUPNE .

Až také tvrdé posúdenie si odpojenie batérie nezaslúži.Ludia nepredpokladajú že sa stretnú z problémom pre takú banalitu.Skôr sa ale žiada upozorniť ľudí že sa tomu dá predísť.Čo oprava okolo motora to odpojenie batérie,ozaj iba výnimočne netreba.Nikdy ale čestné pionierske som nikdy neprepájal iný zdroj.Napriek tomu som ešte problém nezažil.Ludom robia veci mechanicky a výnimočne pri takýchto banalitách použivajú hoci iba ten sedliacky rozum.a sú desne nevšímavý.Na PC ak je pootváraných zopár programov a niekto ho vypne,tak prebehne čo ? no pozatváranie tých súborov. Pilčík vypne pílu keď je v strede rezu ? Tiež nie.Komu to dá logiku,nebude mať problém z odpojením batérie
s-t-a-n-o
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.05.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s-t-a-n-o »

Netočí vôbec štartér práveže. O to ide :(
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Trochu odbocim ale na tychto renautkach + inych starsich lacnejsich autach sa nic nestane ked sa odpoji baterka-ze neviem co sa tu to kritizuje to odpajanie baterie . Horsie by to bolo na neakom bmw -na takej X5 pri vymena baterky trebalo nakodovat novu baterku-hoci bola takej istej kapacity + dalsiemu typkovi co menil baterku a nezalohoval napatie tak po vymene musel nakodovat riadiacu jednotku -inak auto nechcelo nastartovat co ho v servise stalo 400ecok :d :D ale na tychto autach s tym odpojovanim bateriek nikdy neboli problemy co pamatam - k problemu neviem ako je stare auto ale prekontroloval by som kable ku baterke + uzemnovacie kontakty-niekedy je kabel v pohode na povrchu ale pri kontaktoch svorkach moze byt vypaleny ,ze treba to skontrolovat a potom mozes riesit ten starter
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja by som pozrel ako je na tom kostra a ci na tej baterke su urcite dotiahnute kontakty.hlavne ci je dobre prekostreny motor.od tial by som zacal.samozrejme za predpokladu ze baterka nebola daná opacne.potom to je už o inom.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Baterku odpojit bez nasledkov, u mna patri k dobrym mravom :), inac to je zakerarna od vyrobcu, sorry...

Inac v servisnom navode fiat uvadza pripravok do zapalovaca s 9V baterkou, aj ked teda neviem naco lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zabudol si tam dať ešte upozornenie...na veci sa treba pýtať až keď je prieser.Citlivosť jednotlivých motorizácií na chyby v postupoch sú značne rozdielne,a čím je mladšie auto tak stúpa počet jeho RJ takže autičko kde ich je 37 by som na mieste majiteľa radšej neotváral ani kapotu.Ešte aj mechanici a lakýrovia vyrobia statočne problémov pre nepremyslenie nejakého úkonu.Že blbnú výrobcovia je pochiopiteľné,získavajúznačné zdroje a v podstate nahrávajú aj mne,pretože problém zákazníka mi prináša obživu.Ale že ľudia sú tak hlúpy že sa sami ženú za všetkými kravinami čo kde a ktorý somár vymyslí,to je tá zásadná chyba.Čo výrobca vie natlčiť zákazníkovi,to nebude meniť.Auto z kartou ako má aj Renault sa proste nemôže stať mojím majetkom nikdy v živote,ja debilné auto nechcem.A či to viem či nie opraviť,nebudem predsa na cesty sebou nosiť pol dielne,niekde očakávať že neotvorí sa kufor alebo nezamkne auto alebo neodbrzí elektronická ručná.Okamžite tam by som ho podpálil
s-t-a-n-o
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.05.2014 11:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa s-t-a-n-o »

Tak včera som to dal na diagnostiku a ukázalo mi chybu snímača vačkového hriadeľa na obvode A. Dnes som poriadne pozrel poistky, všetko je ok. Takže netuším vôbec čo to môže byť ;-(

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných