Renault Laguna 1998 - vyskakovanie 5. prev. stupna

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna 1998 - vyskakovanie 5. prev. stupna

Príspevok od používateľa davidTJ »

Zdravím páni,

dva dni dozadu mi na lagune 1 ,2,0 f3r 83kW benzín, začal vypadávať 5.rýchlostný stupeň. keď preradím na päťku a motor je v zábere, čiže pod plynom tak v pohode..akonáhle pustím plyn prevodový stupeň vyskočí...

Názory sa rôznia a predtým nech to dám niekomu pozrieť by som chcel vedieť či je to synchrón na päťke alebo aj niečo iné...

čo som čítal tak niektorým sa to takto správa, ale práveže pod plynom vyskočí...mne naopak po ubratí plynu..

Ďakujem za rady.
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

No chlapi zabudol som...

Olej som riešil hneď, dolial som 2 deci a už vytekalo cez nalievací otvor....a komplet som ho menil 10 000km dozadu. ELF 75W-80 podľa špecifikácie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skontroloval by som to čo je vonku,tj radenie.Presúvná objímka synchrónu na tie malá báberové zúbky tvarované do úkosu a tak v zábere už nedovolí aby objímka odišla zo záberu,naopak tá šikmosť ho ťahá do záberu.V momente ak sila záberu netlačí už vie objímka zoskočiť,ovšem musí byť na ňu vyvíjaná nejaká sila.Preto by som pozrel či to von zo záberu neťahá to čo je vonku.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Skontrolu tyc co ide do prevodovky
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davidTJ »

Včera pod Čertovicou asi 80km od domu som podradil do trojky, a už som nevyradil. Spojka funguje ale vyradiť prevod nejde. Tak som sa vrátil na trojke domov :2f93: Päťka vyskakovala ako predtým...

CHlap na renaultclube mal presne taký problém a bolo to uvoľnené koleso alebo matka na prevodovke.

Takže dám prekontrolovať tie veci čo ste radili, ja to sám nespravím...ak by ste vedeli o niekom v okolí PP kto by vedel na to pozrieť a opraviť to, nie hneď meniť prevodovku,tak mi prosím dajte vedieť...
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných