Renault Megane 1999 - po zahriatí motora neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tiborenzo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.07.2019 20:05
Zdieľať na Facebook

Renault Megane 1999 - po zahriatí motora neštartuje

Príspevok od používateľa Tiborenzo »

Zdravím,
mám nasledovný problém s Meganom 1.4, 70kw, r.v. 99: za studena auto naštartuje bez problémov. Po jazde, kedy sa motor zahreje na prevádzkovú teplotu, už nie je možné naštartovať. Potočím kľúčom, rozsvietia sa kontrolky ako zvyčajne a keď chcem naštartovať, kontrolky stlmia osvetlenie ako keď sa pokúšate naštartovať so slabou baterkou a nič, ani cvak. Ak sa pokúšam aj napriek tomu opakovane naštartovať, vyrazím si poistku ktorá je v priestore za baterkou.
Ak motor vychladne, stačí cca hodinku, naštartuje okamžite.
Neviem, či to stým súvisí, ale pokiaľ sa motor zahreje, kolíšu mi na voľnobehu otáčky v rozmedzí 1-1,5 tis.
Ak s tým máte niekto skúsenosť, poraďte mi aj s vysvetlením prosím. Ďakujem
djdg
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 28.12.2012 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djdg »

Síce neviem či to bude mať súvis ale na našom starom aute (Scenic 1.6 16v 99r.) sme mali podobné komplikácie. Vo finále pomohlo keď sme vyčistili SNÍMAČ IMPULZOV KĽUKOVÉHO HRIADEĽA, po pol roku sme ho preventívne aj vymenili (stál cca. 7€) . Je umiestnený na boku prevodovky a ma tvar motýľa a na odmontovanie stačil kľúč č.10. Diagnostika bola čistá a tento snímač robil neplechu :)
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Skontrolovat ukostrenie, kablovacku ku starteru, ale pravdepodobne mas starter zrely na repas.
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných