820 353
inzerátov
Pridať inzerát

Renault Megane 2013 - skrutky na plechové disky

   Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Renault fórum
Odpovedať Nová téma
<12
Autor Správa
wilz
VIP člen - Veyron (286)
Založený: 04 január 2008
Príspevky: 3055
Nabehané: 16 dní 23 hod 23 min
PríspevokZaslal: 05.11.2018 20:57   
hjundai napísal:
ak niekto napíše že "vazelína a olej ťahajú vodu" tak to je sila - nože si otvor plechovku vazelíny alebo fľašu slnečnicového oleja a či do rána nájdeš všade plno vody. Hygroskopické v aute je brzdovka.

No veď rozlišuj mieru hocičoho.
Brzdová kvapalina je silne hygroskopická, keď necháš otvorenú zásobnú nádržku aute, síce do rána tam určite nebude plno vody, ale jej bod varu sa bude po čase postupne znižovať podľa obsahu absorbovanej vlhkosti.
Vazelína nasiakne na poveternosti pri striedaní teploty a vzdušnej vlhkosti určite rádovo menej vlhkosti, ale tú fámu o nejakej hygroskopickosti vazelíny som si ja teraz nevymyslel, viem o tom už desiatky rokov, samozrejme už neviem ako sa mi to dostalo do hlavy.
Ale nezávisle od toho sa mi to aj v praxi potvrdilo, viackrát som zažil napríklad v zastrešených a uzavretých skladoch železných polotovarov a hutného materialu, že železné plochy pôvodne kovovo čisté, ktoré boli na povrchu súvisle namazané vazelínou, s vazelínou nebolo manipulované, mali po čase na sebe korodované miesta. Po čase je myslené minimálne mesiace.
A rovnako som zažil ľudí, ktorí nevedeli povoliť kolové skrutky na svojom aute a čudovali sa že prečo to nejde, keď to pri montáži namazali vazelínou. Po povolení skrutiek bola aj v závite hrdza.
Citovať
pitopit
Nová tvár - Trabanto (1)
Založený: 25 apríl 2010
Príspevky: 54
Nabehané: 18 hod 15 min
PríspevokZaslal: 06.11.2018 20:26   
Tak dnes som zohnal momenťák a doťiahol to na tých 120Nm a vizerá,že je to dobré.Pri rezerve som síce mal skrutky bez tej podložky,ale uhol sa mi zdá byť rovnaký.
Elektróny som mal originál a plecháče som kúpil od chlapíka ktorý ich mal uskladnené v RENAULT servise,asi budú originály,bola na nich nálepka Megan III.
Odpovedať Nová téma
<12

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Renault fórum