Renault Laguna - strata výkonu motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erika6611
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.07.2016 08:12
Zdieľať na Facebook

Renault Laguna - strata výkonu motora

Príspevok od používateľa erika6611 »

Prosím o radu, Renault laguna stratil výkon motora počas jazdy. Preraďovanie rýchlostí bez problémov, no výkon minimálny. Mierny kopček, ktorý som predtým zvládala 5. som absolvovala 2.Pridávanie na mieste nie je obmedzené, ale pri záťaži, nevládze. Mám pocit ako keby sa stratil tlak, ale to môže byť len môj dohad. poraďte mi prosím.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Odvez ho do servisu
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to núdzový stav,motor má velmi obmedzený výkon.Pre dojazd treba vypnúť zapalovanie a znova naštartovať aby sa systém zresetoval.Výkon by sa mal obnoviť,ale treba jazdiť z jemným dávkovaním plynu lebo sa to inak bude zrejme opakovať.
Pozor pri predbiehaní aby to neprekvapilo.logicky treba chybu pohladať a odstrániť.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

skontroluj snimac plniaceho tlaku... mne z neho odpadol jeden kablik a vykon bol v cudu...
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

A patrilo by sa napísať aký motor. Možno len prasknutá nejaká hadica od turba.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pani, zadavatelka je zena, a ja nemam rad zeny, co kontroluju v garazi snimace plniaceho tlaku, turbo, hadice, tlaky na rampe a pod., preto si myslim, ze najlepsie by urobila, keby dala auto v pondelok do servisu....snad je na slovensku a nepise nam z afriky...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja mám ale často pocit že žijem v banánovej republike v Afrike.... teraz sa mi sťažoval jeden kolega že mu nechcú po servisoch zobrať naftovú zafiru - nevieme, nemáme čas....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ako správne podotýka vo viacerých témach p.Hlavatý , bude stále viac servisov ktoré si s novými autami jednoducho neporadia. Je to začarovaný kruh, chceme od ludí aby vedeli stále viac, ale nie sme ochotní tieto vedomosti zaplatiť. O tom to je. Ten kto niečo naozaj vie uteká z tejto banánovej republiky čo mu nohy stačia. Vidím to na vlastných deťoch. lol lol lol moje hodnotenie sme + - na úrovni Somálska ,alebo Bangladešu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Takže by nám trebalo aj taký vozový park....žigul by bol na vrchole...kombinačky kus drátu a opravuje sa .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepreskakoval by som cez koňa.Len zvažoval a uvažoval,prečo sú niektoré veci tak ako sú.
To už dnes o nejakej profesnej cti a hrdosti asi nebude,žije sa z peňazí,a ťah na ich zabezpečenie je enormný.Nebudem rozoberať koľko ľudí nevie bez duševných otrasov prijať že zľava sprava sa na neho vyškierajú zdanlivo "úspešný" ...no a tak sa treba k nim rýchle dopracovať
Preto asi majiteľ dielne velmi zvažuje ktoré auto je pre dielňu "nositeľ zárobku" a ktoré nositeľ starostí a problémov.A tak robí selekciu a berie práce na autách...kde je jasné čo sa bude robiť,kde to bude neproblémové,rýchlem,jasné.K čomu je dielňa najbližšie v znalosti,výbave,diagnostike,dieloch atd je veľa faktorov.Prečo by sa dielňa trápila dlhé dni z hladaním problémov,prečo by liezla na tenký ľad od chvíle kedy také auto prijala.Ak ešte auto patrí k typu kde väčšia oprava presiahne jeho cenu alebo sa dostane do neúmery voči cene auta,alebo je tam množstvo "možných" problémov ako dvojpohon benzín/plyn,je to automat ,čo nesmierne ovplyvňeje a sťažuje servis,nech je to opacha typu (boha pod tým mám chodiť ?!) tak sa logicky zužuje počet dielní ochotných sa podujať s vecami potrápiť.Kto nie je mechom praštený,by mal vedieť premýšlať aj rozumom toho druhého a nečudovať sa že aj ten druhý rozmýšla tak,aby to zodpovedalo jeho prospechu.Môže sa to páčiť či nepáčiť,čím je viac aut,tým väčšia bude selekcia a viac odohnaných aut od dverí dielní.Výmena dvojhmoty na Golfe alebo Alfe je za tie isté peniaze,iba tých Golfov sa stihne za ten istý čas tri razy viac,.Málo ľudí by prijalo argument aby sa za obdobnú prácu žiadalo nepomerne viac peňazí,preto je jednoduchšie auto neprijať a netreba nič vysvetlovať.Možno takto to skôr pochopíte prečo sú niektoré veci tak,že sa vám nepáčia.ale je to iba logické vyústenie zo vzťahu ponuka-dopyt

Ešte veta k Lagúne.tam je viac než isté že je to Dci.jedno tu stálo,Lagúna II dci kombík v polokoži...nerentabilný na opravu desiatky prkotinových závad,ale v pohode jazdiaci.neopravoval sa pre nepomer,majiteľka ho dala k predajú za tuším 500 e.- Tak a tu je kameň úrazu,tj základná cena ku ktorej sa bude cena opravy vždy akosi prirovnávať.800 e.- za opravu iného auta by bola prkotina a výhra.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ale to by následne logicky malo viesť k tomu , že výrazne klesnú predaje aut u ktorých sú pracnejšie opravy. Tak mi to hovorí sedliacky rozum. Zdá sa ale,že prax je taká že tie jednoduché a dobré sa v ďalšej generácii skomplikujú. :40bd: :40bd: :40bd:
Pre mňa osobne je rozumnejšie nehladieť na kúpnu alebo predajnú cenu auta ale na to akú robotu mi doma urobí. Alebo sa mýlim?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale ja som nepísal o tom,ale o pohlade dielne ktorú tiež ženie zárobkový syndróm.
Predaje neklesnú,jednak že peniaze evidentne nie sú problém,jednak že nové je nové a na výber niet,sú iba dve cesty..do mláky a do kaluže
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano samozrejme ten pohlad dielne je logický a povedal by som , že by som odporúčal aby ho aplikovali všetky dielne . Kto kupuje kraviny nech to aj pocíti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní